13.03.2010 15:30 CET
1 : 1
(0:1)

MFK Košice - MFK Dubnica 1:1

V sobotňajšom boji o záchranu medzi domácimi Košicami a hosťami z Dubnice sa nakoniec zrodila remíza 1:1. Domácim sa nepodarilo vyhrať a na 11. priečku strácajú až sedem bodov. Naopak hostia z Dubnice si z Košíc vezú cenný bod.

Úvod zápasu lepšie začali domáci. V 16. minúte Novák nebezpečne vystrelil, ale brankár Dubnice Pavol Bajza jeho strelu zneškodnil. O niekoľko sekúnd neskôr sa hostia dostali do šance, ale Poliaček neprekvapil domáceho gólmana Lópeza. V 24. minúte mohli Košice otvoriť skóre, ale veľkú chybu hosťujúceho obrancu Chupáča nepotrestal Novák. O tri minúty neskôr nebezpečne strieľal hosťujúci Porázik, ale jeho strelu López bravúrne vyrazil na roh. Tesne po polhodine hry sa do veľkej šance dostal domáci Škutka, ale zblízka napálil len na brankára Dubnice, ktorý loptu pohodlne chytil. V závere prvého polčasu divákov zaskočil gól hostí, keď Poliačekova strela skončila v bráne domáceho brankára Lópeza - 0:1.

V druhom polčase sa zverenci Gorana Milojeviča snažili vyrovnať, dokonca mierne otvorili hru. V 50. minúte mohli domáci vyrovnať, ale Novák zahodil v protiútoku čistú šancu. V 59. minúte pokus domáceho Milinkoviča skončil tesne vedľa brány hosťujúceho Bajzu. O šesť minút neskôr sa do šance dostal domáci Janič, ale jeho strelu spoza šestnástky vyrazil Bajza na roh. Z následného rohového kopu sa hlavou presadil Novák - 1:1. Onedlho sa do dvoch šancí dostal hosťujúci kanonier Filo, ale ani raz sa mu nepodarilo skórovať. V 82. minúte mohol prekvapiť hosťujúci Šulek, ale jeho strelu López vyrazil na roh. V záverečných minútach domáci všetko vsadili do útoku, ale skórovať sa im už nepodarilo.

Autor: Filip Kubaliak