Další články

Angličanky poprvé vyhrály Euro, hráčkou turnaje se stala Meadová

Fotbalistky Anglie poprvé vyhrály mistrovství Evropy. V dnešním finále v londýnském Wembley porazily 2:1 po prodloužení osminásobné šampionky z Německa. Zápas před rekordní návštěvou mužských i ženských evropských šampionátů 87.192 diváků rozhodla ve 110. minutě Chloe Kellyová. V normální hrací době po brankách Elly Tooneové a Liny Magullové skončil zápas 1:1.

Hegerberg se po hořkém zklamání na Euru omlouvá fanouškům

Měl to být triumfální návrat po pětileté absenci v národním týmu. Tahanice s norským fotbalovým svazem jsou minulostí, letos v létě měla Ada Hegerberg bezstarostně zářit. Místo toho se Norky s probíhajícím mistrovství Evropy loučí předčasně, už po skupinové fázi, kvůli senzační prohře 0:1 s Rakouskem. Jejich celkové skóre zní kvůli debaklu s Anglií 4:10...

Na ME žen se objevil koronavirus už ve čtyřech týmech

Na mistrovství Evropy žen se množí případy nákazy koronavirem. Po pozitivním testu hráčky v týmu pořadatelské Anglie se objevily další ve výpravách Rakouska, Nizozemska a Itálie.

Ve středu začne ženské Euro s rekordní diváckou účastí

Před rekordní návštěvou více než 71 tisíc diváků na manchesterském stadionu Old Trafford odstartuje ve středu soubojem Anglie s Rakouskem 13. mistrovství Evropy fotbalistek. Domácí reprezentantky budou usilovat o premiérový triumf, naproti tomu už o devátý se pokusí rekordmanky v počtu primátů Němky. Titul z roku 2017 obhajují Nizozemky. Češky se na turnaj nekvalifikovaly.

Mistrovství Evropy žen se bude hrát až v roce 2022

Mistrovství Evropy žen, které se mělo konat v Anglii příští rok, bylo podle očekávání o rok odloženo. Posun ženského Eura tak zabrání kolizi s mužským šampionátem, který Evropská fotbalová unie UEFA kvůli pandemii koronaviru přesunula z letošního na příští léto.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele