26.09.2009 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

MFK Dubnica - MFK Košice 1:0

Dubnickí futbalisti si dokázali poradiť Košicami, a po výhre 1:0 sa dokázali odpútať práve od posledných Košíc.

Zápas predposledného s posledným priniesol od začiatku vyrovnaný futbal, hralo sa najmä v strede ihriska, kde sa bojovalo o každú loptu. Postupnú prevahu však začali získavať domáci. Do prvej šance sa dostal v 25. minúte dubnický útočník Porázik, no zlyhal sám pred bránou Štefanoviča. Po polhodine hry priniesol tlak Dubnice konečne aj gól, keď sa po peknej akcií Vavríka presadil Ľupták - 1:0. Tesne pred prestávkou mohol zvýšit na rozdiel dvoch gólov Jánošik, ale trafil len tyčku. Hostia v prvom polčas nepredviedli takmer nič, snaha Milinkoviča ktorého podporoval aktívny Vaščák bola márna.

Po zmene strán sa dostávali k slovu aj hostia z Košíc, ale domáca obrana s prehľadom bránila každú akciu posledného celku tabuľky. Po hodine hry však prišli veľké šance Košičanov. V 68. minúte bol v dobrej pozícií Novák, ale zakončil rýchlo a nepresne vedľa, a následne ten istý hráč v dobrej šanci prestrelil bránu. Desať minút pred koncom mohol streliť gól Zápotoka, no ani on nemieril presne. Keďže v závere Košičania nedokázali zo šancí vyťažiť nič, domáci sa môžu tešiť z cenných troch bodov.

Autor: Tomáš Lederer