AS Trenčín

Rozhodčí: Trutz - Palušák, E. Weiss
Diváci: 2.758

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:0

Žilina potvrdila úlohu papierového favorita a zdolala Trenčín. O víťazstve pritom rozhodla už v 25. minúte, kedy strelila svoj tretí gól v zápase.

Domáci od začiatku držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách. Dopomáhal im k tomu aj slabý herný prejav Trenčanov, ktorý smerom dopredu prakticky nič nevymysleli. Hneď prvá vážnejšia príležitosť Žiliny sa skončila gólom. Štrba prihral Ježovi, ten potiahol loptu po pravej strane a jeho center zužitkoval Lietava. Aj druhá vyložená šanca Žiliny sa skončila gólom. A opäť to bol Lietava, kto prekonal brankára hostí Volešáka. Žilinský útočník dostal prihrávku od Štrbu, prenikol pomedzi trenčianskych obrancov do šestnástky a nedal Volešákovi šancu. V 25. minúte viedla Žilina už rozdielom triedy. Po štandardnej situácii z pravej strany sa v šestnástke najlepšie zorientoval Breška a pochoval akékoľvek nádeje Trenčínu na úspešný výsledok. O tri minúty na to sa Breška dostal do obdobnej situácii, ale prestrelil.

Trenčín si jedinú vážnejšiu príležitosť vypracoval hneď po zmene strán. Vomáčka sa pošmykol v šestnástke, k lopte sa dostal holandský legionár Sluijter a išiel sám na Kuciaka. V rozhodujúcej chvíli sa však rozhodol prihrávať na Depetrisa, toho však už žilinskí obrancovia pokryli. Žilina v zápase naďalej dominovala. V 60. minúte zužitkoval spoluprácu s Ježom Breška na svoj druhý gól v zápase a stanovil tak konečný výsledok 4:0. O 8 minút neskôr mohol už na 5:0 zvyšovať práve po Breškovej prihrávke Štyvar, ale Volešák jeho pokus zneškodnil. Približne o 10 minút si obaja Žilinčania úlohy vymenili, tentoraz prihrával Štyvar Breškovi, aktívny a vo skvelej forme hrajúci Breška však svoj tretí gól v zápase nepridal. Dve minúty pred koncom mal MŠK ešte jeden náznak šance, nebezpečná Ďuricova prihrávka však svojho adresáta nenašla.

Autor: Andrej Liška