SM Caen   -   FC Nantes

3 : 2 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.02 - 3.05 - 2.74

SM Caen - FC Nantes 3:2

Do Caen se přijelo představit páté Nantes. Domácí se pohybují v dolní polovině tabulky, kde jsou týmy bodově napěchované vedle sebe a nutně potřebovali zvítězit. Po gólu Damiena Da Silvy se jeho mužstvo po výhře 3:2 posunulo na jedenáctou příčku. Hosté se stále drží na pozici páté.

V první obrovské šanci zápasu se ocitl Koffi Djidji, který pálil z levé strany malého vápna z první, ale míč trefil nepřesně. O dvě minuty později se dostal do brankové příležitosti Yacine Bammoua. Z ostrého úhlu nasadil jednomu z bránících hráčů housle a balón zaplul až za brankovou čáru.

Vzápětí fauloval Duboise a domácí kopali pokutový kop. K němu se postavil Ivan Santini a prudkou ranou umístěnou do levého horního rohu snížil na 1:1. V prvním poločase byli lepší hráči Nantes, avšak do kabin se šlo za remízového stavu.

Caen dokonal obrat krátce po poločasu. Po rohovém kopu Stefa Peeterse hlavičkoval Damien Da Silva a brankář inkasoval podruhé.

Hosté s odpovědí nečekali dlouho. Adrian Thomasson našel křižnou přihrávkou Yacine Bammoua, který z první přesně vypálil k levé tyči a srovnal skóre na 2:2.

O výhře domácích se rozhodlo v 80. minutě. Ronny Rodelin prodloužil hlavičkou míč na zadní tyč a Damien Da Silva rybičkou rozhodl o zisku třech bodů pro Caen.
Autor: Vojtěch Voštinka