08.11.2009 15:00 CET
4 : 1
(3:1)

MŠK Žilina - MFK Košice 4:1

Žilina sa pustila do Košičanov hneď od úvodných minút. V druhej minúte sa ocitla sama pred bránou dvojica útočníkov Lietava s Oravcom, ale ani jeden menovaný nedokázal prekonať Stefanoviča. Po ďalšej šanci domácich sa už menilo skóre, Lietava si vymenil loptu s Oravcom a poslal loptu do odkrytej brány - 1:0. O šesť minút neskôr už domáci zdvíhali ruky nad hlavu po strele Vyskčila, no radosť im pokazil jeden zo zadákov Košíc, ktorý loptu vykopával z bránkovej čiary. Košice pôsoboli dovtedy málo nebezppečne, no po tejto príležitosti sa viac osmelili a začali aj oni ohrozovať Dúbravku v bráne Žiliny. V 17. minúte strieľal z diaľky Milinkovič, ale neúspešne. V dvadsiatej minúte už bolo vyrovnané, keď sa po centri Kuzmu presadil Cicman - 1:1. O pár minút neskôr odcentroval z ľavej strany Novák, a Kuzma trestuhodne zahodil čistú šancu. Žilina išla do vedenia v 43. minúte keď sa po centri Angeloviča dokázal presadiť Oravec - 2:1. ŽIlina zvýšila do prestávky vedenie na rozdiel dvoch gólov, ke'd nariadený pokutový kop premenil Kobylík - 3:1.

V druhom polčase pokračovala Žilina v dobrom výkone, a neustále robila problámy obrane hostí. V priebehu troch minút išiel Oravec dvakrát sám na brankára, no ale ani jeden jeho nájazd sa gólom neskončil. Košice pohrozili Novákom, ale jeho strela z priameho kopu minul bránu. V 75. minúte sa snažil prekonať Dúbravku ešte Viazanko, ale ani jeho strela gólom neskončila. V samom závere Žilina zvýšila na 4:1, keď sa po peknej kombinácií presadil Oravec. V nadstavenom čase sa už nič podstatné nestalo a kým Žilina si upevnila líderskú pozíciu, Košice sa aj naďalej trápia a nedokážu sa odlepiť od dna.

Autor: Tomáš Lederer