Liga národů UEFA - Liga národů 2020/2021

Zdecimovaná Ukrajina se proti Španělům pokusí o malý zázrak
Na Ukrajině si už brzy budou moci oddychnout po zdaleka nejnáročnější reprezentační pauze v nedávné minulosti. Začalo to krutou porážkou 1:7 v přátelském utkání s Francií, pokračovalo to nervydrásající bitvou s Německem (1:2), a teď na Ševčenkovy vyčerpané ovečky čeká tradičně nelítostné Španělsko...
S Ukrajinou a jejím zjevným fyzickým fondem je to tak špatné, že se dokonce trenéra Ševčenka na tiskové konferenci před zápasem vyloženě doptávali, zda nezvažoval dodatečné povolání nějakých posil. Prý nikoliv, protože by stejně nesehnal adekvátní kvalitu, a tak si jeho stávající svěřenci doopravdy budou muset sáhnout na dno.
Je fakt, že málokdy byla šířka ukrajinské hráčské základny prověřena natolik jako během letošního října. Nejprve musel kvůli několika pozitiviním testům na Covid do izolace praktický celý doněcký kontingent v čele s tahouny Šachtaru Stepanenkem, Matvijenkem, Kovalenkem, Marlosem a Juniorem Moraesem. A později kvůli zraněním vypadli také jiné tradiční opory jako Zinčenko a Konopljanka, v trestu je nyní navíc Ruslan Malinovskij. Pětačtyřicetiletý asistent trenéra Šovkovskij dokonce musel pro účely této přestávky oprášit rukavice a stát se opět součástí nominace.
Už jenom kvůli těmto starostem, a také zářijovému výsledku prvního vzájemného duelu (jasná výhra 4:0), budou Španělé favority také tohoto měření sil. Ale ani oni neprožívají zrovna jednoduchý říjen, když napříč dvěma zápasy rozvlnili síť jen jednou. Na druhou stranu, dvě kompletně odlišné obranné čtveřice neinkasovali jak od Portugalců, tak od Švýcarů, takže rozhodně je o co se opřít. Nyní se dá čekat pokračování kvarteta Jesús Navas, Sergio Ramos, Pau Torres, José Luis Gayá, které naposledy v Lize národů vymazalo Švýcary.
Od nevydařeného minulého ročníku Ligy národů tak Španělé opět vypadají dominantně a ve všech soutěžích od prohry s Chorvatskem 15.11.2018 zůstávají neporaženi už 15 zápasů v řadě. S Ukrajinou navíc na mezinárodní půdě ještě nikdy neprohráli a pětkrát z posledních šesti pokusů je taky předčili. Ať už teď vpředu nastoupí Olmo, Fati nebo Oyarzábal, dá se očekávat jejich vytrvalé řádění a pořádný kolotoč pro poslepované zadní řady Ukrajiny.
Ovšem ani Ukrajinu se nevyplácí podcenit a určitě nelze vyloučit nějaké kousání. Není to přece až tak dávno, co Východoevropané finišovali na čele své kvalifikační skupiny před Portugalskem, s parádním ziskem 20 bodů z osmi zápasů, které odehráli zcela bez porážky. Liga národů sice pro Ukrajince nemá takovou hodnotu, ale na favorita se vytáhnout určitě umí, a ani hlavním adeptem na sestup do Ligy B v tuto chvíli nejsou (to platí spíše pro Švýcary, kteří mají po třech kolech na kontě jediný bod).
S Ukrajinou a jejím zjevným fyzickým fondem je to tak špatné, že se dokonce trenéra Ševčenka na tiskové konferenci před zápasem vyloženě doptávali, zda nezvažoval dodatečné povolání nějakých posil. Prý nikoliv, protože by stejně nesehnal adekvátní kvalitu, a tak si jeho stávající svěřenci doopravdy budou muset sáhnout na dno.
Je fakt, že málokdy byla šířka ukrajinské hráčské základny prověřena natolik jako během letošního října. Nejprve musel kvůli několika pozitiviním testům na Covid do izolace praktický celý doněcký kontingent v čele s tahouny Šachtaru Stepanenkem, Matvijenkem, Kovalenkem, Marlosem a Juniorem Moraesem. A později kvůli zraněním vypadli také jiné tradiční opory jako Zinčenko a Konopljanka, v trestu je nyní navíc Ruslan Malinovskij. Pětačtyřicetiletý asistent trenéra Šovkovskij dokonce musel pro účely této přestávky oprášit rukavice a stát se opět součástí nominace.
Už jenom kvůli těmto starostem, a také zářijovému výsledku prvního vzájemného duelu (jasná výhra 4:0), budou Španělé favority také tohoto měření sil. Ale ani oni neprožívají zrovna jednoduchý říjen, když napříč dvěma zápasy rozvlnili síť jen jednou. Na druhou stranu, dvě kompletně odlišné obranné čtveřice neinkasovali jak od Portugalců, tak od Švýcarů, takže rozhodně je o co se opřít. Nyní se dá čekat pokračování kvarteta Jesús Navas, Sergio Ramos, Pau Torres, José Luis Gayá, které naposledy v Lize národů vymazalo Švýcary.
Od nevydařeného minulého ročníku Ligy národů tak Španělé opět vypadají dominantně a ve všech soutěžích od prohry s Chorvatskem 15.11.2018 zůstávají neporaženi už 15 zápasů v řadě. S Ukrajinou navíc na mezinárodní půdě ještě nikdy neprohráli a pětkrát z posledních šesti pokusů je taky předčili. Ať už teď vpředu nastoupí Olmo, Fati nebo Oyarzábal, dá se očekávat jejich vytrvalé řádění a pořádný kolotoč pro poslepované zadní řady Ukrajiny.
Ovšem ani Ukrajinu se nevyplácí podcenit a určitě nelze vyloučit nějaké kousání. Není to přece až tak dávno, co Východoevropané finišovali na čele své kvalifikační skupiny před Portugalskem, s parádním ziskem 20 bodů z osmi zápasů, které odehráli zcela bez porážky. Liga národů sice pro Ukrajince nemá takovou hodnotu, ale na favorita se vytáhnout určitě umí, a ani hlavním adeptem na sestup do Ligy B v tuto chvíli nejsou (to platí spíše pro Švýcary, kteří mají po třech kolech na kontě jediný bod).
Ukrajina - pravděpodobná sestava:
Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Mykolenko, Sobol; Yarmolenko, Malinovskyi, Sydorchuk, Kovalenko, Tsygankov; Yaremchuk
Španělsko - pravděpodobná sestava:
De Gea; Navas, Ramos, Torres, Gaya; Merino, Busquets, Ceballos; Fati, Gerard Moreno, Oyarzabal
Tip EuroFotbal.cz: 2
Vzájemné zápasy
06.09.2020
Liga národů
Lg A Sk 4
12.10.2015
ME - kvalifikace
Sk C
27.03.2015
ME - kvalifikace
Sk C
14.06.2006
Mistrovství světa
Sk H
10.09.2003
ME - kvalifikace
Sk 6
29.03.2003
ME - kvalifikace
Sk 6
06.09.2020
Lg A Sk 4
Ukrajina - poslední zápasy
10.10.2020
Liga národů
Lg A Sk 4
07.10.2020
Přátelské zápasy
06.09.2020
Liga národů
Lg A Sk 4
03.09.2020
Liga národů
Lg A Sk 4
31.03.2020
Přátelské zápasy
27.03.2020
Přátelské zápasy
10.10.2020
Lg A Sk 4
06.09.2020
Lg A Sk 4
03.09.2020
Lg A Sk 4
16.11.2018
Lg B Sk 1
16.10.2018
Lg B Sk 1
09.09.2018
Lg B Sk 1
Španělsko - poslední zápasy
10.10.2020
Liga národů
Lg A Sk 4
07.10.2020
Přátelské zápasy
06.09.2020
Liga národů
Lg A Sk 4
03.09.2020
Liga národů
Lg A Sk 4
29.03.2020
Přátelské zápasy
26.03.2020
Přátelské zápasy
10.10.2020
Lg A Sk 4
06.09.2020
Lg A Sk 4
03.09.2020
Lg A Sk 4
15.11.2018
Lg A Sk 4
15.10.2018
Lg A Sk 4
11.09.2018
Lg A Sk 4
Liga národů - tabulka před zápasem
Z
V
R
P
S
B
1
3
2
1
0
6 : 1
7
2
3
1
2
0
4 : 3
5
3
3
1
0
2
3 : 7
3
4
3
0
1
2
2 : 4
1
Z
V
R
P
S
B
1
2
2
0
0
5 : 0
6
2
2
1
0
1
3 : 3
3
3
1
0
1
0
1 : 1
1
1
0
1
0
1 : 1
1
Z
V
R
P
S
B
1
2
1
1
0
3 : 2
4
2
1
0
1
0
1 : 1
1
3
2
0
0
2
1 : 3
0
4
1
0
0
1
0 : 4
0
Komentáře (816)
Přidat komentář1:2
Predesla diskuze k valce na Ukrajine a Iranu zde:
https://www.eurofotbal.cz/mistrovstvi-evropy-kvalifikace-1996/reportaz/ukrajina-estonsko-147716/?forum=1&nocount=1#forum
Putin je krysa zbabela , Rusko je agresor ::
https://www.csfd.cz/film/1700848-carodej-z-kremlu/prehled/
videl tohle nekdo ? jak moc se to asi bude blizit realite ?
Já to neviděl, ale zpravidla okolo toho moc pozitivní reakce nebyly, ani co se historické věrohodnosti.
A toho "Pana nikdo proti Putinovi" jste někdo viděl?
Jo, je to dobrý. Nebo teda trochu děsivý. Ta výpověď, kterou to má podat je asi jasný dopředu všem, moc nevím jeslti bych to nazýval dokumentem, ale těžko to zaškatulkovat no. Každopádně vidět doporučuju, člověk si zas trochu uvědomí, že si tady žijeme vlastně docela dobře.
https://x.com/united24media/status/2038219044499693612?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Whitewashing rusaku a podporovani jejich tvorby snad uz delat nebude nikdo
a co má tohle jako dokazovat? že se sejde s jiným Rusem proti režimu znamená, že je pro Rusko?
Tenhle názor popravdě furt moc nechápu. Třeba A. Sybera ten dokument pojímá dost podobně asi i jako ty, ale vidět v tom jako nosnou linku, to že obyčejní Rusové nenesou zodpovědnost za to co se tam teď děje (pokud jsem to správně pochopil), mi ořijde fakt už paranoidní. Vždyť ten film ukazuje zřetelně uplně něco jiného.
Podíval bych se. Akorát apple tv jsem si zrušil. Pokud někdo máte tipy, kde se to dá zčíhnout, budu rád.
Je to na canal+
Ale vzhledem k té české koprodukci bych to čekal za nějaký čas i na iVysílání.
kanál + nemám, ale díky
ČT to bude dávat někdy zkraje května (jak jsou svátky) v primetimu.
To bude brekotu.
https://webshare.cz/#/search?what=pan%20nikdo%20proti%20putinovi
díks
https://webshare.cz/#/search?what=Pan%20nikdo%20proti%20Putinovi
Tady si to můžeš stáhnout.
Ten přístav v Ust-Luga asi jen tak operovat nebude. Tyto sankce fungují
Plus Zelensky říkal, že nepřistoupí na Trumpův mír za výměnu bezpečnosti své země, USA už i PURL program začínají pomalu rušit, takže se snad orangutan bude věnovat něčemu jinému a dá pokoj.
https://x.com/saintjavelin/status/2037195881133273325?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Zelí se činí
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-ukrajina-a-spojene-arabske-emiraty-se-dohodly-na-spolupraci-v-obrane-302867
novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-zelenskyj-nabizi-pomoc-s-odblokovanim-hormuzskeho-prulivu-40570600#dop_ab_variant=1639811&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest301_local_generated_title_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Zelensky je borec. Bez karet už vyjebal s druhým vůdcem jaderných velmocí. Ti dva se musí cítit jako úplní šašci.
Kolaborantské močky. A s tímto hnojem se pachtuje Macinka a spol. Pak člověk vidí Babiše s Ficem. Spějeme do ruské prdele tímto tempem.
novinky.cz/clanek/zahranicni-zverejnena-nahravka-mezi-madarskym-ministrem-a-kremlem-je-pro-budapest-devastujici-40570809#dop_ab_variant=1639811&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=OGFeoCfE62V-202603311312&dop_id=40570809&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest302_asistent_url_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Samozřejmě to dělají, protože ví, že se jim nic nestane. I když Orban vyhraje, tak EU neudělá nic, co by jim nějak výrazně uškodilo.
Donald Trump řekl deníku The Telegraph, že silně zvažuje stažení Spojených států z NATO poté, co se spojenci nepřidali k útoku USA s Izraelem na Írán. Šéf Bílého domu Alianci označil za papírového tygra, stejně ji podle něj vnímá i ruský prezident Vladimir Putin.
at uz to s nim svihne
Šílené, co den to vysere z ust hovno.. a nejhorší je ze je to den co den … a reagují na nej trhy
a to je u moci rok
Silene bude az bude mit skoncit a nebude chtit … tipuju ze vyzve gardisty atd za imunitu at si vezmou moc a on zw jw prezident
Evropa by měla na to reagovat oznámením společného vývoje zbraní. Klidně přibrat i Kanadu, Japonsko, atd. To by na tyhle blbosti rychle zapomněl.
to mali už minimálne pred rokom... minimálne rozprávať o tom, o investíciach do vývoja a výroby vlastných zbraní. Žiaden nový kontrakt za oceán
Nikdy jsme se neměli do téhle pozice dostat, ale dřív to vypadalo jako dobré řešení a dost dlouho to fungovalo. Ten návrat s soběstačnosti bude bolestivý a není na to úplně vhodná doba. I proto se s tím vyčkává a doufá, že někdo kolem Trumpa dostane rozum.
Trump má pravdu, že sme sa prakticky iba viezli, ale zabúda, že aj oni z toho majú výhody ako exportér zbraní.
To není pravda, že jsme se jenom vezli. Američani z toho vztahu měli víc než my (Evropa). Nedělali to z dobré vůle. Akorát Trump a jeho kumpáni to nikdy nepochopí, protože o geopolitice nic nevědí a rozumí jen jednoduchým kupeckým počtům.
no práve že ani tým obchodným počtom nerozumie, ináč by vedel že z predaja zbraní do EU profituje a drží zamestnanosť. Dúfam že sa európa v tom zobudí a presťahuje aspoň časť výskumu a vývoja do únie. Neverím, že také Gripeny by nemohli konkurovať F-16 a s investíciami do vývoja aj predraženým F-35
Proto jsem psal, že rozumí jen jednoduchým. Museli by dát něco přímo jemu, aby mu to došlo.
Být Američan, tak se začínám bát, protože vždycky když mu nevyšel nějaký obchod, tak vyhlásil bankrot a tím se zachránil.
Vývoj vlastních stíhaček páté generace by určitě šel. Ale bylo by to na dlouho a stálo by to ranec.
Nemá pravdu.Evropa vyměnila soft power za ochranu, kontrakty pro americké zbrojaře, základny po celém světě a legitimitu svých válek a USA to dlouhodobě vyhovovalo.
T že tam je ted dement co to není schopný pochopit je druhá věc.
bohuzial sme na tom ako sme, zavisly od energii, bez prirodnych zdrojov a s nizkymi vydajmi na obranu. pri sucasnej energetickej situacii bude tazko nejak prudko navysovat vydaje na armadu bez toho aby bezny ludia pocitili znizenie zivotnej urovne.
Amerika nema zdravotnu starostlivost, bezny rusak nema nic, Cina je Cina. my mame fajn zivotnu uroven ale nizucke vydavky na obranu, ak sa navysia, niekde sa to ukaze a otazka je ci sa to bude ludom pacit. Amerika si vybudovala patriotizmus takze ludia mozno ozelia healthcare za armadnu dominanciu, ale v EU neviem
Evropa je marna a neakceschopna a rus i amik to vi
Zase tak špatně na tom nebudeme, když se nás oba snaží oslabit a rozdělit.
Rus je marný a neakceschopný taky, není schopný 4 roky porazit Ukrajinu, sám by proti Evropě neměl šanci v konvenční válce.
Amíci z toho vztahu dlouhodobě profitovali, Evropa se sbírá a posouvá.
som rozmyslal aj nad vojenskou spolupracou s krajinami ako UAE a pod.
mame spolocnu protistranu, preco to nespravit ako Zelensky
Ono je asi skoro cokoliv jistější a lepší než Trump a národ, který si ho podruhé zvolil.
Presne tak, to stejne jak u rusaku neni o trumpovi, ale o lidech. Zeme co si ho dvakrat zvoli za prezidenta neni vubec spolehliva.
Ludia boli vzdy hlupi a uplatny. Bohuzial posledne roky sa to zacalo zneuzivat aj v demokratickej casti sveta. Ako s tym bojovat? Odsudit krajinu a izolovat sa alebo snazit sa presvedcit ludi? Vacsinou to trva roky az dekady kym dostanu krajinu do absolutnych sraciek aby ludia konecne pochopili ze takto nie. Akurat v USA mi pride ze Trump nasiel skratku
Řekl bych tak napůl. Protože zrovna v těchto dvou zemích nejsou v tomhle problém jenom voliči, ale i systém. V Rusku v podstatě nemají nikoho jiného na výběr. Jasně můžou se proti tomu vzbouřit. Ale to už musíš počítat s tím, že za to obětuješ život.
V USA mají tak skvělý systém, že si v podstatě vybírají mezi 2 variantami, které jim vyberou republikáni a demokrati.
Jen bych dodal, že pokud Trump vypadne bez toho, aby Irán vyřešil, tak ty golfské státy (saudi, UAE, Omán,...) ztratí a kompletně naruší bezpečnostní důvěru vůči USA, protože odejde s tím, že bezpečnostní situace je 100x horší než byla 2 měsíce zpátky.
Oni možná chtěli, aby tam vlítl, ale rozhodně nechtějí, aby jim tam ten nasraný Irán zůstal se zásobami uranu a k tomu ještě vybíral cla za průjezd Hormuzem.
Takže se dá čekat, že ty státy budou dost možná chtít trošku trhnout od USA, protože ta nedůvěra se buduje už déle a tohle může být zlomový moment. Nacpat se tam, vytvořit nějaký deal s těmi zeměmi (protože oni nebudou mít chuť nakupovat od země, která jim tam udělala bordel a pak se na ně vysrala) a vybudovat nějakou bezpečnostní strukturu společnou - prodej zbraní, technologií, nákup v EUR místo USD...
Sice nemáme v tuhle chvíli úplně kapacity na rampování výroby, ale zároveň zakázky v miliardách dolarů by mohly brutálně motivovat ty zbrojařské firmy budovat další závody a fabriky, což je potřeba. Klidně by tam mohly být i investice do EU zbrojních firem, techu a podobně.
Bezpečnostním garantem se nestaneme a ani nechceme stát, ale mohli bychom mít motivaci stát se klíčovým partnerem co se týče zbraní a vytrejdit to za masivní investice do Evropy.
Vtipný je na tom to, že si např katarální teď musí trhat hadry z hlavy, že ty úplatky oranžádě (letadlo atd.) byly vyhozený prachy
No já si myslím, že oni (třeba MbS a Saudi) chtěli, aby tam amíci vlítli a zlikvidovali ten režim a nasadili nový, přátelštější.
To že tam vlítli, to se jim splnilo. Nepočítali s tím, že Trump je dement a klidně jim to tam nechá rozmrdané a pak s Muskem se budou smát, jak to má vyřešit Evropa.
Měli poslat 2 letadla. Jedno za vznik problému a druhé za vyřešení.
Kde sa berie tento pojem a legitimita ze by mali vyberat clo za Hormuz? Su to medzinarodne vody, nepatro im to. Tym by nasrali kazdeho, aj krajiny ktore neschvaluju utoky USA a Izraelu, vratane EU.
Stejně jako legitimita USA svrhnout vládu ve Venezuele nebo dát Kubu pod blokádu nebo vyhlásit jednostranné sankce proti celému světu.
Proč by měl Irán řešit mezinárodní právo, když je už 2x napadl Izrael a USA během diplomatických vyjednávání? Tohle jde prostě za oranžovým dementem.
Prostě jak ukazují Putin, Trump a podobné svině, tak silnější pes mrdá a silnějším psem v Hormuzu je prostě Irán.
Pokud máš sílu na to to ovlivnit a ostatní nemají sílu na to tě dotlačit k tomu, abys to nedělal, tak to legitimně či nelegitimně můžeš dělat.
K tomu Irán nikdy tuhle dohodu neratifikoval, stejně jako se Izrael nepřipojil do jaderné dohody o tom, že státy nebudou vyrábět další atomovky.
Irán byl rozbombardovaný do sraček, ale strategicky vyhrál (vláda je u moci, amíci vypadnou, kontrolují Hormuz), takže se kupodivu tváří, že si to nechají zaplatit na clech. A pokud ty částky budou takové, které budou více akceptovatelné než další blokáda a válka, tak to prostě platit bude.
Ve výsledku to bude globální ekonomiku bolet 100x méně než to, že je Hormuz zavřený.
https://www.youtube.com/shorts/dN0rX7Xb9LY
Co zbytok sveta ktory neodporil a nesuhlasi s utokom USA a Izraela? Iran caka ze zbytok sveta donuti USA aby prestali, nebodaj zaplatili reparacie? Uzavretie nebude najviac boliet USA ani Izrael. Takto si znepriatelia zvysok sveta. Ak sa India nasere a vleti na nich, budu namietat?
Opět, bavíme se o režimu, který nemá na výběr. Buď vyhrají nebo bude celé vedení viset a stejně tak to bude hrozit všem imámům, gardistům a ostatním lidem, kteří ten režim podporují.
Takže oni vyloženě nemají na výběr. Oni potřebují vyhrát tak, aby ukázali ekonomickou bolest natolik, že se o to nikdo znova jen tak nepokusí a naopak pokud by se o to někdo pokusil, tak svět zakročí, protože se té krize budou děsit.
Indie se nenasere a nebude útočit, protože ví, že by trvalo dalšího půl roku otevřít Hormuz. Žádná země nebude chtít krvácet někde v Iránu v extrémně nepopulární válce, kterou rozpoutal Trump a Bibi. To jsou ti, které všichni nenávidí.
Oni ví, že nevznikne nějaká aliance proti Iránu, která by tam poslala půl milionu vojáků. Možná budou ostatní nasraní, budou držkovat, ale nebude tam invaze.
A ve chvíli, kdy amíci vypadnou a ceny ropy poletí do výšin, tak udělají deal o Hormuzu (dost možná amíkům ho nechají zavřený) s ostatními zeměmi a tím si zase ty země zpřátelí. Francii prý už nějaké lodě proplouvají, stačilo hlasovat proti USA v UN.
Ten zbytek světa si znepřátelil ale nejen Irán, ale i USA a Izrael.
Je tam na ně ten ekonomický a politický tlak na ně mnohem větší, protože oni kdykoliv můžou přestat, Irán ne.
A navíc ve chvíli, kdy by se Trump nebo Izrael pokusil znova o něco takového a Irán zavřel Hormuz, tak by tam ze strany světa byla masivní reakce - ne na uzavření Hormuzu, ale na to, že někdo je takový dement, že to znova podnikl.
To je ta logika. To je ta legitimita.
Ja rozumiem vsetkym tymto argumentom, Iran sa snazi v ramci moznosti. Ale nema nato pravo a nemalo by im to prejst.
Stale sa bavime o Irane ktory zbroji dekady, vedie proxy vojny cez min. tri okolite krajiny, klamal o raketovom programe, roky sa vyhraza USA s Izraelom a ma dostatok Uranu. Zistil ze Hormuzom dokaze drzat v sachu takmer cely svet. Podla sucasneho vyvoja, Iran z toho vyjde "vitazne", zacne znova zbrojit (Cinskou technikou) a moze znova robit v regione bordel a vydierat Hormuzom.
Francuzko to berie pragmaticky ale v buducnosti sa musi nieco spravit s Iranom. Cela ekonomika arabskeho polostrova je zavisla od Hormuzu a magorov z Iranu.
Stejně tak bys mohl mluvit o Izraeli a jejich sousedech. O tom, co dělají dlouhodobě v Gaze. O jejich osadnících. O tom, že schválili teď velmi extremistický zákon, kdy podle národnosti budou jiné tresty. V klidu by se dali taky označit za teroristický režim.
A stejně tak "nemá právo" USA a Izrael útočit na ně. Irán nemá možnost udeřit na Izrael (natož na USA) vojensky. Takže jejich jediná možnost odpovědi na tento "ilegální" útok je skrze ekonomiku. Mimochodem stejně jako Irán útočí skrze své proxy na Izrael, tak Izrael útočí na Irán dlouhodobě, raketami, hackerskými útoky, vraždami a jinak. Mají dlouhodobě za cíl Irán zlikvidovat.
Reálně nemůžu vinit Irán z toho, že zavřeli Hormuz - to by ho museli zavřít bez takové brutální eskalace, abych je z toho vinil.
Já chápu, proč říkáš, že se s tím musí něco dělat, ale reálně Izrael a USA tu situaci výrazně zhoršili. Aby to vyřešili, tak měli prostě nasadit půl milionu vojáků, tanky, helikoptéry a tu zemi obsadit, změnit režim, zajistit všechno, co bylo potřeba.
V rámci analýzy a war-gamingu museli USA na 100% vědět, že změna režimu, zajištění uranu, zajištění průplavu atd bez vojska na místě je přinejlepším coinflip.
Věděli, že pokud zaútočí, tak je prakticky jistota, že to bude znamenat masivní průser pro globální ekonomiku. Věděli, že to bude ještě větší průser pro arabský poloostrov a že pravděpodobnost útoku na ty země je vysoká. Tady nemůžeš vinit Irán z toho, že dělá naprosto logické kroky, které by v jejich botách dělal úplně každý.
A ano, oni vyhrají tuto válku strategicky, to byl ten coinflip od začátku. A ve chvíli, kdy to nevzdali, tak to byla prakticky jistota. Teď s nimi půjde udělat mnohem méně, protože ta krize teprve přichází (mimochodem). Stále plují tankery, které vyrážely před válkou z Hormuzu, ten dopad tu teprve bude za pár týdnů.
Mimochodem USA jsou pod Trumpem mnohonásobně vyšším rizikem pro svět než zaprděný Irán.
Stejně tak se dá říct, že jsme rukojmím USA, že nás drží v šachu a vydírají. Irán se chová dlouhodobě racionálně a předvídatelně. Jejich válka je prakticky pouze s Izraelem, kdy obě strany mají za cíl zničit tu druhou.
Musí se něco udělat? Reálně máš 2 možnosti - diplomatickou (a čekat, až se Irán rozpadne sám interně, což bude teď mnohem náročnější) nebo Afghanistán/Irák, kdy tam pošleš stovky tisíc vojáků a obsadíš to na dobu neurčitou (dekády).
Což by pro Trumpa znamenalo nechovat se jako absolutní kokot, budovat aliance, snažit se přiblížit se NATO a ostatním zemím a vytvořit nějakou skupinu zemí, které budou ochotné se participovat. A ještě taková maličkost - prodat doma tu válku, aby mu povolili poslat tam stovky tisíc vojáků.
Izrael kritizujem od zaciatku. Nato ze patria do demokratickej casti sveta, riesia svoj existencny boj priliz radikalne az za hranou (aspon na moj vkus a mozno som len naivny). Bohuzial v tom regione je tolko nenavisti ze sa to len tak nesrovna.
Je mi jasne ze Iran vyuzije vsetky moznosti ako zatlacit na protivnika. Hormuz, bombardovanie rafinerii, plynarenskeho priemyslu v SAE, SA a okolitych statoch (a to zatial vypalili len niekolko striel a ake skody sposobili). Zvysok sveta ktory je proti tejto vojne Iran poskoduje a robi si nepriatelov. Neriesme teraz ci USA a Izrael mali pravo zautocit, ze to cele spackali a teraz neviedia kudy kam.
Jenže tohle je fyzikální zákon akce-reakce, což ty se z toho snažíš dostat pryč, přitom je to jediný důvod, proč se tyhle věci dějí.
Oni to dělají z jednoho důvodu. Protože byli napadeni, to je důvodem toho, že se tohle děje. Oni reálně neměli jinou možnost, než bojovat asymetricky, to je ta klíčová část. Na USA nedostřelí, Izrael se umí bránit mnohem lépe, než oni, prostě jedinou alternativou je vzdát se Trumpovi a nechat se pověsit od nasraného davu.
Jejich existence a přežití této války je podmíněno tím, že dokáží vytvořit dostatečnou bolest pro USA a jejich finanční trhy, aby to vzdali - a s tím zbytek světa.
Pokud se nepletu, tak dlouhodobě tam s nimi "nebyl problém" - kromě Izraele. Zvlášť před rokem 2019, kdy Trump zrušil dohodu a pokusil se zlikvidovat Irán sankcemi. Tam byly reakcí na to útoky skrz proxi na ropná pole Saudů. Podobně pak reakce na Izrael a jejich útok na Libanon/Gazu, tam byla reakce skrz Huthie na rudé moře.
Jejich eskalace jsou prakticky vždy reakcí na eskalace jiných zemí - když Iránu zadrží tankery s ropou, oni zadrží tankery té země. Když na ně dají sankce, oni zaútočí na ropná pole/zadrží tankery. Není náhodou, že ty eskalace a útoky přišly po Trumpově zrušení dohody o jaderných zbraní a absolutních sankcích, kdy se snažili Irán zkrachovat a zlikvidovat jejich ekonomiku a ropný průmysl. Oni nemůžou reagovat sankcemi, jejich jediná páka je jejich strategická poloha.
Dalo by se technicky mluvit akorát o Huthiích a "blokování" rudého moře, což byla reakce skrz proxi na to, co dělal Izrael s Libanonem/Gazou, pokud se nepletu.
Řeknu to velmi jednoduše - Irán mi přijde mnohem předvídatelnější z pohledu Evropy, než USA nebo Izrael. Jejich akce jsou čistě defenzivní, kdy se brání proti napadení asymetrickou válkou. A to je důvod, proč se nikdo jiný k USA a Izraeli nepřidal - NATO, Čína, gulf states, nikdo - protože Irán reaguje na napadení.
A ano, jejich eskalace je "jenom niekolko striel", věřím, že jejich capability poškodit více té infrastruktury je mnohem vyšší, než zatím ukázali.
Naprosto fatalisticky je 100x lepší, když se bude platit clo Iránu než aby měl Trump v ruce další páku na další vydírání světa tím, že zavře Hormuz nebo nebude pouštět lodě zemím, aby je donutil k dalším akcím. Irán totiž bude jen brát nějaké prachy (1-2% z ceny ropy za proplutí) a bude chtít, aby ostatní země garantovaly, že USA/Izrael nezasáhnou znova (skrz tu ekonomickou škodu a tlak).
Proto Irán není vnímán jako agresor, proto se nikdo nepostavil na stranu USA, proto ty jednotlivé země vyjednávají s Iránem, protože ví, že Irán neměl jinou možnost. Což je na hovno pro zbytek světa, ale je to realita. Proto se vytváří koalice 40 zemí kolem Francie a UK (místo kolem USA) včetně arabských zemí, aby JEDNALI s Iránem společně.
Svět nechce Trumpovu válku. Trump a USA jsou agresorem, svět to vidí a nechce s tím mít nic společného, ani se postavit vedle Trumpa v rámci vyjednávání. A svět se děsí toho, že by Trump měl ovládat Hormuz.
A opět, tím neříkám, že Irán je nějaký supr dupr fajn režim, ne - ale Trump je mnohem nebezpečnější magor pro svět a svět to ví.
Pises to dobre a mas spravne argumenty
, s vacsinou suhlasim. Pozeram sa nato z trocha ineho uhla, je to subjektivne a nemusis s tym suhlasit.
Iran roky nepredstavoval velku hrozbu pretoze nemal prevratnu vojensku techniku a utoky ktore inicioval maly maly dosah. Posledne roky zacali silne zbrojit a vyvijat, trvali na vlastnom jadrovom programe, spolupraca s russkom a dodavka dronov proti UA, vyznamne utoky na Izrael a dopravne lode v okoli zalivu. Mne to pride ako vzostupna tendencia a evidentne si to mozu dovolit lebo vojensky uz to nie su len "rucnikari s kalachom". Otazne je ako daleko su s vyvojom atomovky.
Z geopolitickeho pohladu nie je Iran bezpecny partner (uz len to ako klamal o raketovom vyskume), ak by disponoval vlastnymi atomvkami, mame tu dalsieho Kim Jong-una napojeneho na Cinu a russko. Navyse krajinu kde je pri moci armada s ktorou sa tazko dohodnes.
Utok USA ocividne nebol premysleny a nepovedie k vytuzenemu cielu. Teraz sa to s Iranom nejak urovna, otvoria Hormuz (snad bez poplatkov, nato by som rozhodne nepristupil), dostanu zaruky a bude klud zbrani. Je mi luto ze to takto hovorim, sucasny Iran nie je krajina ktora by mala ostat bez "dozoru". Nemam jednoznacne riesenie ktore by tuto situaciu vyriesilo. Sankcie by som nezrusil uz len kvoli tomu ako potlacili protesty vo vlastnej krajine. Z medzinarodneho pohladu sa nemozeme tvarit ze sa nic nestalo a spoliehat sa ze Iran bude umiernena, bezkonfliktna krajina.
Krásně se vracíme k tomu, že tuhle krizi způsobil Trump v prvním období, kdy zrušil tu dohodu jen kvůli tomu, že ji dal dohromady Obama, kterého nenáviděl a záviděl mu.
Víš, kdy ty eskalace, vývoj, zbrojení nastartovalo? Když dementní donald zrušil dohodu a dal na ně sankce s cílem ten režim shodit v roce 2019.
To je opět akce a reakce, vzestupná tendence daná eskalací ze strany USA/Izraele, na kterou následovala eskalace ze strany Iránu.
Já neříkám, že je Irán bezpečný partner. Já říkám, že je to relativně čitelná země (mnohem čitelnější než Trump a USA), se kterou se dá dohodnout. Klidně se mohl ten deal od Obamy rozšířit o další věci (raketový výzkum).
Co se týče Kima, tak problém vlastně nejsou atomovky. Kdyby problém byly atomovky, tak je vyřešen už dávno předtím, než je měl Problém je těch 100.000 raketových a dělostřeleckých systémů, které jsou zaměřené na Soul, kde bydlí 10 milionů lidí a dalších 15-20 milionů v metro area. Pokud bys na NK zaútočil, tak srovnaí Soul se zemí dřív než řekneš "švec".
A to stejné mimochodem platí pro Irán. Problém až takový nejsou ty atomovky nebo jejich potenciální existence, ale Hormuz a to, že můžou podobně vybombardovat arabské státy, ropná pole, veškerou infrastrukturu pro tankery a tím zkryplit ekonomiku na roky dopředu.
Proto taky teď TACO, protože věděl, že by sice mohl sundat Irán, ale zároveň by vytvořil obrovský ekonomický šok.
Irán ty poplatky bude chtít, protože si bude chtít nahradit ty škody, které tam Donald udělal a které udělal předtím sankcemi.
Já to říkám celou dobu . jsou reálně 2 řešení. Buď pozemní invaze, svrhnutí režimu a zaseknout se ve forever war nebo udělat deal, který bude +- vypadat jako ten Obamův. Žádná alternativa není.
A ještě dodám, že kdyby nechali starého Ajatolláha chcípnout (bylo mu téměř 87 a měl několikrát rakovinu), tak by měl Irán dost možná problém ho nahradit s tím, že by tam byla nějaká silná legitimita. Byly by tam rozbroje, chaos ve vedení, kdo by to měl být, mohla by tam vzniknout opravdová revoluce.
Teď vlastně USA nahradili dědka nad hrobem o generaci mladším člověkem, stejně tak pozabíjeli ty staré kádry, které byly nahrazeny mladšími, radikálnějšími, všichni reformisti a umírnění byli odstaveni od moci (nebo se radikalizovali), sjednotili ten režim za novým Ajatolláhem, takže o tom, kdo tam bude vládnout v těch kruzích je jasno a zároveň ukázali, že se jim (amíkům) nedá ze strany Iránu věřit.
A k tomu tomu režimu dodají nejspíš strategické vítězství, protože na pozemní invazi nemají sílu ani vůli, takže mu dali legitimitu jako člověku, který porazil USA a donutil je se stáhnout.
Takže vlastně dost možná té revoluci, která by vznikla organicky, zabránili, protože Trump byl posedlý tím být známý jako ten, který ukončil ten Iránský režim.
Congrats Donald. You did it. You made Iran stronger.
Atomovky su mega pruser, netvarme sa ze je v poriadku aby ich vlastnil ktokolvek. Nakoniec preto ich chce kazdy vlastnit aby odstrasil, pripadne sposobil co najvacsie skody pri napadnuti.
https://en.wikipedia.org/wiki/Agreed_Framework
Rovnako ako v pripade KLDR, je to velmi diskutabilne kto hodil prvy kamenom. Mozes tvrdit ze to bol Trump, je mozne ze mas pravdu. Na mna posobi Iran nedvoveryhodne, je realne dosiahnut taky vojensky pokrok za 6-7 rokov ked si pod sankciami?
Ako pises, Iran je pruser nie len kvoli vojenskej sile a atomovke. Hormuz tomu dava iny rozmer. Nesuhlasim s realizaciou aku zvolilo USA a Izrael. Zaroven si myslim ze Iran nie je krajina ktora chce mat od kazdeho pokoj a zit si svoj zivot v klude.
Bylo by lepší, aby je neměli. Ale zase takový průser by to nebyl. Největší problém by byl, kdyby je od nich získal nějaký fanatický terorista. Jinak to zase takové nebezpečí není a jsou spíše takovou poslední pojistkou ve stylu "Jestli prohrajeme, tak vás vezmeme sebou". Síla atomovek není v použití, ale že je můžeš použít. Jakmile je použiješ, tak ztratíš tu odstrašující výhodu, protože pak přijde reakce.
Si zober ake problemy robi KLDR v regione nie len Juznej Korei ale aj Japonsku. Nemozes tam vlitnou na nich a sundat blaznov ktori to tam vedu. Iran je posadnuty Izraelom, konvencnymi zbranami tam uz narobili dost bordelu (neriesme ze aj Izrael ma maslo na hlave). Zavretim Hormuzu dokaze ohromit cely svet. S atomovkou by bolo prakticky nemozne na nich vlitnout.
V Irane vladnu fanatici ktory nemaju problem zabit tisice vlastnych obcanov. Riziko ze by pouzili atomovku je docela vysoke. Pridu mi ako vacsi fanatici nez KLDR.
A teď do Íránu někdo vlítne? Pochybuji. To, co teď udělalo USA s Izraelem situaci jen zhoršilo.
Problémy můžeš dělat i bez atomovek. Naopak vlastnění atomovek pomáhá spíše k diplomatickým řešením a omezováním konfliktů.
Kdyby měl Írán atomovky, tak je teoreticky nebezpečnější, ale použít k ofenzívě by je nemohl, protože i jeho potenciální spojenci budou proti tomu. Navíc v případě použití by na ně musel Izrael a USA zaútočit plnou silou. Když je budou mít a nepoužijou je, tak na ně nikdo nezaútočí.
Nemozes tam vlitnou na nich a sundat blaznov ktori to tam vedu.
S atomovkou by bolo prakticky nemozne na nich vlitnout.
Myslím, že přesně o to jim tak nějak jde.
Oni na nikoho nezaútočili, ale ty řešíš, že je nemůžeš sundat. A zároveň se jich bojíš. Vždyť to nemá vůbec žádnou logiku.
V USA taky vládnou fanatici a vede je dement, který vyhrožuje vymazáním civilizací. Klidně se může stát, že v Evropě budou vládnout fanatici. Já chápu tvůj pohled, ale je extrémně jednostranný.
Realitou je, že je velmi dobrý důvod, proč atomovku od WW2 nikdo nepoužil - protože by to znamenalo jejich konec. Nikdo nechce být vtáhnut do jaderné války, nikdo nechce nést následky.
Vlastnictví atomovky je "poslední obrana", ne "útok". Zvlášť když druhá strana (Izrael) těch atomovek má ještě více.
Atomovka je zaroven nastroj na vydieranie, vidis to u russaka. Mozu vladnut fanatici v EU, v USA uz vladne (asi prvy krat za ich historiu), suhlas. V Irane uz vladnu dekady a ocividne su posadnuty Izraelom, nenavistou voci USA (nie je to kvoli Trumpovi) atd...
Iran je od prechodu na radikalny islam v 70 rokoch jeden z najvacsich troublemaker-ov, je sucastou OSI zla, pomal russkom na UA, tajili ze maju rakety doletu 4k km, dokazu kedykolvek ochromit svetovu ekonomiku.
Jasne, kazdy by chcel atomovku aby sa citil viac v bezpeci, co kdyby... Bohuzial, bohudik? ju nemoze mat kazdy. Asi sa natom nezdondeme, ale za mna by Iran nemala mat atomovku. Mozno keby tam nevladli Islamisticky fanatici (co je kamen urazu celeho Iranu) tak by boli dvoveryhodnejsi.
Ty mi nerozumíš. Já si taky myslím, že by ji neměli mít. Ale oni mají naprosto jasné důvody, aby ji chtěli.
Podobně je v regionu mají sionističtí fanatici, kteří jsou taky naprosto odporný režim.
Ano, ale to je konflikt Izrael - Palestina, akurat Iran sa zhostil roli pomstitela. Ideologicky blazni obaja.
A použil Kim ty atomovky? Reálně je ty země chtějí jako ochranu před USA, protože USA ohrožuje jejich existenci.
Stejně tak je chce Irán, aby ochránil svou existenci (ti jsou ve větších sračkách, ti mají vedle sebe Izrael
).
Druhou věcí je, že oni měli dohodu a dodržovali ji, neobohacovali Uran nad nějaké 2.5% tuším. Dokud to Trump nezrušil.
Irán k tomu nedostal moc prostor na to být důvěryhodným partnerem, pod sankcemi a tlakem západu jsou celou existenci. A já bych řekl mimochodem, že jsou naopak celkem čitelnou zemí, kdy se chovají racionálně, bez emocí. Můžeme se bavit, že nejsou přátelští k USA, ale čitelní a racionální prostě jsou, mnohem více než třeba Izrael nebo USA.
Jednou se s nimi vyjednal deal pod Obamou, oni ho dodržovali a o pár let později ho roztrhal na kusy Trump. Teď s nimi jednal znova minulý rok a uprostřed vyjednávání masivní bombardovací kampaň. Tak to zkusili znova před měsícem a zabili jim půlku vedení.
Navíc když mají teď ekonomickou atomovku mnohem větší než jakoukoliv raketovou, kterou by mohli vyrobit, tak dost možná budou ochotní o tom i diskutovat.
Co se týče rychlosti vývoje, tak oni spolupracují s Čínou a Ruskem, takže nejsou úplně izolovaní. Co se týče dronů a raket, tak tam na tom mohli pracovat i dříve.
Takže jsme v začarovaném kruhu. Já souhlasím, že ten režim by měl skončit. Ale jak píšu - ten režim musí skončit zevnitř nebo tam prostě musíš na X let poslat půl milionu vojáků. Jinou možnost nemáš.
Zaujimave je, ze atomovky pred USA (aspon takto si to ospravedlnuju) potrebuju vzdy diktatorske krajiny ktore maju krv na rukach. Naopak Ciny a russka sa neboja... ale to je asi na inu debatu :). Zbytok krajin ktore ich vlastnia ich maju z prevazne historickeho hladiska WWII, studena vojna.
Vazby na Iran (vo vacsej ci mensej miere) najdeme v kazdom konflikte na blizkom vychode. Jasne, Izrael nesie svoj diel vini, ale bol to prave Iran ktory cez Hamas zautocil priamo na Izreal v rozsahu aky tu roky nebol (ak vobec). Iran roky zbroji roznych povstalcov a utoci kde sa len da. Ostatne islamske staty tiez nemaju v oblube Izrael ale nezasli tak daleko ako Iran. Tym padom nepotrebuju atomovky aby sa branili/odstrasovali.
Okrem toho uz viac krat spominane, Iran pomahal russakom na UA, klamal o raketovom projekte. Z viacerych pohladov skratka Iran nie je dvoveryhodny partner.
Vedieme zaujimavy debatu ale asi nepresvedcime jeden druheho o charaktere Iranu
Mimochodem jedno video k tomu, co se (nejspíš) stane a proč tohle bude brutální krize, i když se ukončí válka a otevře se Hormuz:
https://www.youtube.com/watch?v=vFb_hb_npV4
dikes, depka na noc vybavena
Americký prezident Donald Trump v návrhu rozpočtu na fiskální rok 2027 žádá snížení nevojenských volitelných výdajů o deset procent a výrazné navýšení výdajů na obranu. Podle rozpočtového dokumentu zveřejněného Bílým domem by obranný rozpočet měl činit 1,5 bilionu USD (31,9 bilionu Kč), což by znamenalo meziroční nárůst o 42 procent. To by byl největší růst od druhé světové války.
K tomu dnes oznamil ze USA zacnou nicit mosty, elektrarny , infrastrukturu
Rusové se nyní zaměří na mosty, přehrady, vodní elektrárny, čerpací stanice a zásobování pitnou vodou: Ukrajina obdržela dokumenty od zpravodajské služby, uvedl Zelenskyj.
Je realne ze by za toto bol vydany zatykac v Haagu na Trumpa za vojnove zlociny? Este chvilu a nebude rozdiel vo vedeni vojny medzi nim a putinom. Nezabudajme na Netanjahua, to je tiez dobry magor a mal by sa zodpovedat.
Rozdil se pomalu smazava a realne to neni vubec
I kdyby byl tak se tomu Trump maximalne zasmeje
rekne ze Haag ho nezajima a nikdo nic neudela
Jak by mohl být držitel ceny míru FIFA odsouzen za válečné zločiny?
Už je i nominovaný na Nobelovu cenu míru.
https://x.com/alifarhat79/status/2040070677038801219?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Tady v tomto Iran jasne vede
https://www.reddit.com/r/BalticStates/comments/1sbg8r8/new_russian_most_unfriendly_countries_list_got/
Nevíte někdo, jestli je to opravdový žebříček?
OT: https://x.com/matejka_lukas/status/2040822122138792164
Krásná ukázka toho, jak Turek nic neumí a neví, ale stačí mu hodit pár čísel a tvářit se chytře.
Na tom obrázku snad není jedna jediná věc správně. Člověka, který jen trochu přemýšlí, něco takového musí praštit do očí.
Taková prezentace by mu neprošla ani na základce.
https://x.com/therealthelmaj1/status/2041260499434885548?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Nase timeline me opet dokaze prekvapit
https://youtu.be/3SvkcFX76vw?si=Da3wvvBdWuvPGSr_&t=10
pockaj, to nie je AI?
https://x.com/VladaFoltan/status/2041407973319131243?s=20
Bohuzel dnesni svet a hlavne USA uz si na toho blázna zvykli ale vzdyt kazdy den je to nove a nove dno
tohlw fakt nekomu prijde ze je příčetný?
Není: https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/116363336033995961
Já to říkal před rokem, když začal se cly.
Svět se měl semknout, poslat USA do sraček ekonomicky a donutit Trumpa, aby se soustředil po tak obrovským failu na domácí politiku.
Místo toho se všichni lísali, najelo se na appeasment a nechali ho si myslet, že mu projde cokoliv.
Historie se opakuje, jen tentokrát s USA místo Němců.
Totalni silenost s kazdym jeho prispevkem a vyhrozovanim.. jako vazne ze zanikne jedna civilizace ?? A nikdo v USA nic ?
Problém je, že on vždycky blábolil a lidi/novináři ty jeho bláboly překládali, jak to asi mohl myslet. Teď už má asi k tomu demenci, ale protože si na to jeho voliči zvykli, tak jim to ani nepřijde.
Demokrati nemají moc a Republikáni jsou posraní jít proti jeho sektě. Takže se bude čekat dokud nedostanou moc Demokrati a nebo si Trump splete tiskovou konferenci se záchodem a vysere se tam před kamerami.
Stále má podporu 35-40% obyvatel USA. To není o tom, že by to byla jeho sekta a republikáni se báli. Republikáni neexistují, byli nahrazeni MAGA. A těm by ani nevadilo, kdyby se vysral před kamerami a označili by to za 5D chess.
Já bych neřekl, že všichni Republikáni jsou Magaři. Akorát prostě tu stranu už ovládá Trump a jeho kumpáni, takže když se někdo ozve, tak musí vypadnout. Jeho stoupencům by to nevadilo, ale v dalších volbách by to byl pro Republikány průser a to už by se snad začali bouřit.
myslíš, že klasický republikáni čakajú na midterms a podľa výsledkov sa potom postavia maga skupine? v štýle, že aha čo ste dosiahli, pakujte sa a ideme robiť politiku po starom?
Klasičtí Republikáni jsou někde schovaní a stydí se. I když dostanou Republikáni na prdel, tak se nic nezmění, dokud tam bude Trump. On si dosazuje všude lidi, kteří jsou mu loajální. Kdo není, tak jde pryč. Něco jako u nás Babiš.
Ani bych se nedivil, kdyby ho za 2 roky museli "vyndat" z Bílého domu násilím.
Problém je, že MAGA je prostě dominantní síla v rámci republikánů a vzhledem k jejich zkurvenému systému o 2 stranách prostě musí mít jejich plnou podporu, jinak mají smůlu a automaticky prohrávají.
Klasičtí republikáni, které jsme znali 20 let zpátky a kteří volili Bushe a spol se dost možná posunuli do oblasti "independent".
Takže oni jsou zoufale závislí na tom, že budou mít aktivizovanou obdobu voličů SPD. A to byli často v americké politice lidi, kteří nechodili volit, protože prostě neměli dost extrémistickou stranu, která by je zaujala. A tyhle voliče nereprezentují klasičtí republikáni. Ti je vlastně nezajímají, pokud jim Trump neřekne, aby pro ně volili. Často rozhoduje primárky, Reprezentují je ti extrémisté jako Trump.
A on si tam natahal spoustu dementů, kteří tohle reprezentují a umí zneužívat. A zároveň Trump se nebude chtít vzdát moci, i když nebude prezidentem, protože nad tím MAGA má obrovskou moc, takže bude chtít být minimálně šedou eminencí, která tomu šéfuje a která rozhoduje.
Moci se určitě nevzdá, ale šedá eminence on být nemůže. To by nevydržel.
Šedá eminence možná špatný název, každopádně on bude ten, kdo bude rozhodovat primárky, i když nebude prezidentem, nebude na kandidátce ani nic jiného.
Chápu, jak si to myslel. Ale stejně si nemyslím, že Trump bude stát v něčím stíně. Udělá všechno, aby mohl kandidovat znovu a když nevyhraje, tak moc jen tak nepředá.
Možná to vidím moc černě, ale přijde mi, že on se prostě pokusí stát diktátorem.
Tak počítám, že volby budou a že demokrati masivně vyhrají jak 2026, tak 2028. Je možné, že se pokusí o nějakou foul play ala house of cards, aby alespoň zablokoval demokratický senát, ale ve výsledku ta nenávist vůči němu je fakt veliká, že mu to neprojde (alespon doufám). A pokud se o to pokusí, tak mu poletí approval ještě níže.
Takže si myslím, že bude hrát podobnou roli jako hrál 2021-2024, zvlášť když Vance či Rubio bude ponížen (doufám!) v prezidentských volbách. Žádnou alternativní možnost nemají, v rámci republikánů všichni, kdo byli v opozici proti Trumpovi už skončili, takže není nikdo, kdo by mohl převzít tu pozici tváře republikánů reálně.
Jen je potřeba, aby další prezident nebyl někdo z establishmentu ve stylu Newsoma nebo Kamaly, ale někdo nový.
Tak on už v roce 2021 nechtěl přiznat porážku a předat vládu. Jenže v té době tam byli ještě "rozumní", kteří mu nedovolili jít za hranu. Dneska už tam nikdo takový není. Podle mě je jediná otázka, jak by reagovala veřejnost a kam až by Trump dokázal zajít.
Podle mě by bylo ideální, aby se našel někdo mimo ty 2 strany a ideálně, aby ani nebyl jejich kandidát. Prostě nějaká silná osobnost, která oběma stranám naloží, jaký jsou to kokoti a kam USA vedou.
Dneska atomovky?
Ne
az zitra
Až zítra ve 2 ráno
trochu na odlehčení:
1) když měl po 30 letech vyhrát titul Liverpool, tak přišel COVID, když po více než 20 letech ho má získat Arsenal, tak možná přijde WW3
2) je tak trochu ironií, že během krátkého časového sledu jsem svědky něčeho tak velkolepého, jako dostat lidské bytosti nejdál od povrchu mateřské planety v její historii a pak dosáhnout úplně opačné úvratě a riskovat zahubení všeho, co známe a dohromady nevíme proč
na závěr menší glosa. Současná Evropa mi přijde, jako když maminka filosof sleduje, jak 3 nejstarší děti šikanují náhodně různé menší děti na pískovišti a neustále to komentuje: Ježíši, teď tamten kluk rozšlapal té holčičce bábovičku. A jéje, a teď vzal jinému klukovi kyblík a lopatku, to by asi neměl. A teď vzal ty hrabičky a mlátí ho s nimi do hlavičky, někdo by měl něco dělat, třeba napsat školní radě. Hm, nebo bychom se měli jako rodiče složit a koupit mu polstrovanou helmičku, aby ho to tolik nebolelo. No, už je to jedno, stejně leží v bezvědomí.
Nejhorší na tom je, že jeden šikanátor nám dodává zbraně a má to nás všechny data, druhy nám dodává komplet všechnu elektroniku a výrobky a taky o nás má všechny data a třetí nám dodával energie a suroviny a ještě nám vyhrožuje, že další koho sbije jsme my a každý z nich má tolik rachejtlí, že vyhodí celé pískoviště do povětří
Když tituly sbíral United, tak byl svět v pořádku.
A když jsem před rokem říkal, že je potřeba plácnout Trumpa přes prsty s cly a klidně se spojit s Čínou, abychom je poslali do sraček ekonomicky na 2 týdny a Trump se musel věnovat domácí politice, aby to posbíral dohromady a věděl, že si na mezinárodním poli nemůže otvírat hubu, tak jsi to byl tuším ty, kdo říkal, že to musíme táhnout s nimi, ne?
Jsme v situaci, kdy Evropa byla dlouho spojena s USA - a přineslo to nejdelší období míru a růstu na kontinentu.
Mluvit teď o tom, že nemáme drápy je dost pokrytecké, protože kdybychom měli, tak je mnohem větší pravděpodobnost, že se to rozpadne dříve.
To že se USA během jedné dekády přesunou z role spolehlivého partnera do bezzubých dezolátů okamurovského střihu se prostě čekat nedalo a stejně tak se na to tak rychle reagovat taky nedalo. Navíc v prvním období nebyl Trump nijak výrazně mezinárodně aktivní, co se týče nějakých mezinárodních střetů. Po tom pokusu o převrat nikdo nevěřil, že má Trump šanci se vrátit. A před 2 lety bylo prakticky nereálné vůbec čekat, že bude zvolen znova. A bohužel si tak 50% lidí (a většina politiků) si stále myslí, že Trump je výkyv a USA se vrátí tam, kde byli a budou spolehlivým partnerem.
Evropa není jednotný stát. Není to federace. Je to směska zemí na jednotném trhu, kde se protínají nějaké společné zájmy, jsou společná pravidla, ale není jednotná, proto je mnohem náročnější něco změnit, něco dohodnout.
V takové situaci nevybuduješ military industrial complex během pár let, zvlášť když by si ještě 2 roky zpátky nikdo nevsadil na to, že se Trump někdy vrátí. Nevybuduješ masivní jednotný akciový a kapitálový trh, protože každá země má svoje zájmy. Nemáme prostor tu roli změnit okamžitě, to je práce na dekádu ve chvíli, kdy si řekneme, že na USA se nedá spoléhat.
Proto máme omezenou roli. Zvlášť ve chvíli, kdy řešíme Ukrajinu. EU málem rozmrdala jedna migrační krize, která bude malá v porovnání s tím, co nastane, pokud se rozpadne Irán a spadne do občanské války.
A ještě řeknu jednu věc - ono si můžeme myslet, že je Trump kretén, že jsme měli být silnější, měli mít armádu, měli být dominantní silou, která hýbe dějinami - ale stejně tak se může stát, že budeme mít vlastního Trumpa. Nebo Hitlera, Stalina či Putina. Či nebo někoho podobného z historie.
No, základní rozdíl je ten, že síla země je složená z dílčích vektorů. Zatímco USa nebo Čína táhnou celkově jedním směrem, tak stávající EU je směs vektorů táhnoucí různými směry, takže výsledek je, že stojíme na místě. Co chceš dělat se státy jako Maďarsko, Slovensko nebo Španělsko, to upřímně nevím. Maďaři dokonce aktivně vyzrazují tajné info do Moskvy a bůh ví, co ještě všechno nevíme. Měli jsme je dávno vykopnout z EU, ať se třeba poserou. Já neřikám upnout se na USA, ale neupínat se na Čínu. Přijde okipace Taiwanu a budeme čumět jak puk. Musíme obnovit výrobní základnu a začít dělat špičkové technologie nebo jsme v prdeli
Tak zrovna dnešní USA sice táhnou jedním směrem, ale ten směr mění rychleji, než to stihnou ostatní sledovat.
Nikdo se na Čínu upínat nechce. Stačilo by tím pohrozit a Trump se posere.
No a ted si vem, kdyby vyhrala nezkusena Kamala. To bychom tady uz nemohli nic verejne psat protoze cenzura a davno by bylo po ww3 a vladly by nam DEI transky.
je potřeba větší federalizace evropy
bohuzial to strokota na smejdoch ktori sa chcu dostat k moci a budu to hrat na nacionalisticku kartu.
Tak nastesti … nebo spos stesti v neštěstí ze je alepson nejaky klid , co na to ale Izrael ?
Jinak Trump génius to bere jako vitezstvi otevření prulivu ktery byl vlastne pred valkou otevreny
Pakistan rekl, ze se to klidu zbrani pocita i Libanon, coz pak Izrael poprel.. takze jeste budou problemy
to bolo asi rychlejsie nez si cakal co?
Tak to zní, že Trump přestane útočit a Irán bude mít Hormuz pod kontrolou, ale nechá proplouvat lodě.
To bude vyhlášení velkého vítězství.
A ještě ukončit další válku. Ta Nobelovka nemá kam utéct.
Tired of winning.
Trump označil dohodu za naprosté vítězství pro Spojené státy. „Naprosté a úplné vítězství. Stoprocentně. O tom není pochyb,“
Takze o Uran bude postarano jako nikdy predtim , Hormuz bude otevren skvele skvele…. Takze sitiace jako pred valkou , jen se iransky lid semkl a rezim vlastne posilil
A druhá strana
Íránská Nejvyšší rada národní bezpečnosti prohlásila , že Spojené státy utrpěly ve válce nepopiratelnou, historickou a drtivou porážku. Podle rady dvoutýdenní dohoda o příměří se Spojenými státy stanoví stažení amerických vojsk ze všech základen na Blízkém východě, zrušení všech sankcí, rozmrazení íránských aktiv v zahraničí a vyplacení kompenzací Íránu. Teherán zajistí bezpečnost lodní dopravy přes Hormuzský průliv.
A ukazalo nam to , že nemusis mit zbran ktera znici neco na druhe strane kontinentu , ono staci mit stovku dronú , kterou narusis ekonomicke uzly na ktere je navazano 3/4 světa a to je ta páka
Jak v duně. Pokud něco dokážeš zničit, tak to ovladáš.
He who controls Hormuz, controls the universe
A jinak hlavnim aktérem ktery vyjedna mír na lbou stranach je Čína , ktera je ted vlastne nejsilnejsi hrac kdekoli… samozrejme na uzavreni hormuzu silene tratila
Čína netratila, mají státem řízenou ekonomiku, takže interní trh pravděpodobně nic moc nepocítil, protože mají masivní zásoby ropy (na 120 dní) s tím, že iránské a čínské tankery furt proudily do Číny), k tomu masivní elektrifikace.
Takže jich se to nejspíš moc nedotklo.
Mnohem větší průser je to pro ty chudší země, které nemají takové strategické rezervy. Další průser nastane pro ty chudší země, až přijde vliv hnojiv, jejichž vývoj se zastavil a bude trvat měsíce, než tam přijdou a dost možná bude nedostatek jídla v regionech, jako je Bangladéš a podobně, kde můžeš mít masivní humanitární krizi.
Čína vychází jako vítěz.
+ bych dodal pro čínu možnost dopravy ropy po železnici. Ne, že by to sanovalo ty tankery na 100% ale ta možnost tam je.
Desetibodový plán ukončení války podle teheránské televize
1. Úplné ukončení války v Iráku, v Libanonu a v Jemenu.
2. Úplné a trvalé ukončení války s Íránem bez časového omezení.
3. Úplné ukončení všech konfliktů v regionu.
4. Znovuotevření Hormuzského průlivu.
5. Vypracování protokolu a podmínek k zajištění svobody a bezpečnosti plavby v Hormuzském průlivu.
6. Úplné uhrazení nákladů na obnovu Íránu.
7. Úplný závazek zrušení sankcí vůči Íránu.
8. Uvolnění íránských finančních prostředků a zmrazených aktiv držených Spojenými státy.
9. Írán se plně zavazuje, že nebude usilovat o získání jakýchkoli jaderných zbraní.
10. Okamžité příměří vstoupí v platnost na všech frontách ihned po schválení výše uvedených podmínek.
6. a 9. ... tak urcite
Myslím si, že 9 projde. Dokud budou schopni "ovládat" Hormuz (a hrozit okolním zemím), tak mají páku větší, než jsou jaderné zbraně a teď to ukázali.
6. samozřejmě neprojde, ale oni si to vynahradí na tom, že si nechají platit za zabezpečení Hormuzu a pokud se zruší sankce a uvolní jejich finanční prostředky, které byly zmražené, tak budou ekonomicky v asi nejlepší situaci za dekády.
Tak to neprojde celé, pravda bude někde uprostřed.
Irán z toho každopádně vyjde (co se týče budoucnosti) jako absolutní vítěz.
so much winning
Jako tohle by až totální potupa pro USA a hlavně pro Trumpa.
Takže přesně to, jak se předpokládalo, že to skončí.
Když řekne, že vyhrál a udělal tu nejlepší dohodu na světě, tak v pohodě.
V tomhle znění to nemůže podepsat, to by byla velezrada.
Tak tohle je něco, co je na stole celou dobu.
USA má 15-bodů seznam, který je maximalistický. Stejně tak mají Iránci maximalistický seznam.
Sejdou se někde uprostřed, tj dohoda po vzoru Obamy, jen s tím, že Trump zkryplil ekonomiku.
Napada ma hned niekolko otazok:
- komu vlatne sluzi Trump? russaci benefituju z ceny ropy, Cina, India sa uprie viac na russku ropu. Kazdy Trumpov krok oslabuje zapad.
- moholi sa Iranci zlaknut Trumpovho vyhlasania o vyhladeni naroda tak zacali jednat?
- mal by vobec Trump tu moznost ich vyhladid? Preslo by to cez USA, kongres, armadu a cojaviem koho?
tazko povedat komu realne sluzi, a ci vobec, mozno mu len fak uz jebe. kazdopadne zapadu ako takemu teda vobec nepomaha
ale tak tie jeho reci, telefonaty s Putinom, terajsi vylet Vanca a jeho vyjadrenia na Brusel neznacia nic dobre pre silnu europu/demokraticky zapad. jasni kandidati si Cina alebo Rusko, pripadne obaja. mozno to ale nesiaha az tak mimo a je to "len" niekto interny, kto ma viziu silnej USA a nasiel si Trumpa ako svojho panacika, niekto tu raz spominal taku sedu eminenciu, kto stoji za Trumpom, ale meno uz nepamatam
Některé věci kolem Trumpa jsou dost podezřelé. Třeba do politiky vstoupil po návštěvě Moskvy.
Ale nemyslím si, že by byl ruský agent. Spíše je to egoistický blbec, s kterým se dá dobře manipulovat.
Rusko by určitě dostalo výjimku.
no neprekvapilo by ma to
tvoje otazky predpokladaji, ze Trump je spolehlivy partner, to je uz vylouceno na nekolika urovnich, akorat ma tu vyhodu, ze je prezident USA, coz je paka sama o sobe. K tvym otazkam:
neslouzi nikomu, je to absolutni chaotik, coz se nekolikrat potvrdilo, ze kdo s nim mluvil naposled, toho nazor reprodukuje. jakekoliv vedlejsi dopady jsou mimo jeho rozlisovaci schopnost
Iranci (iranske gardy) drzi celou dobu svou linii, predem deklarovanou, boli je to hodne, ale behem tohoto chaosu nemeli duvody ustupovat, protoze basic control maji stale a nehledi na collateral demage, ktery je pri bombardovani ze vzduchu zvladnutelny
Sundat rezim v iranu v timto zpusobem bylo od zacatku extremne nepravdepodobne, jak ted vylezaji info, nikdo relevantni v us to nedoporucoval. moznost je sundat americka armada ma, ale za uplne jinych podminek a penez a to, ze by kontrolovali vsechna riskantni uzemi, coz znamena full scale invazi.
Hm, pozemní invazi jsem v potaz nebral při tom vyhlazování.
A ještě bych dodal, že pozemní invaze by dost možná zastavila Hormuz na neurčito, protože ti stačí jeden gardista s pár drony v jeskyni v horách a může ti sejmout nějaký tanker, takže to možnost taky nebyla.
Další věcí pak je, že Irán je větší než Irák a Afghanistán dohromady. A viděli jsme, co se stalo v Afghanistánu. Reálně bys potřeboval tam poslat půl milionu vojáků na dobu neurčitou (roky a roky) a stejně bys je nevyhladil a byl by risk, že minimálně část bude ovládat části území.
- Trump slouží sobě, nic jiného ho nezajímá. Je to dědek nad hrobem, kterého nezajímá nějaké rusko nebo cokoliv jiného, jeho zajímá jeho legacy. Ideálně by chtěl změnit ústavu a být prezidentem doživotně ala Putin. Ale to ví, že mu neprojde, tak chce být pamatován jako ten, kdo udělal USA větší.
- Vůbec ne. Sleduj spíš změnu tonu od Trumpa - Změnily se "objectives" - místo "změna režimu" a "zrušení jaderného programu" a "bezpodmínečná kapitulace" je to "otevřete Hormuz". To nebyl nikdy problém pro Irán, jejich cílem bylo přežití režimu a nezávislost na USA. Je to přiznání prohry od USA.
- Technicky ano, pokud by použil atomovky. Jenže to udělat nemohl, protože by to zasáhlo radiaktivitou i okolní země.
K tomu by si ještě více zvýšil průser ve volbách, protože by to odsoudili všichni kromě core maga a spadl by na 20% a byl by toxický pro stranu a dost možná by mu hrozil impeachment už před midterms.
Nepodceňoval bych, co Trump všechno neví.
Podle mě si myslí, že tohle není jeho poslední volební období. Dokonce bych řekl, že je o tom přesvědčený. Vždyť on je přece vyvolený Bohem.
Útoky pokračují příměří navzdory, hlásí Kuvajt i Emiráty
Stejně tak byly útoky na nějaké ostrovy Iránu v perském zálivu.
Vypadá to jako typické TACO Tuesday.
https://www.mtv.com.lb/en/news/Local/1678992/israel-claims-largest-strike-across-lebanon
https://www.reuters.com/business/energy/iranian-oil-refining-company-confirms-attack-lavan-refinery-shana-reports-2026-04-08/
krasa
Bibi nepovazuje Libanon za sucast dohody o primery
Banda magorov jeden vedla druheho.
Izrael ale uz vcelku dost neutrálních lidi sere, ten zadne primeri nikdy nedodrzi… kdyz mu necha trump volne ruce
izrael ukazuje svoju pravú tvár a prebúdzajú sa aj neutrálni "umierneni" a vidia čo je ten režim zač
urcite uz jde za hranu a to jsem na jeho strane, nicmene Hizbalah je problém a Libanon na nej sam nestaci, ale nevim jestli tento zpusob je nejlepsi
Washington a Teherán zvažují společné zpoplatnění Hormuzského průlivu. Podle Donalda Trumpa tento krok zajistí bezpečnost úžiny a oběma stranám přinese obrovské zisky. Média a experti varují před porušením námořních úmluv OSN.
proc se na tom neprizivit ze
Dnes tama proplulo neuvěřitelných 6 lodí ..
to je kurva ten trump
Všichni spojenci USA z blízkého východu musí být štěstím bez sebe. Nejdříve vyprovokuje Írán, aby na ně útočil, skoro jim nepomůžou a teď chce ještě vydělávat na jejich vývozu.
DID YOU SAY THANK YOU?
Nie len v okoli, na celom svete. Clo zaplatia vsetci consumers.
Trump to říkal už pár dní zpátky. A ne, tohle neprojde
https://login.szn.cz/api/v1/autologin?service=novinky&return_url=https%3A%2F%2Fwww.novinky.cz%2Fclanek%2Fkoktejl-mlady-biden-vyzval-trumpovy-syny-k-zapasu-v-kleci-40572524%3Fnoredirect%3D1
Ano prosim
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-mlady-biden-vyzval-trumpovy-syny-k-zapasu-v-kleci-40572524
Tady normalni link
clash of stars
Chléb a hry. Chleba došel, tak budou aspoň hry. Hlavně ať lidi nezačnou přemýšlet.
Ukrajina
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-robert-brovdi-pvo-drony.A260410_160848_zahranicni_aha
potom pár dnů zpět
Ukrajina zasáhla ruskou raketovou fregatu Admiral Makarov a těžební plošinu Syvaš v přístavu Novorossijsk. Vlajková loď ruské Černomořské flotily dostala v pondělí zásah
Jinak v posledních dnech zasažený minimálně 4 ruské rafinerie . z nich přerušily provoz
Vance hovori v madarsku o ovplyvnovani volieb z Bruselu a Trump potom zajebe vo volebny vikend zajebe ze podporuje Orbana a ze posle dolariky.. to nevymyslis
Me by zajimalo, co Evropa udela, az si tam Orban udela s rusakama brikule jako v Gruzii. Odpoved asi stejne zname.
A co spravia ak Orban preha, napadnu EU? Madarsko kolaboruje s russakmi (uz to nie je len domnienka) oni podporia Orbana. Skoda ze EU nie je tak silna aby odkazala Trumpetam ze to oni ovplyvnuju volby v Madarsku, nelegalnym sposobom a priamo tym priznavaju podporu russka.
Je zaujimave ako velmi Trumpovi zalezi na obycajnom Madarsku. Opat nasvedcuje tomu ze kope za russakov.
Btw v Madarsku neexistuje nieco ako predvolebne moratorium alebo tam sa uz na tekato veci nehraju?
Magaři to nedělají kvůli Rusku, ale dělají to ze stejného důvodu. Chtějí rozdělovat EU, aby byla slabší.
Předvolební moratorium neplatí pro zahraničí.
napadnut asi nenapadnu, ale uz si viem predstabit tie reci, ze volby boli zmanipulovane, Brusel sa do toho vlozil. stacia im tieto hlupe reci aby znizovali dojem legitimity volieb a dalej sirili nenavist voci EU a nedoveru voci demokracii, to im staci
Na Andělech bylo včera zas veselo
Ale projev té alternativní kapely byl teda totální odpad
I na Boučka už to bylo moc a chtěl ho nějak skrečovat
Orbán pápá?
uz su nejake odhady? skoro nie? ci to je len zbozne zelanie?
https://ct24.ceskatelevize.cz/tema/madarske-volby-105242?fbclid=IwY2xjawRIxy1leHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR5ECpTHRTYbU9SImtPlomnM0nfngupok1if_mQ1T2i2mipWIptP99aa1ZD4iw_aem_2CekTziQYMRc1EQ79mYjgQ
Furt čekám na volební studio s Kozohorským
najs
Ta propálená čistá kolaborace s Rusem včetně zavádění ruštiny do škol už byla hodně moc přes čáru.
Musíme počkat, až začnou kvičet, že je to podvod. Pak bude jistota.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1482350943249294&set=a.315773653240368
5d sachy
Ten Trump je fakt magor , takze pruplav byl pred valkou ok, ten je zablokovany, on trval na odblokování… a ted rekne ze ho bude blokovat taky takze je zablokovany 2x… vim ze je kokot
ale jak dlouho budou v UsA tohoto magora trpět
Do midterms. Tam ani udelat nic nemuzou, nemaji 2/3 na impeachment
2/3 na impeachement nebudou mít ani po volbách pravděpodobně.
Leda by se k nim přidali republikáni.
Prave, ja to nemyslel tak ze po midterms budou 2/3, ale ze aspon ztrati jednobarevnou vladu vsude
republikani jsou mocky, ti proti nemu nevystoupi nikdy
Asi mu někdo řekl, že násobek záporů je plus. Tak si třeba myslí, že tímhle se to otevře.
Reálně prostě neví, co má dělat. Tak vytvoří chaos a pak bude doufat, že se vrátí situace předtím a on řekne, že je to díky němu.
Asi si mysli ze ked stopne vsetky lode, tak donuti Cinu aby zatlacial na Iran. K blokade sa mali pridat aj staty zalivu?!
Ty arabské státy jsou úplně v prdeli, jejich bující ekonomiky počítají ztráty, ty trhy, které tam měly, mají masivní ztráty, ten pohled, že jsou to bezpečné země jsou pryč. Oni ztratili obrovské prachy, důvěru v ten systém a další věci, masivně.
Až Trump provede TACO, tak předpokládám, že bude jejich pohled na USA podobný, jako u NATO - nespolehlivý partner a budou muset hledat řešení jinde a USA ztratí další klíčové spojence. Ta důvěra v USA jako garanta je pryč. Trump udělal s Izraelem brutální fail, kdy se nebavil ani s těmi státy a oni za to teď trpí.
Takže si myslím, že momentálně Trumpa proklínají a chtějí, aby to skončilo za každou cenu, protože vidí, že ten režim Trump prostě nemá šanci shodit a tudíž je to situace buď se dohodne na ukončení dneska nebo za 3 měsíce, ale každý den pro nás znamená masivní ztráty.
K tomu ještě dodám, že Trump je začal ponižovat taky, kdy o MBS prohlásil, že mu musí líbat prdel, přičemž Arabové jsou dost hrdí a dost hákliví na to, takže to bude taky hrát roli v budoucnu.
Nedivil bych se, kdyby je Trump vydíral ve stylu "dohodnu se s Iránem, když mi dáte megajachtu k tomu letadlu, co jste mi dali a ještě Barronovi taky dáte 2 miliardy do investičního fondu, který rozjede.
Kdyby měl Trump normálního viceprezidenta, tak už je možná mrtvý, ne?
Suhlas, ale preco sa chcu pridat k blokade? Nieco som prehliadol?
A chce se někdo přidat k blokádě?
To se někdo vyjádřil nebo to byl náhodný generátor slov DJT?
Tak ono to smysl dává, jen je na tom pozdě a je dement.
Já se trošku divím, že to nezavřeli celou tu dobu a nechávají je dovážet věci a vyvážet ropu a kasírovat na tom. Vlastně nejen to - oni dokonce ještě zrušili sankce na jejich ropu, takže jim dali další miliardy navíc.
Takže pokud jsou odhodlaní je "vyhladovět", tak jim to bude trvat o 6 týdnů více, než kdyby to udělali hned na začátku.
K tomu jen připomenu, že ještě teď dojíždí lodě, které vyjely skrz Hormuz před válkou. Ten opravdový ropný šok nenastal pořádně, protože ty lodě jsou extrémně pomalé a třeba ještě do Japonska plují některé.
A zároveň ten dojezd bude masivní, protože i když otevřeš Hormuz teď, tak do terminálů někde v Německu to bude té lodi trvat 2-3 týdny (pokud pojedou skrz Suez a ne kolem Afriky, ty megatankery se tam nevejdou, přičemž navíc bude masivní zácpa v Suezu, až se to otevře).
"Já se trošku divím, že to nezavřeli celou tu dobu a nechávají je dovážet věci a vyvážet ropu a kasírovat na tom. "
trosku ako zapad vs ruska ropa :) od takejto suroviny sa nie je lahko odstavit "zo dna na den"
Hele úplně si nemyslím.
My byli historicky hluboce propojení s ruskem na plynu a ropě, byla to pro nás strategická surovina z dlouhodobého hlediska, ať už do historie, tak do budoucnosti. To překopat je sakra těžké ve chvíli, kdy na světovém trhu prostě nemáš dostatek produkce a infrastrukturu, abys to řešil bez nich. Navíc nešlo o nějakou krátkodobou věc, ale o dlouhodobé přeorientování, kdy jsme relativně rychle zjistili, že to není něco, co se zruší za měsíc-dva-rok, ale bude to tu s námi roky a roky.
USA nebyla vůbec závislá na ropě z Iránu, ta ropak od nich byla naopak pod sankcemi a putovala do Číny. K tomu by to dávalo smysl ve chvíli, kdy Irán uzavře Hormuz, tak uzavřít okolní moře pro Irán, aby neměli žádný export import. Minimálně strategicky by to smysl dávalo.
On o tom mluvil i Bolton po pár dnech, že to je součástí té strategie a řekl, že z Iránu nemá proplout jediná loď a že se diví, že se to ještě nestalo. A Bolton je zrovna jestřáb, který Trumpa ukecával k útoku na Irán v prvním období mimochodem.
Tam si myslím, že zafungovala americká arogance, že bude za pár dní po všem a vlastně nic dělat nechtějí, protože se každou chvíli přece musí vzdát. K tomu Trump z toho určitě chtěl udělat nějaký dealy ve stylu Venezuela pro spřátelené firmy.
Tady je teď už vidět ta zoufalost, kdy vlastně Trump neví co a jak.
My se ocitli v prdeli, protože dlouhodobě jsme se energeticky orientovali na ruský plyn a ropu, byl to zdroj levných surovin,
akoze ano, USA su v inej situacii. ale na druhu stranu, je nieco ine nechavat ropu na trhu pod sankciami a odstavit 1/5 ropy z trhu
Jenže ta 1/5 byla už odstavená, bavíme se o zlomcích %, které šly z Iránu do Číny.
133 je ústavní většina v Maďarsku, teď průběžně si Tisza vede na 135.
Orbán letadlem do Moskvy kdy?
+volebne hlasy zo zahranicia stoja uz den niekde v depe a zatial neboli zapocitane.
Je otázka, jak to bude vypadat tam.
Klidně se může stát, že Magyar se stane dalším Orbánem - dosadí si tam lidi do funkcí, vybuduje ten aparát stejně. Ten systém je postavený tak, aby ta konkurence byla velmi těžká a aby tě mohl sesadit jen někdo, kdo má obrovskou podporu.
Maju 2/3 vacsinu, jedna strana, ak nie je vyslovene saboter, tak to ma vo svojich rukach.
Pred volbami vystupilo niekolko byvalych, vysokopostavenych ludi proti Orbanovi. Isli s kozou na trh, riskovali ak by vyhral Orban ale asi tusili ze pride zmena.
Celkovo z tych vypovedi to vyzera ze nie kazdy v statnej sfere je skorumpovany.
Na druhu stranu pragmatizmus ktory hlasa Tisza nevyznieva optimisticky. Mozno to bol len predvolebny tah neposilnit Orbana.
Uvidime, stat sa moze cokolvek. Kazdopadne im fandim.
Tak o to jde, že teď to mají ve svých rukách. Pokud nezačnou vracet demokratické principy, tak se může stát, že začnou zneužívat ten systém, co tam Orbán nastavil, pro sebe.
Magyar bude mit antikurajinsky sentiment taky a vzhledem k tomu ze byl orbanovec, dost mozna dopadne stejne. Zde spis jde o to aby verejne nekolaboroval s rusakama jak zabak. Nicmene jak to mysli zjistime okamzite, kdy chce zavest maximalne 2 volebni obdobi po sobe. Vime jak slibovali havlicek s macinkoi hory doly tady
Sziarto nebyl na tiskovce, tak ten tam asi letel
Trump přirovnal Starmera k Chamberlainovi a appeasementu.
https://observer.co.uk/news/international/article/the-us-is-no-longer-an-ally-now-its-time-to-build-a-brave-new-alliance
Chápe ten dement, že on je Hitler v tomhle případu a ten appeasement je vůči němu celou dobu?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-uz-neni-pri-smyslech-odstavte-ho-proti-trumpovi-se-obraceji-drivejsi-znami-spojenci-40572530
Už i tihle lidi jdou proti němu
Ten šašek už prostě musí skončit
Temhle tupcum by mel neustale nekdo pripominat, ze to ze tam je trump je i jejich zasluha.
Hlavně by se jim to mělo připomínat, až zas budou u něčeho dělat chytráky. Že Trump bude takovýhle věděli rozumní lidi předem.
"'I never thought leopards would eat MY face,' sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party."
To by musely proběhnout midterms a být to obrovský průser (70/30), aby byl natolik toxický, že by neměli šanci v dalších volbách. Jinak tam bude smrdět ještě 2 roky.
https://x.com/kvistp/status/2043670483447562299?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Magyar just said they found Péter Szijjártó shredding documents...
uz by mel byt v Africe neznamo kde.. tam bude slusne pruseru, co ted asi vylezou na povrch
do vsech plaveckych disciplin se vraci sportovci z Ruska a Beloruska, muzou startovat pod svoji vlajkou a bude jim hrana i hymna
akoze po tomto co robi USA si tazko obhajit distanc pre Rusov a zaroven vsade nechat Amikov. Trump je cisty genius
Hungarian Prime Minister-elect Peter Magyar:
“I will not call Trump.
But if he, or anyone from the U.S. administration, reaches out to us, we will be available.”
Tak snad pak aspoň poděkuje.
"Peter, you have no cards"
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vsichni-v-perskem-zalivu-vitaji-omezeni-iranu-zni-z-ministerstva-svarovska_2604131900_raf
ty vole Hladík jestli je náš šéfdiplomat na tyhle věci, tak je to fakt smutné, pokud teda jen netlumočí českou pozici..
Tak česká pozice je dlouhodobě (historicky) velmi proizraelská.
Takže to nemůže nikoho překvapit.
to jo, ale jako prohlásit, že výsledek téhle šaškárny je změna k lepšímu, to chce teda velmi specifický úhel pohledu.
Oni se na to dívají tak, že USA vyhráli by default a z tohoto pohledu by to asi dávalo smysl. Problém je, že to neodpovídá realitě.
K tomu tahle vláda je v podobné "pozici" jako byl Orbán - staví se proti EU, což znamená, že se budou lísat přinejmenším k Trumpovi, část i k Putinovi.
Takže lézt Trumpovi do prdele je celkem jasný objective a Macinka to už ukázal s tou Clintonovou.
„Lepší lidé z pražské kavárny se pohoršují nad odpudivou cenzurou s. prezidenta. Opozice bez tématu se dožaduje interview svého lídra. Kvalitní média nejsou schopna se rozhovoru dopátrat, aby mohla dále předat hluboké myšlénky, které v něm nepochybně zazněly,“ napsal Macinka v popisku k rozhovoru
Nemůžu si pomoct ale mi to jeho vyjadřování nápadně připomíná jednoho uživatele na EF
"Nebuď slušnej, řekni pravdu. Jméno!"
Každopádně co Macinkův výrok, to arogantní ubrečený máchání kolem sebe. Nově se montuje do MO, to bude mít AB jistě opět radost, že Motoristi konečně začínají vládnout a neřeší svoje mindráky. Strašný špíny.
Každopádně Macinka otřes. Z nej úplně stříká jak chce být ten český lídr, polarizovat, být ten fracek ale já osobně mu to hrozně nevěřím. Docela bych se divil, kdyby to v ČR fungovalo. Ale ten maga playbook je k blití.
On si myslí, že když se nad ním lidi rozčilují, tak jim to strašně nandal. Je to šašek a lidi by se mu měli jenom smát.
S Turkem si myslí, že to tady řídí. Což pěkně vytáčí Babiše, když se ho na ně ptají.
https://x.com/thomasvlinge/status/2044370633006731401?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
https://x.com/etkiiihaberyeni/status/2044331827809398922?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Magyar se s tim nesere od prvniho dne
To si musim vypocut v originale
Voličům SPD jde o to, aby se zrušily koncesionářské poplatky. O to nám jde a priori. Voliči – diskuzí jsem za ta léta s občany absolvoval velké množství – je chtějí zrušit.
To znamená, že se ukázalo, že si to žádá v podstatě téměř polovina občanů České republiky. Získali jsme nadpoloviční většinu ve volbách a občany zajímá a priori zrušení těch poplatků.
Já nechápu jak ti redaktori jsou schopni s takovým dementem vubec vést rozhovor. Tomio…
Tisíckrát omílané: zruší Stardance a to pečení a ti stejní lidi budou kňučet
Tak voliči SPD prý na ČT vůbec nekoukají. A Stardance asi nebude úplně jejich šálek čaje.
Zajímavější je, že ve vládě jsou Motoristi, zástupci Trikolory a Svobodných. Všechno samozvané jediné skutečné pravice v zemi. Přesto dělají jen levicové kroky.
Ale Turek to vysvětlil. On je sice pravičák a v podstatě by zrušil veškerou sociální politiku, ale lidi to chtějí.
Přitom Ebenův “humor” je pro ně jak dělaný.
Já to nesleduji, ale on tam dělá fekální humor? To si moc nedovedu představit.
To ne, ale poslední roky už je hodně takovej "dřív bylo líp"
Tak to říká každý starší, ne? Ono když je pro tebe nejlepší den, kdy tě skoro nic nebolí, tak prostě zavzpomínáš na "lepší" časy.
Po StarDance kdyžtak hned skočí Nova. Plus maj stejně licenci i na příští rok.
Nejlepsi to zhrnul komentar…
Ze udavač STB otík tu kádruje co se má točit a co nemá, co se má sledovat a nemá , jako pěkně za totality… tim patří dik volacium motoristu a ANO kteri nás vracejí do totality. Voliči SPD stejné nechápou o cem je koncesionářský poplatek nebo co znamená veřejnoprávní TV
Voliči SPD nepotřebují nic chápat. Oni mají selský rozum.
Tak, Hormuz otevřen. Pokud by to takhle skončilo, tak za mě win-win pro USA + Izrael. Irán na sračky, ropa a plyn potečou. Nebo to někdo hodnotíte ve výsledku negativně? (za předpokladu, že to tak zůstane)
Není otevřen. Komerční neamerické lodě smí proplout jen hluboko v íránských vodách a musí platit výpalné v jiné měně než v dolarech. Dřív se jezdilo v ománských vodách bez výpalného.
No, señor
Znejistění spojenců na Blízkém východě. Ti to určitě jako vítězství nevidí.
Nulová šance na změnu režimu v Íránu. Ani předtím asi nebyla moc velká, ale teď už není žádná. Írán dostal vnějšího nepřítele a tak budou domácí problémy stranou.
Hormuz bude časovaná bomba a bez problémů už to tam asi nikdy nebude.
Skvely vysledek vskutku. Hormuz byl otevren i predtim a neni vubec zaruka ze otevreny je a bude, Iran jeste vic nasranejsi, zadny rezim nepadl, stalo to par mrtvych a stovky ranenych a x miliard a pritom Obama dosahl toho sameho levneji, bez mrtvych a lepsi vysledek. Ropa za barel draha, na mesic povolene sankce rusakum, to zase velmi pomaha Evrope. Oranzovy tupec se svym zidovskym pimpem zase zachranili svet
https://x.com/osinttechnical/status/2045214390467633535?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Vic otevren uz byt nemohl
so much winning
Jedine pozitivum v techto srackach je to, ze to statum jako Katar, Arabie, Kuvajt, SAE a i ten Omán to snad otevre oci, ze USA je neochrani, stačí par dronu a utok na ropnou infrastrukturu a provlem je velky, a taky nebude jen moznost A a B na dovoz ropy na zapad a asii ale bude vice variant a tohle byl velikasnky zdvizeny prst, ze i persky zaliv muze behem pár desitek dnu zkolabovat ekonomicky
Skor ocakavam ze staty perszkeho zalivu budu hladat a budovat alternativne trasy aby sa vyhli Hormuzu. Masivna vystavba ropovodov smerom do Europy, Omanu, SA, Egypt, nove terminaly v stredozemnom, cervenom, arabskom mori?
Hormuz je casovana bomba a Iranu (za pomoci Ciny, spoplatnenie v Juanoch) moze mrdnut a blokovat ho aj pocas primeria. Davalo by zmesel zbavit sa tohoto kritickeho miesta.
A zároveň budou hledat alternativy, které jim tam za plotem nevytvoří konflikt, kdy budou rakety a drony lítat na ně.
Vůbec bych se nedivil, kdyby se začali více bavit s Čínou. Už si zaplatili spolupráci s Pakistánem (aka poslali jim tam humanitární "pomoc" aka úplatek), Pakistán má dost blízko k Číně.
Ono se to dá hodnotit pozitivně?
Jsme zase o téměř měsíc dál, tak abych nezapomněl, když už mi to Čenda dole připomněl.
Tak, Hormuz zavřen. Pokud by to takhle skončilo, tak za mě win-win pro Iran. USA ma reputaci na sračky, ropa a plyn potečou, jen pokud to Iran povoli. Nebo to někdo hodnotíte ve výsledku pozitivne? (za předpokladu, že to tak zůstane)
https://www.eurofotbal.cz/liga-narodu-2020-2021/reportaz/ukrajina-spanelsko-604278/?forum=1#post17003272
Já si 2 měsíce zpátky zafixoval plyn a elektřinu za 3 roky, tak za mě good
Ale vážně, nevím v jakým vesmíru je to win-win pro Írán. Vedení země pod drnem, země ekonomicky v prdeli, vybombardovaný sklady zbraní a výrobní kapacity, znepřátelé sousední země, se kterými předtím byli relativně pohodě, jediný spojenci Rusko a Severní Korea, přičemž Rusko je v prdeli a jediná pomoc jsou satelitní snímky, kombo USA+Izrael si může kdykoliv vybombardovat cokoliv lusknutím prstu, takže pak musíš trapčit s lidskými řetězi, kdy násilím naženeš ženy a děti do okolí elektráren a jediná vyjednávací páka je zavření Hormuzu, zatímco okolní státy mají již ve výstavbě ropovod/plynovod směr Turecko a budujou ve spolupráci s Ukrajinou protivzdušnou obranu proti Šahídům. A to ještě můžou USA blokovat Hormůz pro Irán, takže budou bez příjmů z ropy, budou muset snížit těžbu, nevratně poškodit vrty, přijdou o zálazníky, kteří radši uzavřou kontrakty jinde a do půl roku jsou zu grunt. Tak o jakém win-win mluvíš?
Jestli sis nevšiml, tak je to kopie tvojí zprávy, to byl primárně sarkasmus vůči tobě, ne objektivní hodnocení konfliktu.
Kdybych to psal vyloženě sám, tak napíšu lose-lose-lose pro všechny strany (USA, Izrael, Irán).
Ty se na to koukáš čistě materialisticky, já se na to koukám spíše strategicky.
S tím, že největší průser to je naprosto jasně pro USA a následně pro Izrael.
Pokud bych měl vybrat vítěze, tak je to prostě Irán. Ustál ty útoky, tomu režimu je u prdele, co je rozbombardované, udrželi si kontrolu a k vyjednávání už nemají jen vývoj nukleárních zbraní, ale ještě navíc bezpečnost regionu a k tomu Hormuz.
USA ti sice může něco vybombardovat, ale ty zase můžeš zavřít Hormuz a nechat ekonomicky krvácet zbytek světa. Ukázali světu, že nějaké bombardování vydrží a aby bylo USA schopné ten režim položit, tak by museli regulérně poslat půl milionu (či milion) vojáků s výbavou a vším ostatním, což si Trump sám zablokoval, protože běžel na "žádné nové války" a neprošlo by mu to. Demokrati zároveň nebudou chtít nic takového podnikat taky.
Izrael je v prdeli diplomaticky, Evropa se prakticky od nich odvrátila prakticky komplet, v USA je pohled na Izrael asi nejhorší za půl století, dost možná budou po dalších US volbách dost izolovaní či pod tlakem změnit svojí politiku.
USA jsou v prdeli kompletně. Naprosto se ukázalo, že Trumpovi NATO nevěří a nechce s tím mít nic společného. Dá se mluvit i o změně geopolitického směřování zemí ze zálivu. Saudi už narvali kotel peněz Pakistánu, aby uzavřeli alianci (tj úplatek). S kým mají Pakistánci velmi dobré vztahy? Ano, s Čínou.
K tomu se ukázalo, že schopnost a ochota obyvatelstva akceptovat vyšší ceny benzinu a nafty kvůli válce je vlastně nulová už od druhého týdnu. Tahle akce může klidně odpálit kompletně šance MAGA v midterms, pokud to bude pokračovat, takže to zoufale potřebují ukončit.
Stále ukazuje, že je schopný útočit a zatopit US obraně a zároveň i sousedům, tlachy Trumpa a jeho poskoků o zničení Iránské armády a její schopnosti se ukázaly velmi nadnesené a kdykoliv Izrael/USA zaútočí, tak následuje tvrdá odveta.
Irán si sice poškodil vztahy se sousedy, ale pro ty je absolutní priorita otevřít Hormuz a narovnat nějak vztahy, aby byl klid a nebyly žádné problémy. Naprosto jasně to ukazuje i to, že žádné odvety nedělají, neeskalují nic, naopak někteří omezují/zavírají vzdušný prostor amíkům a tlačí na ukončení.
A k tomu jako bonus nejspíš zvládnou vytřískat mnohem více ústupků z Trumpa, než z Obamy, protože Trumpovi před midterms dochází čas. Takže návrat IJCPA s tím, že bude uvolněno více peněz, zrušení sankcí a to od strany, která ten deal zrušila. Od demokratů se nedá čekat, že by to chtěli nějak rušit a stejně tak ani republikáni nejspíš v nejbližší dekádě nebudou chtít podnikat další dobrodružství.
Trump je sice dement, ale prostě radši než si táhnout tuhle válku ještě půl roku, tak si dohodne nový IJCPA s tím, že to vyhlásí jako vítězství, protože timeline je delší na jaderné zbraně a místo 15 let je to na 20 let a více kontrol.
K tomu se udělá nějaký deal s americkými ropnými společnostmi a hurá, Irán bude dost možná v nejlepší pozici mezinárodně za půl století, kdežto USA a Izrael v nejhorší geopolitické pozici za poslední půl století.
Tak jsme zpátky na úrovni, kde jsme byli v únoru.
Není důležité vyhrát, ale říct, že jsi vyhrál. Když ti na to lidi skočí, tak si vlastně vyhrál.
Nejhorsi je ten jejich insider trading. To se vlastne v tom bordelu uplne ztrati. Cela jeho rodina by mela byt ve vezeni jednou.
Neuveritelny kokot
opravdu jak dlouho to jeste budou v USA trpet tohohle klauna
Pamatuji si debaty s Američanama různě na redditu a jinde, když přišla řeč na to, jestli prezident nemá u nich až moc velkou moc. Vždy to byly kecy, jak tam mají ústavělu a díky ní lidi velkou moc a prezident si nikdy nic takového nedovolí. Stačil fakt jeden totální magor a iluze se rozpadla...
Tak, Hormuz zavřen. Pokud by to takhle skončilo, tak za mě win-win pro Iran. USA ma reputaci na sračky, ropa a plyn potečou, jen pokud to Iran povoli. Nebo to někdo hodnotíte ve výsledku pozitivne? (za předpokladu, že to tak zůstane)
Není toho schopný, protože bez zrušení blokády se neotevře Hormuz. Neotevře se Hormuz, on musí být zaseknutý.
Navíc Irán s nějakými povstáními je pravděpodobně ohromná hrozba pro EU, protože mají 90 mega lidí a pokud se to rozpadne do sraček (což pravděpodobně ano, pokud by spadl režim bez vytvoření alternativy), bude masivní krize, hladomor a desítky milionů migrantů, kdy dost velká část bude chtít do Evropy.
A to nemluvím o tom, že masivní migrační krize dost možná ohrozí celkem křehkou stabilitu některých okolních zemí (Pakistan, Irák,...).
A ještě dodám - pokud by to fakt padlo, tak co se stane s tím obohaceným uranem v rukou nějakých důstojníků?
Pro Evropu, když to vezmu čistě z pragmatického pohledu, je lepší Ajatolláh a IRGC u moci než 99% jiných možností (úspěšné revoluci, kdy bude demokracie a bude to fungovat aniž by se ten režim během 2-3 let vrátil dávám tak 1%).
https://xxtomcooperxx.substack.com/p/israel-dragging-everybody-into-its
jinak tady ještě zajímavá série článků, jak něco nesedí
Máme počkat do dalšího oznámení konce od Trumpa?
OK, je to téměř měsíc.
Zatím dobrý, ještě trochu tomu dej
OK, hodím si do kalendáře na červen, abych to zkontroloval.
Too much winning.
tak co to bude .. Trump chce odkryt neco "velmi zajimaveho" o UFO
Lidi mu přestali reagovat na jeho ostatní sidequesty, tak hledá další věc, jak zakrýt faily s Epsteinem, Iránem a dalšími věcmi.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-v-usa-zahadne-zemrelo-nebo-zmizelo-behem-dvou-let-pres-deset-elitnich-vedcu-pripad-vysetruje-fbi-40574248
Rusko velmi pravděpodobně rozšířilo stav svých ponorek.
There is no need to make a sensation out of the visit of Witkoff and Kushner, it is not for us, but for them, - Zelensky
Pekne vyjadreni na ty dva dementy, posledni dobou je videt, ze Ukrajina uz USA nepotrebuje vubec s tim jejich pristupem. Konecne
a Iran se na ne taky vysral a nechal je v Pakistanu samotny cekat ne ?
Je škoda, že se Zelensky rok a půl plazil před Trumpem, podepsal s ním deal, aby následně Trump veškerou podporu stáhl a ještě na něj tlačil.
Je to asi něco podobného jako přístup Němců na začátku války, ale tak je fajn, že to konečně pochopil.
Podle mě to udělal Zelensky dobře. Nechal Trumpa se znemožnit. Kdyby ho poslal do prdele hned, tak Trump na něj hodí všechny neúspěchy. Vem si, jak v USA reagovali na tu jeho první schůzku s Trumpem. Jen trochu odporu od Zelenského a kritika ze všech stran. Teď pošle Trumpa do prdele a část USA je na jeho straně.
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe.
bacha na taketo reci, este to Trump otoci a povie ze ich jeho spravanim schvalne donutil k samostatnosti atd....
To ať si klidně říká, naštěstí jeho bláboly už normální lidi a v Evropě hlavně zajímají méně a méně
5d sachy
"Turkovu knihovnu znám. A na to, jak průměrný byt má, tak je ta knihovna docela nadměrnou částí. Normální člověk by ji tam neměl. A jen ode mě má Filip databázi knih v tabletu" Richard Chlad, sponzor Motoristů sobě
to uz je cirej trolling
Není. Jejich voliči jsou tak blbí, že tomu věří. Jak jinak by mohl být Turek tak geniální, když by doma neměl vyšší desetitisíce knih?
Něco takového?
https://www.reddit.com/media?url=https%3A%2F%2Fi.redd.it%2Fw5sttrr5osbc1.jpeg
Blázníš? Takhle tlusté knihy by nedokázal ani prolistovat. Beztak tam má letáky se slevami.
Modžtaba má tak vážné popáleniny v obličeji, že nemůže mluvit
Pro fanoušky kvalitního stand-upu, kde Trevor Noah rozebírá Trumpův útok na jeho osobu (whoever he may be). Trump je zmrd.
https://www.csfd.cz/film/1838737-trevor-noah-radost-v-zakopech/prehled/
https://x.com/DarPutinovi/status/2047653381578035216?s=20
Super prace od Ukrajincu
jinak by me oak zajimalo jak ta debata probihala dal
https://x.com/BajzathJakub/status/2047685795893379207?s=20
Dneska jsem Tuska slysel na radiozurnalu
absolutni borec ale videt to video nema chybu
pochvaloval si ze konecne jednani EU bez orbana
ovsem tohle je strop
https://youtu.be/1hl83Jpd_OI?si=t1Q8rczz2okvLuK2
Všichni tam vědí, co jsou zač, ale nemůžou s tím nic dělat.
ta facka je stale legendarna
https://x.com/robertjmolnar/status/2047709695964832023?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Trump uz je z toho neustaleho vyhravani Unaveny.
https://x.com/youranoncentral/status/2047742057641648551?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Ten dopadne hůř nez Biden.
gg
A tento clovek sa domahal jadrovych kodov
i atentatnici jsou v USA neschopny
Staged
Trump uz ma pry podporu jen 30% u americanu a pada niz a niz.. txhle snahy o atentaty to maji asi zvrátit
Ten prvni nahrany atentat mu asi vyhral volby, ted uz mu to verit nikdo nebude snad
uz to zacina byt otrepane a moc okate
paci sa mi konspiracia ze Vance odtiahli okamzite a Trumpa az niekolko sekund potom (a este sa aj strepal pritom)
Co jsem četl, tak je tam protokol, že POTUS a VP nemůžou být v takovém případě vedle sebe, takže protokol je okamžitě je oddělit, risknout Vance a Trumpa chránit, dokud se neotevře možnost ho bezpečně odvézt
Vance okamzite odtahl jeho soukromy bodyguard.. ti Trumpovi se asi nekde flakali
https://x.com/zelenskyyua/status/2049058273836335489?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Based on information from our intelligence services, Ukraine is preparing a relevant sanctions package that will cover both those directly transporting this grain and the individuals and legal entities attempting to profit from this criminal scheme. We will also coordinate with European partners to ensure that the relevant individuals are included in European sanctions regimes.
Pekne, nekdo zidum by mel dat uz pres prsty konecne
Kde je ted Hachim Mastour, zde se muze nadavat na zidy ve velkem
tak zas když s tím přišel žid zelensky, tak to není tak jednoduché
https://x.com/tendar/status/2049136701411332163?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
A v Tuapse uz hori i silnice a chodniky
nejak to tu zomiera
sa cudujem ze nikto zatial nezdielal ako anlicky kral potrolloval Trumpa hned viackrat
Že je Trump za blbce není nic nového. Každodenní rutina.
Tak Merz řekl, že amíci byli "humiliated" v Iránu.
Trump teď mluví o stažení části vojáků z Německa.
tak Trump je idiot, každy den jen trump a trum, kazdy den ten osel neco rekne
uz ani ta valka v Iranu ke konci nebyla nic moc , pred primerim..jen utoky na lode a rafinerie
s Trumpem nemá smysl ztrácet čas
Ukraine’s General Staff said drone forces struck several Su-57 fighters and a Su-34 at the Shagol airbase in Russia’s Chelyabinsk region on April 25. The airbase lies about 1,700 km from the Ukrainian border, with damage still being assessed.
Celjabinsk je uz docela daleko.
„Čtvrtý remake... každý týden jezdíme s kamarády do Tuapse,“ napsal velitel ukrajinských dronových sil Robert Brovdi na telegramu k útoku na ruský přístav, který hraje důležitou roli ve vývozu ruské ropy a ropných produktů.
Telegramový kanál Astra na základě analýzy videí z místa informuje, že hoří nejméně jedna nádrž v rafinérii u terminálu. Tento výrobní komplex patří ruskému ropnému gigantu Rosněfť.
Samozrejme posle na civili v Oděse a další náhodne mesto drony kde trefi bytovku, obchod a knihovnu... ovsem tohle Rusa bolí..
jinak taková dnešní perlička co jsem četl
Na Čukotce, nejvýchodnější výspě Ruska, stojí kilogram jablek tisíc rublů (asi 280 korun), pozastavil se prezidentův představitel pro Dálný východ, vicepremiér Jurij Trutněv. A hodlá se domáhat vysvětlení, jak je to možné, když už dva roky platí zákon, který měl snížit ceny potravin a základního zboží
pohyb na frontě prakticky žádný
Stejně jako v únoru Rusko i v březnu ztrácelo kontrolu nad územím v jižním úseku frontové linie mezi Doněckou a Dněpropetrovskou oblastí, kde ke konci ledna ovládalo více než 400 kilometrů čtverečních. V únoru se tato plocha zmenšila na 200 kilometrů čtverečních a v březnu na 144 kilometrů čtverečních. Duben byl prakticky stejný
samozrejme v Donecske oblasti rus pomalicku postupuje ale jsou to desitky metru za tyden
Co to zas je za comeback, ten Špidla? Dinosauři u nás nikdy nevymřou? Nebo se z toho fakt vyklube nějaká normální konzervativní levice?
Si jen spletl květen s dubnem a myslel, že je Apríl. Konzervativní levice je teď ve vládě.
Špidla není a nikdy nebyl konzervativní
Mě přijde, že konzervativní levice je každá vláda. Tedy aspoň podle jediných pravých pravičáků v opozici. Ze kterých se ve vládě stanou ještě větší levičáci.
a jeste Paroubek ma CSSD
asi těžko konzervativní
https://x.com/maks_nafo_fella/status/2050863207296729471?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Moskva
Úplně pod tím vidím Depardieho oblečeného jako Obelix se strachem, že mu nebe spadne na hlavu.
udajne nejaky dron pristal v Moskve? a vraj Iran za pomoci Ciny zautocial na 16 USA zakladni v 8 krajinach, mate niekto blizsie info?
https://x.com/rangl_david/status/2051298848589410435?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Pan Vaclav se prihlasil do SVO
O něm už asi slyšíme naposledy. Nebo je nějaká šance, že někdo dokáže potvrdit jeho osud?
ešte tipujem tak o týždeň prosenie o pomoc a vyhlásenie zbierky na vykúpenie sa z fronty. Až potom bude nekrológ
super
Bylo by krásné, kdyby se na oslavách 8.května na rudém náměstí prohnaly ukrajinské drony a vypustili žluto modrý ohňostroj
Spíše by bylo lepší, když by v době, kdy si na Rudém náměstí budou prohlížet makety, udeřili na vojensky důležitá místa.
