24.10.2009 17:30 CET
4 : 0
(2:0)

FC Nitra - MFK Košice 4:0

V sobotu sa Pod Zoborom odohral zápas 14. kola Corgoň ligy, Nitra privítala trápiace sa Košice. Zápas skončil vysokou výhrou domácich 4:0.

Nitra sa už hneď v úvode radovala z gólu, keď v 6. minúte sa Rákovi podarilo prekonať brankára hostí Stefanoviča - 1:0. V 8. minúte pohrozil Milinkovič, ale jeho strelu Hroššo vyrazil na roh. V 10. minúte prišiel druhý gól domácich, keď po Kolárovom centri sa Áč dostal k lopte a z 20 metrov dokázal prekvapiť brankára hostí Stefanoviča - 2:0. V 16. minúte sa Áč opäť dostal k lopte, ale tentoraz netrafil bránu Stefanoviča. O tri minúty neskôr sa domáci Valenta zbavil obrancov hostí, ale jeho prízemná strela tesne minula bránu hostí. V 35. minúte sa Rák pokúsil o strelu z diaľky, ale jeho strela skončila v rukách Stefanoviča. O šesť minút neskôr mohli hostia znížiť, ale Škutka neprekonal Hrošša.

Do druhého polčasu opäť lepšie nastúpili domáci, keď už v 46. minúte musel po strele Kóňu zasahovať Stefanovič. O štyri minúty neskôr strieľal hosťujúci Kuzma, ale jeho strelu Hroššo vyrazil. V 63. minúte prišiel ďalší dôležitý moment zápasu, keď po Slobodovej prihrávke sa presadil Valenta - 3:0. Hostia sa snažili streliť aspoň čestný gól, ale domáci boli stále lepší. V 77. minúte sa Sloboda dostal k lopte, kolmou nahrávkou nahral na Ráka a ten prekonal Stefanoviča - 4:0. Hostia sa ešte snažili do konca zápasu streliť aspoň jeden gól, čo sa im nakoniec nepodarilo. Nitra tak doma vysoko vyhrala 4:0 nad trápiacimi Košicami a získali ďalšie tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak