27.02.2010 17:30 CET
4 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - MFK Dubnica 4:0

V sobotu o 17:30 Žilina na svojom štadióne privítala predposlednú Dubnicu. Jesenný líder ligy podľa očakávania Dubnicu porazil vysoko 4:0.

Už od začiatku zápasu si domáci vytvorili tlak, vypracovali si pekne vypracované a kombinačné šance, lenže ich spočiatku nepremieňali. V 5. minúte sa po rohu domáceho Ježa dostal k hlavičke Pečalka, brankár hostí Bajza však loptu musel vyraziť opäť na roh. Do výraznejšej šance v prvom polčase sa hostia dostali v 12. minúte, keď Ondráš v brejku trafil len bočnú sieť. O minútu neskôr sa Žilina mohla dostať do vedenia, ale strela Lietavu spoza pokutového územia skončila na pravej žrdi Bajzovej brány. V 27. minúte otvoril skóre kanonier Lietava, ktorý strelou z 20 metrov prekonal bezmocného brankára hostí Bajzu - 1:0. O dvanásť minút neskôr pohrozili hostia, keď nebezpečná Bruškova strela narobila problémy domácemu brankárovi Dúbravkovi. V 44. minúte mohol Vyskočil streliť gól do šatne, avšak jeho strela skončila tesne nad bránou hostí. Skóre sa do konca polčase nemenilo domáca Žilina odchádzala do šatní s jednogólovým náskokom.

Aj v druhom polčase lepšie začali domáci, ktorí si taktiež aj vtedy vypracovali pekné šance. V 50. minúte sa Žilina takmer dostala do gólovej šance, ale skvelú prihrávku Vyskočila vystihol striedajúci brankár hostí Igaz, ktorý sa do hry dostal tesne po polhodine hry. O štyri minúty neskôr mohli hostia vyrovnať, ale Filov priamy kop bol jahodou pre Dúbravku. V 57. minúte sa do vyloženej šance dostal domáci Vyskočil, ktorý však po odrazenej strele kopal z blízkosti vysoko nad a spálil čistú tutovku. Hostia sa mohli o päť minút neskôr dočkať vyrovnávajúceho gólu, ale Filo trafil len ľavú tyč Dúbravkovej brány. Známe porekadlo "nedáš, dostaneš" sa potvrdilo o necelú minútu neskôr, keď po rohovom kope Ježa sa z voleja presadil Kobylík - 2:0. V 66. minúte sa hráči Dubnice dopustili hrubej chyby, ktorú však nepotrestal Oravec, keď strieľal nad bránu Igaza. Hostia sa snažili počas poslednej "dvadsaťminútkovky" riadneho hracieho času streliť čestný gól, ale opak bol pravdou. V 83. minúte skvelú akciu predviedol striedajúci hráč Guldan, ktorý po centri Angeloviča rozhodol o víťazstve domácich - 3:0. O dve minúty neskôr prišiel ďalší gól v podaní domácich, Majtán krásnym oblúčikom preloboval Igaza - 4:0. Žilina tak Pod Dubňom vyhrala vysoko 4:0 a udržala si líderskú pozíciu pred Slovanom Bratislava, ktorý stráca na Žilinu jeden bod.

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "Vážim si toto víťazstvo, prvý gól nám pridal sebavedomie. Na začiatku zápasu sme boli trochu v kŕči, vstup do ďalšej ligovej časti po prípravných dueloch je vždy ťažký. Stretnutie sa mohlo skončiť aj vyšším rozdielom. Asi rozhodla žrď, ktorú nastrelila Dubnica v druhom polčase. Škoda našich zahodených šancí, Dubnica odohrala dobrý zápas."
Peter Gergely (tréner MFK Dubnica): "Bol to slušný zápas, chceli sme hrať futbal. Pri prvom góle sme ľahko stratili loptu. Dobre sme začali druhé dejstvo, ale nepodarilo sa nám vyrovnať. Domáci dali druhý gól, potom sme otvorili hru a Žilina to využila. Víťazstvo domácich je zaslúžené, ale rozdiel skóre z našej strany dosť vysoký."

Autor: Filip Kubaliak