03.04.2010 19:30 CET
1 : 1
(1:0)

FK Senica - MFK Dubnica 1:1

V sobotu o 19:30 Senica na domácej pôde hostila Dubnicu. Domáci nepotvrdili rolu favorita, keď z Považanmi len remizovali 1:1. Dubnica tak vyťažila cenný bod.

Spočiatku mali miernu prevahu hostia. V 6. minúte priamom kope hosťujúceho Bruška hlavičkoval nad obranca Nosek. V 12. minúte musel domáci kouč Radim Nečas vystriedať zraneného Kanteho, avšak onedlho mali domáci veľkú šancu, ale Piroska po peknej prihrávke Heseka z malého vápna prestrelil svätyňu hostí. V 18. minúte sa domáci dostali do vedenia, domáci kanonier Juraj Piroska zabojoval v pokutovom území, získal loptu, následne nahral na Vrťo, pred ktorým bola prázdna brána a nemal problém streliť gól - 1:0. Po čase však úroveň hry mierne upadla, hralo sa medzi šestnástkami. Po polhodine hry si hostia vypracovali peknú akciu, zakončujúci Vavrík však mieril tesne nad Bolekovu bránu. Český tréner Radim Nečas musel opäť striedať, tentokrát sa zranil Čáp. Domáci tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatne s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase sa domáci stiahli do defenzívy, hostia to využili a začali ovládať hru. V 66. minúte po nahrávke Vrťa domáci Hesek strieľal tesne nad. V 72. minúte pohrozili hostia, najskôr do pravej žrde napálil Bruško, lopta sa dostala k Filovi, ten zase napálil len brankára, ktorý vyrazil loptu a opäť sa lopta odrazila k Filovi, ale tentokrát musel domáci stopér Homola nedovolene zastaviť hosťujúceho kanoniera, tým nasledoval pokutový kop. K bielemu bodu sa postavil Tomáš Bruško a jeho následná strela skončila v sieti - 1:1. V záverečných pätnástich minútach mali prevahu hostia. V 76. minúte nebezpečne vystrelil Bruško, ale jeho strelu Bolek znaškodnil. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo sa skončil deľbou bodov.

Autor: Filip Kubaliak