AS Trenčín

Rozhodčí: Havrilla - Palušák, Benko
Diváci: 2.479

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 2:0

Zlaté Moravce úspešne zvládli posledný domáci zápas v nedeľnom dopoludňajšom termíne, po dostavaní umelého osvetlenia budú zápasy na svojom ihrisku hrávať v sobotu vo večerných hodinách. Trenčínu sa opäť vzdialilo 11. miesto zaručujúce zotrvanie v najvyššej súťaži.

Dôležitosť zápasu akoby aktérom stretnutia zväzovala nohy. O vôbec prvý strelecký pokus sa takmer po polhodine hry pokúsil Trenčan Sluijter, lopta však letela mimo bránu. O niekoľko minút nato si prvú šancu v zápase vypracovali aj domáci, Pelegrínyho pokus ale brankár Trenčína Rožník zneškodnil. V 39. minúte sa Trenčín zásluhou Depetrisa prezentoval ďalším nepresným streleckým pokusom. V 39. minúte sa už menil stav zápasu. Ondrejka zahral rohový kop, v skrumáži sa lopta dostala k Ujlakymu a ten peknou strelou otvoril skóre v prospech domácich. Už o chvíľu mohlo byť 2:0 pre domácich, strela Gregušku iba tesne minula svoj cieľ. Zlaté Moravce pokračovali v sérii sľubných šancí. Tesne pred koncom prvého polčasu zahrával priamy kop Ujlaky, jeho strelu brankár vyrazil, lopta sa dostala k Tóthovi, ani ten však nedokázal prekonať Rožníka.

Tóth sa ocitol aj v prvej šanci druhého polčasu, v dobrej príležitosti ale mieril vedľa. V 66. minúte sa výrazne zmenšili nádeje Trenčína na zvrátenie nepriaznivého výsledku, kapitán a hlavná postava obrannej formácie Csaba Horváth videl druhú žltú kartu a musel sa porúčať z ihriska. Hráči AS sa však nevzdali. V 73. minúte sa brankár domácich Brezina zapotil pri streleckom pokuse Depetrisa. V 88. minúte mohol na 2:0 po Minarčíkovom pase zvyšovať Číž. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Chomovi. Jeho tečovaná strela skončila v sieti a stanovila tak konečný výsledok 2:0.

Autor: Andrej Liška