AS Trenčín

Rozhodčí: P. Šuniar - Slyško, Kubica
Diváci: 2.500

ZŤS Dubnica - AS Trenčín 2:1

Duel dvoch klubov z dolných poschodí tabuľky sa v úvode niesol v znamení domácich útokov a šancí, ktorých mali v prvých pätnástich minútach dostatok. V 7. minúte nadvakrát vynikol trenčiansky brankár Rožník keď zneškodnil Bruškovu strelu a vzápätí aj dorážku Seyeho.

Držík mohol potešiť domácich divákov v 10. minúte, ale jeho pokus vykopol z bránkovej čiary Kleščík. Prvý gól ale padol na počudovanie všetkých zúčastnených v 22. minúte do domácej brány. V protiútoku nacentroval pred bránu Gergel a Adámik loptu nešťastne tečoval do vlastnej svätyne. Už o minútku mohol vyrovnať po Zápotokovej akcií Bruško, útočník domácich však vystrelil len vedľa.

Hostia sa z vedenia tešili iba necelú štvrťhodinku, v 35 minúte totiž Ján Zápotoka po úžasnej akcií našiel Seyeho, ktorý bez problémov vyrovnal. A to do polčasu mohla Dubnica dokonca viesť! Päť minút po góle totiž Držík našiel Kišku, ktorý sa uvoľnil no v stopercentnej šanci zasiahol Rožník.

Po zmene strán sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, už v 47. minúte Kiška pätičkou našiel Oberta, no jeho strelu k žrdi Rožník chytil. V nasledovnćh minútach sa úroveň hry prepadla a ďalšie šance prišli až v záverečnej dvadsaťminútovke, kedy sa prebudil najmä hosťujúci Trenčín. V 69. minúte sa sám pred brankárom domácich objavil Sluijter, no obrana Dubnice zasiahla včas. Potom si Trenčania vytvorili sériu rohových kopov, ale z gólu sa radovala na druhej strane Dubnica. Seye po Obertovej prihrávke jemne pohladil loptu a tá sa dostala za chrbát Rožníka - 1:2.

Smola sa Trenčanom lepila na päty aj naďalej keď Šebek v sklze netrafil prázdnu bránu. Pred koncom stretnutia stihol ešte hlavný rozhodca vylúčiť po jednom hráčovi na oboch stranách a Trenčín párkrát zahroziť ale skóre sa už nezmenilo a Dubnica odskakuje svojmu dnešnému súperovi na rozdiel trinástich bodov.

Autor: Ladislav Bičár