17.04.2010 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - MFK Dubnica 1:1

V sobotu o 17:30 sa Pod Urpínom odohral zápas 28. kola Corgoň ligy, keď Banská Bystrica hostila predposlednú Dubnicu. V zápase sa zrodila prekvapujúca remíza 1:1.

Spočiatku to bol svižný futbal, oba tímy v úvode hrali otvorenú hru. V 6. minúte po chybe hosťujúceho obrancu Ondráša mohol skórovať domáci kanonier Michal Ďuriš, ale k lopte sa nedostal. O štyri minúty neskôr mal veľkú šancu hosťujúci Filo, ale jeho strelu Boroš vyrazil na roh. V 12. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, Pich naservíroval na Ďuriša, ten dozadu nahral na Gajdoša, ktorý spoza šestnástky prekopol opustenú bránu hostí. Po polhodine hry sa hosťom podarilo skórovať, z priameho kopu vymietol šibenicu Ľupták - 0:1. Hostia po tomto góle mali navrch, onedlho nepremenil šancu Vavrík. Domáci naopak chceli okamžite vyrovnať, ale chýbala presnosť. Domáci odchádzali po prvom polčase do šatní za jednogólového manka.

Domáci mali spočiatku v druhej časti miernu prevahu. V 57. minúte napokon domáci vyrovnali, peknou strelou spoza pokutového územia prekonal Bajzu kanonier Ďuriš - 1:1. Onedlho mali domáci miernu prevahu, ale Gajdoš ani Seye neboli v koncovke presný. V 80. minúte mali hostia vyloženú šancu, keď Filo pekne nahral na Gorelku, ale ten netrafil Borošovu bránu. Do konca zápasu už gól nepadol a Pod Urpínom získala Dubnica cenný bod.

Autor: Filip Kubaliak