05.12.2009 15:30 CET
0 : 1
(0:1)

MFK Dubnica - Slovan Bratislava 0:1

Bratislavský Slovan vyhral svoj posledný zápas jesennej časti na ihrisku Dubnice 1:0.

Začiatok zápasu neuspokojil ani jedného diváka na štadióne, mužstvá sa pomaly rozbiehali, a produkovali príliš veľa nepresností. Od desiatej sa kvalita zápasu zlepšila. V11. minúte išiel Slovan do vedenia, keď si na roh naskočil Dobrotka a pohotovo otvoril skóre. Slovanistov gól do Dubnickej siete upokojil a začali hrať až príliš profesorsky. V 15. minúte mal šancu Zápotoka, ale v poslednej chvíli pred ním zasiahol strelec prvého gólu Dobrotka. Slovan hneď vzápätí chcel zvýšiť na 2:0, ale perfektnú hlavičku Sylvestra zlikvidoval ešte lepšie gólman domácich Zajac. V 18. minúte sa pokúšal z veľkej diaľky prekonať Zajaca Halenár, ale jeho pokus bol nepresný. Po polhodine hry sa už črtala dobrá šanca pre domácich, ale Filo poslal svoju prihrávku rovno na kopačky belasých zadákov. V Samom závere prvého polčasu spálil šancu Slovana Breznaník.

Po zmene strán začal futbal opäť nudne. Mužstvá nehrali dobre, a divákov z hry miestami museli bolieť oči. Po hodine hry vystrelil u diaľky Filo, ale lopte chýbala väčšia razancia. Na opačnej strane sa pokúšal zapísať do streleckej listiny opäť Halenár, no Zajac ho vychytal. V 67. minúte mal dobrú príležitosť na vyrovnanie Zápotoka, ale neuspel, a a po ňom ani Filo. Dubnica sa snažila získať v poslednom zápase jesene aspoň bod, lenže svoju poslednú väčšiu šancu nepremenil po priamom kope Držík, a tak si Slovan vezie z Dubnice tri body.

Autor: Tomáš Lederer