21.03.2010 14:30 CET
2 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - FK Senica 2:0

V nedeľňajšej dohrávke 23. kola Corgoň ligy medzi Slovanom Bratislava a hosťami zo Senice sa zrodil výsledok 2:0 v prospech domácich. Zverencom Štefana Horného sa tak podarilo dotiahnuť na vedúcu Žilinu na jeden bod a týmto pádom ešte zamiešali karty v boji o titul.

Už od začiatku to bol bojovný futbal, avšak prevahu mali prevažne domáci. V 3. minúte centroval domáci Masaryk na Breznaníka, ale ten zle spracoval loptu a následný pokus bol nevydarený. O necelé dve minúty neskôr sa po centri Grendela takmer presadil Saláta, ale jeho hlavička skončila tesne nad. Teste po štvrťhodine hry sa do šance dostal Sylvestr, ale jeho strela skončila nad bránu Kamescha. Onedlho však aktívna hra upadla, hra sa pohybovala len medzi šestnástkami. Až v 42. minúte centroval domáci Breznaník na Masaryka, ale úplne voľný Masaryk loptu netrafil. Po prvom polčase tak oba tímy odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

Domácim vyšiel druhý polčas ideálne, keď najskôr v 57. minúte otvoril skóre Breznaník, o päť minút neskôr sa presadil Guédé. Za stavu 2:0 pre Slovan sa už ofenzívne osmelili aj hostia, keď v 72. minúte nebezpečne strieľal Piroska. O dve minúty neskôr sa takmer presadil domáci Sylvestr, ale jeho pokus nemieril medzi tri žrde Kamescha. V 80. minúte vyskúšal Putnockého hosťujúci Kante, ale jeho pokus zneškodnil gólman Slovanu. O tri minúty neskôr sa do šance tentokrát dostal Sodje, ale zasahovať musel opäť Putnocký. Do konca zápasu sa ešte hostia snažili o čestný gól, ale to sa im nepodarilo a Slovan na Pasienkoch vyhral presvedčivo 2:0.

Autor: Filip Kubaliak