Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2008

Norsko

Rozhodčí: S. Farina
Diváci: ?

Turecko - Norsko 2:2

Norsko odčinilo víkendovou prohru sBosnou a Hercegovinou, přesto i tentokráte odcházejí Seveřané zklamaní. V utkání na neutrální půdě proti Turecku dlouho sahali po vítězství, nakonec ale mají jenom bod.

Norové začali dobře a v úvodních minutách hlavičkoval nad Helstad. Turecko rozhodně nepřipomínalo tým, který v sobotu vyhrál v Řecku, a ve 31. minutě zaslouženě inkasovalo. To Stromstad přelstil obranu přihrávkou na Brenneho, který obešel Volkana a skóroval - 0:1.

Svěřenci Fatiha Terima se ještě nestačili pořádně vzpamatovat a už prohrávali o dvě branky. Ve 40. minutě podnikli Norové rychlý protútok, na jehož konci Carew našel Andresena a ten mířil přesně - 0:2.

Fatih Terim využil poločasovou přestávku k důrazné domluvě svým svěřencům a slova tureckého kouče padla na úrodnou půdu. Ihned po změně stran nastřelil Karadeniz tyč, chvíli na to to z dálky zkusil Hamit Altintop a Myhre měl co dělat, aby jeho ránu zkrotil.

V 72. minutě si tito dva svůj vzájemný souboj zopakovali a tentokráte se už radovala letní posila Bayernu Mnichov, když uspěla z trestného kopu - 1:2.

Myhre pak několikrát svůj tým zachránil, zuby si na něm vylámal především Emre, přesto nakonec Turecko vyrovnalo. V nastaveném čase vypálil Hamit Altintop z dalšího trestného kopu a Myhremu smolně prošel míč mezi rukama a nohama do sítě - 2:2.

Autor: Tomáš Pavlík