Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

22.03.2013 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Makedonie - Belgie 0:2

Ani ve svém třetím venkovním utkání světové kvalifikace neztratila Belgie bod a co víc, nedostala ani branku. Dnes potvrdila roli favorita na půdě Makedonie, kde o jejím vítězství rozhodli svými brankami De Bruyne a Hazard, a stále se drží o skóre na první příčce skupiny A.

Do utkání ale lépe vstoupil domácí tým a belgický brankář Courtois musel likvidovat pokus Jahoviće, který hlavičkoval po centru kapitána Pandeva. Makedonská převaha pokračovala nadále, ani Trickovski po centru Ibraimiho ale neskóroval.

Tým Cedomira Janevskiho posléze pomalu ztrácel kontrolu nad utkáním, které začali ovládat svěřenci Marca Wilmotse. Šance Bentekeho a Alderweirelda ještě zlikvidoval pozorný Pačovski, v šestadvacáté minutě ale využil De Bruyne jak jeho chyby, tak nedůslednosti bránícího Lazevskiho a střelou k přední tyči otevřel skóre - 0:1.

Ještě do přestávky se snažili odpovědět Pandev a Ibraimi, venkovní neprůstřelnost Couroise ale zůstala neohrožena. Belgičané byli v koncovce mnohem efektivnější a to se potvrdilo i v dvaašedesáté minutě. Hazard si narazil s Fellainim a už už zakončoval, na poslední chvíli ho ale srazil Lazevski a byla z toho penalta, kterou sám faulovaný bez problémů proměnil - 0:2.

Makedonci se poté na odpor již nezmohli a naopak mohli být rádi, že De Bruyne po spolupráci s Hazardem nepřidal třetí gól do jejich sítě. Takto zůstalo "jen" u dvoubrankového vítězství belgického národního týmu.

Autor: Petr Vaněček / uefa.com