08.05.2010 18:00 CET
3 : 1
(1:0)

MFK Košice - Tatran Prešov 3:1

V sobotu o 18:00 sa na Čermeli odohralo východoslovenské derby, keď Košice privítali Prešov. V zápase vyhrali domáci hráči, keď porazili Šarišanov presvedčivo 3:1 a Košice sa tak po dlhej dobe vzdialili poslednej priečke.

Domáci mali spočiatku miernu prevahu. Po štvrťhodine hry nebezpečne vystrelil Novák, ale lopta nakoniec opečiatkovala tyč Muchovej brány. V 29. minúte domáci otvorili skóre, po centri Milinkoviča pekne hlavičkoval Stoeten, Mucha loptu zázračne vyrazil, lopta sa odrazila ku Škutkovi a ten nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:0. Do konca polčasu už hra mierne upadla a prvé dejstvo sa len dohrávalo.

V druhom polčase to bol kvalitnejší futbal. Hostia v 47. minúte vyrovnali stav, keď sa presadil Guba - 1:1. Neprešla dlhá chvíľa a domáci sa opäť dostali do vedenia, Megias pekne vystrelil, Mucha vytiahol loptu na brvno, lopta sa odrazila ku Milinkovičovi a ten poľahky zvýšil - 2:1. V 57. minúte musel Mucha zasahovať po strele Stoetena. Po hodine hry domáci zahrávali rohový kop, Megiasove zakončenie odvrátila hosťujúca obrana, ale na dorážku Djokoviča už nemali šancu - 3:1.

Onedlho hostia zvýšili obrátky, snažili sa predovšetkým o zdramatizovanie zápasu. V 67. minúte pohrozil Belejík, ale bez úspechu. V 81. minúte zahrával domáci Milinkovič priamy kop a Mucha musel zasahovať. Do konca zápasu si už domáci nepustili vedenie z rúk a na domácej pôde vo východoslovenskom derby porazili Prešov 3:1 a zverenci Gorana Milojeviča sa tak vytiahli z chvostu tabuľky až na 10. miesto.

Autor: Filip Kubaliak