08.05.2010 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:0

V sobotu o 18:00 Slovan Bratislava Na Pasienkoch privítal tretiu Banskú Bystricu. V zápase podľa očakávania vyhrali domáci, ale napriek tomu sa už Slovan majstrom nestane, pretože prvá Žilina na domácej pôde porazila Dunajskú Stredu.

Spočiatku to bol pred slabou diváckou kulisou priemerný futbal. Hneď prvá vážnejšia akcia v zápase skončila gólom, keď Masaryk pekne vysunul Kuzmu a ten už nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:0. Onedlho z diaľky vystrelil Ivana, ale Boroš bol pozorný. V 40. minúte zahrával domáci Božič priamy kop, ale jeho strela skončila vedľa Borošovej brány. O dve minúty neskôr sa pokúšal z diaľky o šťastie Turňa, ale neúspešne. Po polčasovom hvizde videli diváci len jeden gól.

V druhom polčase to bol o niečo lepší futbal. V 47. minúte strieľal Ivana, Boroš loptu vyrazil pred seba, ku dorážke sa dostal Masaryk, ale ten v dobrej pozícií zle spracoval loptu. O tri minúty neskôr sa presadili aj hostia, ale Uškovičova strela z hranice pokutového územia skončila vedľa. Onedlho strela Masaryka skončila vedľa. Domáci si v 73. minúte zvýšili náskok, keď strelu Obžeru vyrazil Boroš na osamoteného Guédého a ten bez problémov skóroval - 2:0. Hostia sa nevzdali a bojovali aj napriek nepriaznivému stavu. V 81. minúte Vojaci skórovali, ale autor gólu Ďuriš zahral rukou a gól neplatil. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Slovan porazil v súboji tabuľkových susedov Banskú Bystricu pomerom 2:0.

Autor: Filip Kubaliak