01.05.2010 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:0

V sobotu o 17:30 Košice privítali Ružomberok. V tomto zápase si domáci pripísali na svoje konto tri cenné body, keď na domácej pôde porazila Ružomberok 2:0. Zverenci Gorana Milojeviča sa tak dotiahli na predposlednú Petržalku a zdramatizovali ešte záver sezóny, ktorý by mal rozhodnúť o zostupujúcom.

Spočiatku sa len tímy rozohrávali. Prvá vážnejšia akcia prišla v 19. minúte v podaní hostí, ale Piščurova strela spoza šestnástky tesne vedľa pravej žrdi Lópezovej brány. Prvý strelecký pokus domácich prišiel v 25. minúte, ale Novákova strela nenarobila Hrdličkovi veľké problémy. Tesne po polhodine hry mali domáci gól na kopačke, ale Cicman Hrdličku na dvakrát neprekonal, keď najskôr po rohovom kope hlavičkoval do žrde a následná dorážka z hranice malého vápna skončila nad. V 36. minúte mali hostia veľkú šancu, ale Zošák v protiútoku zlyhal. O dve minúty neskôr mali hostia opäť veľkú šancu, Hoferica pekne nacentroval na voľného Ďubeka, ale ten zblízka mieril nepresne. V 41. minúte domáci otvorili skóre, keď po prieniku Nováka a jeho následnom centri sa k lopte dostal Milinkovič a ten už nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:0. Diváci tak v prvom polčase videli celkom dobrý futbal.

V druhej časti sa hostia snažili o vyrovnanie, ale ponúknuté šance hostia zaradom nepremieňali. Snahu hostí v 55. minúte zmaril Novák, ktorý po Megiasovom centri zvýšil skóre - 2:0. Po tomto góle hra mierne upadla. V 72. minúte domáci Stoeten zahrával priamy kop a jeho následná strela prefrčala okolo šibenice Hrdličkovej brány. Hostia sa snažili o zníženie, ale nakopávané lopty nemali účinok. Košice si už dvojgólové vedenie nepustili z rúk a na domácej pôde porazili Ružomberok presvedčivo 2:0.

Autor: Filip Kubaliak