24.03.2010 17:30 CET
1 : 2
(0:1)

FK Senica - Tatran Prešov 1:2

V stredu o 17:30 Senica privítala Prešov. Zverenci Romana Pivarníka prekvapujúco vezú zo Záhoria výsledok 1:2 a tri cenné body.

Začiatok zápasu vyšiel ukážkovo hosťom, keď už v 4. minúte po vydarenom brejku z diaľky skóroval Papaj - 0:1. Hostia sa po tomto góle stiahli na svoju polovicu, svojho súpera do veľkých šancí nepustili. V 10. minúte mohli domáci vyrovnať, ale dobrú nahrávku Vlaska nevyužil Sodje. O šesť minút neskôr strieľal Tesák tesne vedľa. Onedlho sa však hra presunula medzi šestnástky, ani jeden z tímov nemal spočiatku veľké šance. Tá väčšia prišla v 41. minúte, keď hosťujúci Katona nebezpečne vystrelil, ale Bolek si nakoniec poradil so strelou.

V druhom polčase začali domáci tlačiť Šarišanov, snažili sa hlavne o vyrovnávajúci gól. V 49. minúte sa do šance dostal domáci kanonier Juraj Piroska, ale v protiútoku proti Divišovi neuspel. O sedem minút neskôr sa do dvojgólového vedenia dostali hostia, keď po preknej nahrávke Poliačeka skóroval Katona - 0:2. Senica sa aj naďalej trápila, ale stále sa snažili o zdramatizovanie zápasu. V 80. minúte po rohu domáceho Kanteho si do vlasnej brány takmer loptu zrazil Hanek. V závere zápasu sa domácim podaril streliť čestný gól, keď znižoval Kante - 1:2.

Autor: Filip Kubaliak