03.04.2010 17:30 CET
4 : 0
(3:0)

Dukla Banská Bystrica - MFK Petržalka 4:0

V sobotu o 17:30 Pod Urpínom Banská Bystrica hostila Petržalku. Domáci potvrdili rolu favorita a v zápase jednoznačne porazili zverencov Petra Fiebera vysoko 4:0.

Úvod zápasu jednoznačne patril domácim, ale svoje šance v prvej päťminútovke nevyužili. V 8. minúte sa domáci dostali d vedenia, keď center Gajdoša z priameho kopu spracoval Seye, ten nahral na Ďuriša a ten už nemal problém loptu poslať do opustenej brány - 1:0. Odvtedy mali "vojaci" prevahu, avšak onedlho sériu rohových kopov nedokázali využiť a pretaviť v góly. V 20. minúte sa domáci Ďuriš preštrikoval cez obranu hostí, avšak nedovolene v poslednej chvíli zastavil domáceho kanoniera hosťujúci Pires, ktorý za zákrok na Ďuriša dostal oprávnene červenú kartu. Tesne po polhodine hry si hostia vypracovali peknú akciu, domáci tvroca hry Pavol Sedlák pekne prihrávkou naservíroval na Fiebera, ktorý spoza šestnástky preveril Boroša, ktorý jeho strelu kryl. O štyri minúty neskôr sa domácim podarilo zvýšiť, ke'd na bránu postupoval Ďuriš, toho nedovolene zastavila v pokutovom území dvojica Jenčo a Ďurica, ale k lopte sa dostal Seye, ktorý z hranice pokutového územia prehodil vybehnutého brankára Jenča - 2:0. Hostia sa aj napriek oslabeniu snažili hrať útočnú hru, avšak vypracované šance si nedokázali hostia vypracovať. V 42. minúte sa domáci dostali do trojgólového vedenia, keď Seye pekne nahral na Plevu, ktorý nekompromisne prekonal bezmocného brankára hostí Jenča - 3:0. Domáci tak po polčase odchádzali do šatni za trojgólového náskoku.

Domáci mali aj v druhom polčase prevahu. V 48. minúte sa odrazená lopta dostala k Ďurišovi, následne pekne nahral na Brašeňa, ktorý obišiel aj brankára Jenča, ale netrafil opustenú svätyňu hostí. V 56. minúte sa do šance dostal aktívny domáci kanonier Michal Ďuriš, ale jeho protiútok zmaril Jenčo. V 64. minúte domáci opäť zvýšili skóre, po peknej prihrávke aktívneho Seyeho sa presadil Pich, ktorý z voleja presne pod brvno nedal šancu Jenčovi - 4:0. Odvtedy už úroveň zápasu išla mierne nadol, domáci sa uspokojili s výsledkom, naopak hostia aj napriek snahe už neskórovali.

Autor: Filip Kubaliak