01.11.2009 15:00 CET
1 : 2
(1:0)

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:2

Futbalisti bratislavského Slovanu otočili zápas v Košiciach a zvíťazili 2:1, Košičania tak natiahli sériu prehier na číslo šesť.

V slnečnom, ale chladnom počasí mali prvú šancu Slovanisti, keď v 8. minúte strieľal v šestnástke osamotený Saláta, no jeho strela minula priestor brány. Košičania pohrozili Slovanu hneď z protiútoku, ale s Kuzmovou strelou si ex - Košičan Putnocký poradil. Slovan bol v úvode lepší, ale skórovať mohli domáci, keď z dvadsiatich metrov vystrelil Milinkovič, a Putnocký jeho strelu vytlačil len s námahou na tyč. Košice boli nakoniec prvé, ktoré sa radovali z gólu, keď Novák odcentroval do šestnástky na Kuzmu ten priťukol Škutkovi a Putnocký bol bez šance - 0:1. Domáci po góle ožili a Slovan sa len bránil. Jedinú šancu hostí mal do polčasu útočník Masaryk, ale jeho tvrdú strelu Stefanovič vyrazil.

Po zmene strán začali lepšie Košičania, keď sa Putnocký musel mať na pozore pred strelou Milinkoviča z priameho kopu. Slovanisti však postupne začínali kontrolovať zápas a vytvárať si šance na skórovanie. V 54. minúte sa Dobrotka dostal k odrazenej lopte a nekompromisne vyrovnal - 1:1. Slovan potom Košičanov zatlačil natoľko, že bolo už len otázkou času, kedy strelí vedúci gól. Najskôr Halenár trafil po dobrej strele z diaľky brvno, vzápätí Saláta z bezprostrednej blízkosti poslal loptu tesne nad, a do tretice Ivana prešprintoval obrancu Košíc, ale svojou strelou minul bránu. Košice pod tlakom robili obrovské chyby, a jednu využil na strelenie gólu v 74. minúte po centri Kozáka Gaucho - 1:2. Päť minú pred koncom trafili belasí opäť brvno po centri Kozáka. V samom závere mali domáci ešte jednu šancu na vyrovnanie, ale keďže Škutka v dobrej pozícií prestrelil, cestuje Slovan z východu s troma bodmi.

Autor: Tomáš Lederer