24.10.2009 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Dubnica - Tatran Prešov 1:0

V sobotu sa odohral zápas 14. kola Corgoň ligy, Dubnica privítala Prešov. Zápas sa napokon skončil výhrou domácich 1:0.

Začiatok zápasu jednoznačne patril hosťom, keď už v 2. minúte musel zasahovať brankár domácich Igaz, keď po Ižvoltovom centri sa hlavou pokúsil o ohrozenie Takáč. Neskôr si hráči pozície vymenili, Takáč nacentroval na Ižvolta, ktorý taktiež neprekonal Igaza. V 7. minúte mohol domáci Ľupták skórovať, ale jeho hlavička nerobila väčší problém brankárovi hostí Divišovi. Neskôr prišli dve šance domácich, ale Obert s Gorelkom nedokázali prekonať Diviša. V 26. minúte mohol hosťujúci Katona skórovať, ale jeho strela nakoniec tesne minula bránu domáceho brankára Igaza. O devät minút neskôr sa po rohovom kope mohol vyznamenať domáci Jánošík, ale jeho hlavička skončila tesne vedľa Divišovej brány. Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo.

V druhom polčase začali lepšie domáci. V 47. minúte mohol Šulek poslať svoj tím do vedenia, ale jeho strela zblízka nakoniec neohrozila Divišovu bránu. O sedem minút neskôr mohol Gorelka skórovať, ale ani on nedokázal prekonať Diviša. V 65. minúte sa do šance dostal Porázik, ale Diviša nedokázal prekonať. O dve minúty neskôr prišiel konečne gól v podaní domácich, keď osamotený Gorelka nemal tentoraz problém prekonať brankára hostí Diviša - 1:0. V 78. minúte mohol zvýšiť Masarik, ale Diviš tentoraz podržal svoj tím. Do konca zápasu sa ešte domáci dostali do pár gólových šancí, ale gólovo sa už nepresadili. Dubnica tak doma vyhrala nad Prešovom tesne 1:0 a získala cenné tri body.

Autor: Filip Kubaliak