MFK Košice

Rozhodčí: P. Hrčka - Kubačka, Cuninka
Diváci: 2.030

AS Trenčín - MFK Košice 1:2

Prvý polčas sa niesol v znamení opatrnosti a defenzívnej hry. Šancí sa príliš nezrodilo a tempo hry bolo pomalé. Prvá šanca sa zrodila až po štvrťhodine hry, kedy domáci útočník Šebek vysunul pätičkou Sluijtera, jeho strelecký pokus zlikvidoval brankár hostí Putnocký. Za ďalšiu štvrťhodinu Putnockého pozornosť preveril ďalší z trenčianskych hráčov, tentoraz pálil zo zhruba 20-metrovej vzdialenosti Gergel. Skóre však otvorili Košičania, a to hneď zo svojej prvej šance v zápase. Minútu pred koncom prvého polčasu prenikol po krídle Kolbas a hrotovému útočníkovi Novákovi nerobilo problém zakončiť do odkrytej brány.

Trenčania boli z gólu do šatne otrasení a do druhého polčasu vstúpili lepšie východniari. Do dvoch šancí sa dostal Bicák, brankár Rožník mu však nedovolil navýšiť košický náskok. Domáci sa herne trápili a nedokázali si vypracovať žiadnu vážnejšiu príležitosť. Boli to opäť Košičania, ktorí si vypracovali ďalšiu šancu. Tentoraz sa v nej ocitol Majerník, stav zápasu sa však nezmenil. 3 minúty pred koncom ale Novák svojim druhým gólom v zápase predsa len poistil pre MFK 3 body, keď po strele Jurča hlavou dorážal loptu do prázdnej brány. Trenčania nakoniec zaznamenali čestný gól, keď Holanďan Sluijter v nadstavenom čase znižoval na 1:2. Na návrat do zápasu to však bolo neskoro a Trenčín stratil ďalšie body v boji o záchranu.

Autor: Andrej Liška