15.05.2010 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

MFK Dubnica - MFK Košice 1:1

V sobotu o 18:00 sa na Považí odohralo záverečné kolo Corgoň ligy, keď Dubnica privítala Košice. V zápase sa zrodila očakávaná remíza 1:1.

Spočiatku mali hostia viac z hry. V 8. minúte strieľal hosťujúci Škutka tesne nad. O dve minúty domáci brankár Bajza vyrazil strelu Megiasa. V 19. minúte sa hosťujúci Novák preštrikoval cez domácich hráčov, ale jeho následná strela bola nepresná. Vzápätí Ján Novák naservíroval loptu po zemi Škutkovi, ale ten pred Bajzom zlyhal. V 28. minúte domáci Bruško z diaľky vystrelil, ale bez úspechu. V 36. minúte mali domáci veľkú šancu, ale Poliaček neprekvapil Lópeza. V závere mali ešte hostia náznaky šancí, ale gól už do polčasového hvizdu nepadol.

V druhej časti mali hostia stále navrch. Najskôr mali šance Škutka i Milinkovič, ale lopta v sieti neskončila. V 59. minúte sa domáci Obert v pokutovom území zrazil s Milinkovičom a hlavný arbiter Pavlík odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ján Novák a penaltu následne rutinérsky premenil - 0:1. Domáci následne zabojovali a v 77. minúte už bolo vyrovnané. Igor Obert zabojoval, nahral na Gorelku, ktorý nekompromisne strelil gól - 1:1. Do konca zápasu boli šance na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo. Na Považí tak Košice získali cenný bod a po skvelej práci v jarnej časti sa zverenci srbského trénera Gorana Milojeviča zachránili.

Autor: Filip Kubaliak