FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Vlk - Kubačka, Ružbarský
Diváci: 600

AS Trenčín - FC Zlaté Moravce 0:0

Zápas posledného a už definitívne zostupujúceho Trenčína s predposlednými Zlatými Moravcami sa skončil bezgólovou remízou 0:0. Zlaté Moravce tak natiahli svoju sériu bez streleného gólu už na hrozivých 6 zápasov.

Priebeh zápasu zodpovedal tabuľkovému postaveniu oboch tímov. Prvý polčas priniesol iba jednu zaujímavú situáciu, keď po strele jedného z hosťujúcich hráčov zazvonila žrď Rožníkovej brány. Trenčania boli o čosi aktívnejší, ale nedokázali sa dostať do zakončenia, ani do blízkosti Brezinovej brány. Nepresnými streleckými pokusmi sa prezentovali napríklad Jašurek s Depetrisom.

V druhom polčase sa Trenčania snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale opäť zlyhávali pri tvorbe šancí. Do sľubnej príležitosti sa tak v 67. minúte dostali hostia zásluhou Chrena, ten však bol tiesnený a jeho slabé zakončenie Rožník bez problémov vyrazil. O pár minút nato sa predsa len dočkal šance aj domáci tím, po závare v šestnástke vykopávali hostia loptu z bránkovej čiary. V 76. minúte letel Sluijterov priamy kop tesne nad Brezinovu bránu a v 81. minúte sa do poslednej šance na skórovanie dostal zlatomoravecký Juska, v brejku však neuspel a z 10 metrov prestrelil. Zápas katastrofálnej úrovne sa tak skončil bez gólov.

Martin Stano, tréner Trenčína: "Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo. Z oboch strán to bol iba priemerný zápas. Dá sa povedať, že futbal aj fanúšikovia trpeli. Som sklamaný z hry svojho mužstva."

Ján Rosinský, tréner Zlatých Moraviec: "Bola veľká horúčava a umelá tráva teplo iba znásobila. Bolo vidieť, že hráči sú z toho hotoví. Oba tímy sa snažili o víťazstvo. My sme v úvodne dvadsaťminútovke nepremenili tri gólové šance. Súper mal tiež svoje príležitosti. Z tohto pohľadu je výsledok zaslúžený."

Autor: Andrej Liška