27.03.2010 15:30 CET
2 : 0
(0:0)

MFK Košice - FC Nitra 2:0

V sobotu popoludní Košice na domácom trávniku privítali Nitru. Zverenci Gorana Milojeviča zdolali Nitru 2:0 a doposiaľ sú v jarnej časti ešte neprekonaný, keď ani raz neprehrali.

Spočiatku to bol veľmi chudobný zápas na šance, tá väčšia prišla v 13. minúte, keď mal po chybe hosťujúcej obrany dobrú príležitosť domáci kanonier Novák, ale Chudého neprekonal. Opäť to bola nudná hra a až neskôr v 32. minúte pohrozil domáci Kuzma, ale jeho strela nemierila medzi tri žrde. O šesť minút neskôr sa do šance po peknom vysunutí Škutku opäť dostal Ján Novák, ale jeho šancu zmaril brankár hosťí Chudý. Za nudného prvého polčasu odchádzali oba tímy do šatní za bezgólového stavu.

V druhom polčase sa hra oveľa zmenila, oba tímy hrali aktívnejšie. V 53. minúte hosťujúci tvorca hry Ivan Hodúr pekne zakombinoval s Kóňom, druhý menovaný hráč sa dostal do šance, ale nepresne strieľal. O tri minúty neskôr zahrával domáci Serečin priamy kop z pravej strany a Škutka sa trafil presne do šibenice hosťujúcej brány - 1:0. V 72. minúte sa Rák tešil z vyrovnávajúceho gólu, ale gól neplatil z dôvodu postavenia mimo hry. Hostia si onedlho vytvorili mierny tlak, avšak sa im nedarilo v koncovke. Najväčšiu šancu hostí v druhom polčase mal Šimonek v 73. minúte, ale jeho hlavičku vytlačil Lopéz na roh. V 86. minúte mohol dať Novák rozhodnúť zápas, ale ani tentokrát nebol proti Chudému úspešný. Onedlho to za Nováka urobil Škutka, ktorý v závere zápas zvýšil na 2:0 a strelil svoj druhý gól v zápase.

Autor: Filip Kubaliak