20.03.2010 15:30 CET
2 : 3
(1:2)

MFK Petržalka - Tatran Prešov 2:3

V súboji dvoch tabuľkových susedov medzi Petržalkou a Prešovom skončil lepšie v prospech hostí, keď na Národnom tréningovom center v Senci vyhrali 2:3. Zápas bol mimoriadne aktívny, padali tiež góly.

Úvod zápasu bol veľmi aktívny. V 11. minúte sa do šance dostal Mikulič, ktorý si v zakončení počínal skvele a prekonal bezmocného Diviša - 1:0. O päť minút neskôr sa hráčom zo Šariša podarilo vyrovnať stav, keď skóroval hlavičkou Hanek - 1:1. Tesne po polhodine hry sa hosťom podarilo zvrátiť stav na svoju stranu, keď strelu Poliačeka zastavilo brvno a odrazená lopta sa dostala ku Katonovi, ktorý hlavičkou a následným angličákom prekonal Kissa - 1:2. Domáci sa ešte do záveru snažili streliť gól do šatne, čo sa im nepodarilo a do šatní odchádzali po prvom polčase zverenci Petra Fiebera z jednogólovým mankom.

V druhom polčase mali navrch opäť hostia. Ich aktivita sa vyplatila v 58. minúte keď zvyšoval Bernardo - 1:3. O jedenásť minút neskôr sa domácej Petržalke podarilo znížiť, keď Filipov Kissov priamy kop skončil za chrbátom Diviša - 2:3. Hostia sa v záverečných minútach mierne stiahli do defenzívy, naopak domáci sa snažili o vyrovnanie. Petržalke sa vyrovnať nepodarilo ani tentokrát a Prešov si tak pripisuje prvé jarné víťazstvo.

Autor: Filip Kubaliak