17.04.2010 17:30 CET
4 : 2
(3:1)

FC Nitra - Tatran Prešov 4:2

V sobotu o 17:30 Nitra privítala Prešov. V zápase domáci potvrdili úlohu favorita, keď nad Šarišanmi vyhrali 4:2, veľký podiel na vysokej výhre mal domáci kanonier Róbert Rák, ktorý strelil "hetrik" a momentálne vedie s 18 gólmi na čele tabuľky strelcov.

Hostia v úvode zaskočili domácich, keď v 11. minúte otvoril skóre po prieniku Katona - 0:1. Onedlho mali hostia opäť veľkú šancu, ale Guba netrafil Hroššovu svätyňu. V 17. minúte po rohovom kope Hodúra mal veľkú šancu Valenta, ale lopta nedokázal dostať do siete. Onedlho mal opäť veľkú šancu hosťujúci Katona, ale tentokrát sa pred Hroššom nedokázal presadiť. Po polhodine hry domáci vyrovnali, Rák si pekne spracoval center Hodúra a nitriansky kanonier peknou strelou vymietol pavučinu Muchovej brány - 1:1. Onedlho sa dostal do šance domáci Glenda a ten sa pred Muchom nemýlil - 2:1. Tri minúty pred polčasovým hvizdom domáci ešte zvýšili vedenie, opäť sa presadil Rák - 3:1.

V druhom polčase hra mierne upadla. Prva vážnejšia akcia prišla až v 70. minúte v podaní hostí, ale Katona sa po peknej nahrávke Tesáka k lopte nedostal. O štyri minúty neskôr vybojoval Šimončič loptu, nacentroval na Ráka, ale ten prepálil bránu Muchu. V 78. minúte nacentroval hosťujúci Tesák na Bernarda, ale ten nedokázal skórovať. O tri minúty neskôr strelil svoj "hetrik" Rák, keď ho pekne vysunul Leško a následne prehodil brankára hostí Muchu - 4:1. Onedlho sa ešte hostia dostali do hry, keď po Jurčovom pase skóroval Bernardo - 4:2. Znížiť mohol ešte v závere Guba, ale nitrianskeho brankára Hrošša neprekonal. Zápas sa už len dohrával a Nitra si tak pripisuje tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak