Nîmes Olympique   -   Girondins Bordeaux

2 : 1 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.12 - 3.60 - 3.64

Nimes zdolalo Bordeaux o jednu trefu a udrželo si šanci na Evropskou ligu

Nimes dokázalo po vyrovnaném průběhu přehrát konkurenční Bordeaux a po těsné výhře 2:1 si ještě zachovalo naději na účast v Evropské lize, se šestačtyřiceti body poskočilo na devátou pozici a za šestým Montpellierem zaostává o bodů pět. Girondins naopak prohrál podruhé za sebou a klesl na čtrnácté místo s osmatřiceti body, před osmnáctou barážovou příčkou Dijonu drží dostatečný desetibodový náskok a o sestup o patro níže se tak prozatím bát nemusí.

Přitom hosté vstoupili do sobotního duelu naprosto skvěle a po necelé čtvrthodině hry přetavili úvodní větší příležitost ve vedoucí branku. Po chytrém přenesení hry na levou stranu převzal balón Sabaly a poté ho okamžitě nasměroval před branku, kam si naběhl průbojný Josh Maja. Teprve dvacetiletý anglický útočník předvedl instinkt zabijáka a ze čtyř metrů nasměroval míč k bližší tyči do protipohybu bezbranného gólmana Bernardoniho.

Olympique však na sebe nenechal čekat s odpovědí příliš dlouho a už o tři minuty později bylo srovnáno. Koundé totiž ve vlastní šestnáctce zahrál naprosto nesmyslně rukou a po udělení žluté karty následoval pokutový kop. K němu se odhodlal Téji Savanier a nemýlil se, míč po "panenkovsku" poslal bez větší nervů doprostřed branky. Krátce po dvaceti odehraných minutách si hosté mohli vzít zpět ztracený náskok. Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Préville a ke skórování mu nechybělo mnoho, neboť tvrdou ranou orazítkoval tyčku.

Branková konstrukce se podruhé chvěla zhruba pět minut před přestávkou a znovu v tom mělo prsty Bordeaux. Po hezké individuální akci se probojoval ke střele Otávio a mířil téměř do totožného místa jako Préville před necelými dvaceti minutami. Nimes z ničeho nic uspělo v 63. minutě, kdy zaznamenalo vítěznou branku po rohovém kopu z pravé strany a následné povedené hlavičce Renauda Riparta.

Šestadvacetiletý útočník se zjevil u přední tyče a poté s pomocí země překonal brankáře Costila. Ten si sice na balón sáhl, ale v cestě do sítě mu již zabránit nedokázal. Hosté se ve zbývajícím průběhu na nic nebezpečného nezmohli a k vyrovnání tak měli poměrně daleko. V dresu Girondins tentokráte nenaskočil na trávník ani jako střídající hráč bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil, jenž zůstal sedět pouze na lavici náhradníků.
Autor: Viktor Sandev / ligue1.com, onlajny.com