Spartak Trnava

Rozhodčí: Šuniar - Slyško, D. Hrčka
Diváci: 1.276

AS Trenčín - Spartak Trnava 2:1

Prvé a o to prekvapivejšie jarné víťazstvo si na domácej pôde zaznamenal posledný Trenčín a skomplikoval tak trnavskú cestu za treťou ligovou priečkou. Bodový zásah domácich ale prichádza na škodu Trenčína prineskoro a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude mať na konečné tabuľkové účtovanie žiadny vplyv.

Trnavčanov, ktorý si prišli pod hrad Matúša Čáka po tri body zaskočil už v druhej minúte domáci Jašurek. Po priamom kope sa totiž stredopoliar Trenčína dostal k odrazenej lopte a poslal najslabší celok ligy do vedenia. To však Spartakovcom ešte pravdepodobne nestačilo a tak mohol na 2:0 zvýšiť v ôsmej minúte po krásnej samostatej akcií a peknej strele k žrdi Gergel, Rybánsky ale zasahoval.

Po kratšej hluchej fáze predznamenal vyrovnanie hostí presne po polhodine hry Guldan, jeho hlavička si ale cestu do siete nenašla. Čo sa však nepodarilo jemu napravil krátko nato Michalík. V rozhodenej trenčianskej obrane sa najlepšie zorientoval práve trnavský futbalista a poslal loptu za Volešákov chrbát. V 33. minúte už mohli Spartakovci dokonca viesť, skvelú Bernáthovu prihrávku ale nevyužil Vaculík. O päť minút sa ocitol v stopercentnej šanci domáci Depetris, podstrelil Rybánskeho, lopta sa však dokotúľala len tesne vedľa brány.

V druhom polčase mal po pomalom rozbehu prvú šancu opäť domáci Depetris, v 63. minúte ale jeho hlavičku vytlačil Rybánsky na roh. Už o päť minút neskôr ale domáci predsalen skórovali a opäť zásluhou Depetrisa. Aktívny trenčiansky útočník sa totiž perfektne zorientoval na hranici malého vápna a z prvej pomedzi nohy Rybánskeho rozhodol.

Zvyšné minúty sa niesli v znamení hosťujúcej snahy o vyrovnanie, Trnavčania si ale vypracovali jedinú výraznejšiu príležitosť vďaka Tomčákovi. Ten sa v 78. minúte snažil prelobovať Volešáka, ktorý ale svoje mužstvo podržal a tri body tak tentoraz zostali v Trenčíne.

Autor: Ladislav Bičár