Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2018

07.10.2016 20:45 CET
2 : 3
(0:0)

Stocker spasil Švýcary, Maďaři padli

Švýcarsko v nervydrásajícím závěru zvládlo utkání s domácími Maďary a dováží si tři body. Ačkoli bylo po celý zápas lepší, ještě minutu před koncem panoval nerozhodný stav 2:2. Ten ale nakonec odmítl střídající Valentin Stocker, kterému ke gólu stačila jediná minuta!

Krásné pocity teď musí prožívat především Valentin Stocker, který bude ve švýcarském tisku za hrdinu. Přišel, viděl a rozhodl. Ale pěkně popořadě. Maďaři postavili doma to nejlepší, co měli k dispozici. Na hřišti jsme od prvních minut viděli Szalaie, Gulásciho, Geru, Nagyho nebo Kádára. Kapitánem švýcarského oponenta byl Stephan Lichtsteiner, do hry se dostali i Schär, Mehmedi, Embolo nebo Rodriguez se Sommerem.

Švýcarský celek na nic nečekal a hned se dal do útočení. Shaqiri tlačil do vápna přízemní centr, ale obránci domácích si poradili. Po prudkém centru se na opačné straně natahoval Szalai, ale toho si pohlídal Elvedi. Pak se pokoušel zakončovat Szalai, kterému se povedlo natáhnout se a hlavičkovat i přes obránce, ale brankář Sommer mohl zůstat v klidu. Z dálky to zkusil Dzsudzsák, ale pokus domácího kapitána mířil mimo.

Hosté málem šli do vedení po rychlé akci z rohu. Po centru hlavičkoval Schär, jehož pokus brankář Gulácsi vyrazil. Dotírající Blerim Dzemaili sice znovu pálil, ale jeho pohotovou ránu vyrazil jeden z obránců stojící na brankové čáře! První půle ale jinak postrádala tempo a oba týmy se spíše trápily. V koncovce i souhře byly nepřesnosti, které ubíraly na atraktivitě. Na branky jsme museli čekat až do druhé půle.

A že jich bylo! Domácí Maďaři začali hodně špatně. Lang nezvládl malou domů, k míči se dostal Shaqiri a po jeho ráně se k dorážce dostal Haris Seferović. Maďaři se ale nenechali zahanbit a hned o dvě minuty později vyrovnali! Střela Kleinheislera zpoza vápna mířila do tyče, ale k dorážce se dostal pohotový Adam Szalai - 1:1.

Domácí fandové podporovali své miláčky, ale po hodině bylo opět ticho. Stadion utišila druhá vedoucí branka švýcarského soka. Volný Ricardo Rodríguez totiž z první poslal krásnou ranou balon za záda brankáře Gulácsiho!

Ani tato branka ale domácí nezlomila. Rohový kop dvacet minut před koncem sice ještě srovnání neznamenal, ale celá akce pokračovala. Na na přesnou Stieberovu přihrávku na malé vápno si naběhl Adam Szalai a druhou brankou v utkání opět srovnal! Ani on ale už nedokázal odpovědět na třetí zásah. Hosté vyslali na hřiště Valentina Stockera a ten po pouhé minutě na placu rozhodl. Po dlouhém Lichtsteinerově autu přišly dvě hlavičky a nahrávku Blerima Dzemailiho poslal do sítě právě novic Stocker! Hostům se povedlo brilantní střídání a domácí už neměli na odpověď čas ani síly.

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com