Ale spíše to vypadá na příměří.
Ukraine announces a silence regime starting from 00:00 on the night of 5–6 May – Zelenskyy.
“We will act in a mirror manner, starting from the specified time.”
já to tak vidím,vetsina PVO v moskvě a na cestě tam
myslis ze prave PVO tam stiahnu? tanky, BVP, hufnice a tak ano, ale neviem ci by tam stiahli nejake signifikantne mnozstvo PVO
Já bych si teda tipnul spíše PVO. Už minule tam moc techniky neměli, pokud se nepletu. Navíc tam můžou předvádět protypy a makety. Putin bude určitě posraný a bude chtít nejvyšší stupeň zabezpečení. Takže tam určitě nějaké PVO stáhnou.
jasne, som to zle pochopil. som myslel ze oli to mysli tak, ze stiahnu PVO na prezentaciu na prehliadku. uz mi doplo ze to myslel tak, ze PVO stiahnu na realnu obranu
Prave PVO jako ochrana , jelikoz cela ruska elita bude v Moskve … na prehlidce nebude technika zadna
pojedou tam krabice s atomovkou pro divaka a tod vse..
Vzdyt putin uz vyhrozuje pokud ukrajina nefo zkusi ze jako odvetu provede nejvetsi utok na Kyjev
jj, som ta zle pochopil. som inak zvedavy ci teda Ukrajine bude nieco skusat. keby to vyslo, singal by to vyslalo jasny, na druhu stranu je otazka ci by to stalo za tu pripadnu odvetu
Odvetu, hm.
Budou bombardovat města, jako to dělají poslední 4 roky?
Budou ostřelovat energetickou infrastrukturu, jako to dělají poslední 4 roky?
Jedinou eskalaci, která jim zbývá je atomovka nebo nějaké chemické zbraně, to je vše.
Mimochodem si myslím, že (větší) útok na tu přehlídku by byla brutální chyba, protože je známý důsledek v tom, že se lidi sjednotí kolem vlajky. Přijde mi, že ruská společnost je apatická k té válce, to, že něco vybuchuje je nějak nezajímá a mají pocit, že se jich ta válka netýká. Nechat vybuchovat továrny, letiště, sklady munice, ropná a plynová zařízení a podobné věci je mnohem lepší z tohoto pohledu. Jsou to neživé věci, které drtivou většinu rusáků nezajímají.
Odbouchnout přehlídku, kde bude hromada lidí, při události, kolem které je postavená celá ruská kultura, mrtví civilisti v přímém přenosu by byl sen pro Putina. To by mohlo tu apatii přetvořit v podporu té války, najednou bys našel více dobrovolníků, větší podporu, obyvatelstvo by bylo připravené přinést více "obětí" (tj ještě méně lidem a více válečné výrobě), obyvatelstvo by bylo mnohem více nakloněné nějaké větší mobilizaci a kdokoliv by odmítal mobilizaci, tak by byl najednou srab, který nejde bránit svojí zemi místo ofenzivní války.
K tomu pokud bys měl hromadu mrtvých civilistů, tak by Putin okamžitě volal Trumpovi, Merzovi a EU a všem a byl by násobně větší tlak na UA, že jsou to teroristi a zabíjí civilisty a minimálně Putin, Trump, dezoláti jako macinka, Okamura, Farage a všichni ostatní by to brutálně použili a měl bys neustále všude záběry z Moskvy z "mírumilovné přehlídky", byl by obrovský tlak na zastavení pomoci, dodávek zbraní a financí.
Nedivil bych se, kdyby naopak udělali false flag a odbouchli si to sami, aby vytvořili zděšení v obyvatelstvu a podporu místo apatie.
A k tomu pokud bys mohl udělat mobilizaci, tak bys nemusel platit ty velké bonusy, ušetřil bys kotel peněz a naopak bys měl hromadu vojáků zdarma, kteří by byli motivovaní jinak než penězi, ale odplatou.
Chemické zbraně již používají taky pár let, takže atomovky, ale těmi straší taky pořád.
Přehlídka se bude vesele ignorovat a třeba začne zase hořet jiná rafinerie, ukrajinci nikdy na symbolismus v téhle válce nebyli.
Mohlo by to dopadnúť tak ako píšeš. Alebo aj tak, že to v tej spoločnosti vzbudí väčší odpor voči vladcovi, ktorý nás nedokáže ochrániť ani počas osláv jedného z top sviatkov...na internete veľa Z blogerov kritizuje (síce jemne, ale kritizuje) putina za to ako tá vojna aktuálne vyzerá.
Každopádne snad si to UA vyhodnotia spravne, ja neviem či sa prikloniť k tomu čo píšem ja alebo k tomu čo píšeš ty, mohlo by to mať kopec výstupov a rovnako ten úrok by mohol prebiehať všelijako, každopádne na civilistov priamo na námestí je to asi kokotina ktorá sa tak či tak nestane
Babis s Macinkou fakt chteji tu saskarnu s prezidentem dotahnout do konce
Tak Macinkovi jde jen k pomstu a Babiš je slaboch, který se mu nepostaví. Navíc je Pavel sere, že ho rozdrtil ve volbě.
Akorát jsem zvědavý, jak odůvodní, že nepojede. Protože dřív říkali, že se s ním neshodnou ohledně rozpočtu na armádu. Jenže po pojebu od Rutteho má teď Babiš stejný "názor" jako Pavel.
Macinka de fakto dela premiera, to je cirkus fakt
Spíše principála.
Ostatně on na to měl i živnost.
*Chlad / Klaus
*Chlad/Teplý (Klaus)
To bude fakt krásná ostuda, až tam bude Pavel sedět jen jako čestný host na pozvání od NATO
Ale doufám v tu žalobu, aspoň by se tomuto zamezilo v budoucnu
https://www.youtube.com/watch?v=_XzfHuE1JSE
Tak poslední věta to vystihuje asi nejlépe. "Problém není, co politici říkají, ale komu je povoleno to říkat."
Takových keců a přitom stačilo říct, že autor je komunista a stýská se mu po Rusku a cenzuře.
Jestli sis nevšiml, on jen napsal, ze se pánovi po Rusku stýská, ne ze za to Rusko může.
To mate z nějakých školení tyhle stupidní, nelogický reakce, nebo mate tu idiocii vrozenou?
Nechceš jít treba na facebook nebo do jiný horoucí prdele? Mně je jedno, co říkáš a co si myslis, ale pokud možno jinde a tiše.
Tak takováhle cenzura tady byla, když nás okupoval Sovětský svaz. Když autor vidí problém v tom, že někteří lidi se můžou vyjadřovat, tak se mu logicky po takové okupaci asi stýská. Svaz už se naštěstí rozpadnul, tak musejí fandit Rusku.
Děláš že nechápeš... ok nemá to cenu
Jo, nechápu, když někdo nepřemýšlí a jen hltá blbosti, protože se pak cítí jako ten, kdo to všechno prokouknul.
Jestli tě baví být za blbce, tak si dál sdílej blbosti.
jo takže co tam ten hajzl Kolář říkal o panu prezidentu Zemanovi je asi AI video že?
Ne. Kolář si může říkát, co chce, pokud to neodporuje zákonům. Stejně jako ten, kdo to natočil. Naštěstí máme ještě svobodu a takový zmrdi jako ten autor nás necenzurují.
Stejně tak můžu říkat o "panu prezidentu" Zemanovi, že je to pomstychtivá troska ve stylu Trumpa, jen díky chlastu má ještě horší kognitivní schopnosti.
A protože tu máme demokracii a svobodu, tak to je naprosto svobodné říct.
takže chceš zavádět cenzuru trosko??
ne, to vy špíny, jde o to co ten bezpáteřní arcihajzl teď našeptává Pávkovi a jak mluvil onehdá
jenom tobě tady vadí, že někdo něco někomu rika a postuje tu videa ,že největší problém Česka, je že jsou tu bohužel politici, kterym je dovoleno něco říkat
Počkej. Tak vadí ti, že Pavel se neřídí slovy Koláře a nebo ti vadí, že se jimi řídí?
https://x.com/bayraktar_1love/status/2052649137632411843?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Azov s dronama v Mariupolu
Sám doma 4: Ztracen v Moskvě
https://x.com/Lazikkkk/status/2052811776253636873?s=20
Fico jako laciná kurvička osamocený v Moskvě
ty vole to je ostuda jako kráva.... nikdo o něj nestojí a on tam stejně jede kouřit údy
https://youtu.be/HqunbM6IzDg?si=DySCQueOzd24s6Vm
Ukrajinská hokejová reprezentace
mají Rusové ban i na dalsi
*i na další MS?
Mají. To bude brekotu.
"We no longer want to waste our time and resources on efforts that bring no progress," — Marco Rubio.
Same dobre zpravy dnes
Abych byl fér, tak jsem čekal, že to Trump už dávno vzdá a že cena ropy bude stále takhle nízká.
To že to pojede 2.5 měsíce bez konce v dohledu jsem fakt nečekal.
Stále čekám, kdy ropa vyskočí na 130-140, ale automatizovaný trading tomu očividně zabraňuje, protože furt reagují na Trumpa.
Abych byl fér, tak jsem čekal, že to Trump už dávno vzdá a že cena ropy bude stále takhle nízká.
To že to pojede 2.5 měsíce bez konce v dohledu jsem fakt nečekal.
Stále čekám, kdy ropa vyskočí na 130-140, ale automatizovaný trading tomu očividně zabraňuje, protože furt reagují na Trumpa.
https://x.com/olenawave/status/2054480065505722530?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Pentagon chief Pete Hegseth has officially confirmed that #American military experts are coming to #Ukraine to study modern methods of warfare.
That is, they are simultaneously coming to study and blocking aid to Ukraine. Cynicism.
Co si od tohoto Z slibuje fakt netusim, jsem myslel ze podlezani americanum uz mame za sebou. Navic, tihle magori zadne zavazky/smlouvy ctit nikdy nebudou
Rusko utocilo uz aj pri Uzhorode, Fico toho teda vela nevybavil
https://x.com/tendar/status/2055195957885653334?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Nyni poradne hori i Ryazan
https://x.com/zn_portnova/status/2055120331405160741?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
To hori skoro jak Tuapse, pekne
Neskutocne frustrujuce ze UA zacne russakom podkurovat a ti russky smejdi sa zmozu len na bombardovanie Kyjeva a civilistov. Uz aby existovala poriada ochrana pred raketami a Ukrajinci ju vlastnili.
https://denikn.cz/2063112/zasahli-americane-popisujeme-proc-zahradil-na-posledni-chvili-zmizel-z-macinkova-poradniho-tymu/
„Pokud jde o Čínu: nikdo na mě nic nemá a nikdy neměl, nikdo mi nikdy nic nebyl schopen dokázat. Ani že jsem ‚placen‘ z Číny, ani že jsem předával ‚informace‘ do Číny, ani že jsem se dopustil čehokoliv nelegálního či neetického. Vždy to byly jen drby, pomluvy a spekulace. Pokud tomu někdo chce věřit, jeho problém,“ uvedl Zahradil
Vtipný je, jak vůbec neřekl, že nic takového nedělal. Jen že na to nemá nikdo důkazy.
Link na diskuzi k MS?
https://www.eurofotbal.cz/clanky/hubschman-po-ukonceni-kariery-fotbal-nehraje-venuju-se-hlavne-hokeji-nebo-tenisu-prohlasil-737207/#forum
https://www.youtube.com/watch?v=l-LWZtJBCwY
Nevím, jestli to tu už bylo, ale jde mi o ten konec - Delta system.
Valka se pomalu přenáší do Ruska a to iz dlouhodbe
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/prenasime-valku-do-ruska-ukrajinci-trefili-rafinerii-v-jaroslavli-zasahli-i-internat.A260522_120734_zahranicni_bro
Jinak v Rusku uz je i pruser celkem s benzinem
V důsledků bombardování ukrajinskými drony v Rusku za poslední tři měsíce zavřeli 11 ropných rafinérií, mezi nimi například v Tuapse, kde má rafinérii firma Rosněfť…
Ruský trh podle serveru přišel o třetinu možností rafinace ropy. Píše o panice mezi obchodníky, nezávislým čerpacím stanicím docházejí nebo už došly zásoby
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rusko-ropa-palivo-benzin-nedostatek-krize-ekonomika.A260522_175610_zahranicni_herp
Samozrejme Putler uz vyhrozuje odvetnyma utokama, absolutni magir.. nicmene posledni dny prosakuji informace i o dokumentech o ukončeni války..
jinak fronta, tam Rus uz moc neziska , mozna naopak
dlho tu nebom ziadny prispevok, tak sem hodim par otazok/nazorov
- ake su realne vystupy stretnucia Trumpa, Putina s Cinanom?
- russaci podla niektorych zdrojov dali do aktivnej cinnosti vacsie mnozstvo vojakov roznych divizii ktore disponuju atomovymi zbranami (ponorky, rakety dlheho doletu)
- moc usilia som tomu nevenoval, ale ake uzasne odhalenie ohladne EU energetickeho priemyslu priniesol Fico z Moskvy?
Zadne.
To je tak jedine, co umi, nikoho to nezajima.
Zadne.
bude uz do prdele NATO nejak reagovat ??? silene bombardovani od orku
Neskutocni smejdi
Odkial do prdele maju tolko rakiet a dronov? Nie su to najsofistikovanejsie rakety/drony ale nejake chipy do toho musia dat. Stavim sa ze Cinan dodava, rovnako ako intel pre Iran.
A jakou reakci bys čekal?
Restrikce na střílení do ruska na Storm Shadow a podobné zbraně už byly tuším zrušeny, další věci už jsou prakticky nereálné - protiraketovou obranu jim dát nemůžeme, co jsme mohli, to jsme dali a i tak jsme v tomhle nechráněni (jako EU).
Ono to není tak, že máme plné sklady a můžeme jim posílat nekonečné množství věcí, aniž by to nějak výrazně oslabilo naši obranu (jako EU).
Většina zainteresovaných zemí poslala všechno, co nebylo "kriticky potřebné". A ten ramp up té výzbroje prostě trvá, často to máš od objednání munice/zbraní roky, než se dostaneš na řadu, protože před tebou je dalších 20 zemí, které si to objednaly.
A vybudování a rozjetí nějakých nových závodů taky trvá, navíc my (EU) musíme doplňovat zároveň munici a zbraně, které byly darované.
Ono se stačí kouknout na to, že za ty staré tanky, které jsme dali UA jako ČR dostaneme ty Leopardy z druhé roky teprve koncem tohoto roku a ty nové budou dodávány někdy mezi 2028-2031. A k tomu dozbrojují i všichni ostatní.
I kdybysme nakrásně objednali masivně patrioty a další protiraketové systémy 4 roky zpátky na začátku války, tak bychom stále čekali nejspíš na dodání nebo by začínaly přicházet první kusy.
A to ještě Trump a USA blokují ty objednávky na protiraketové a antidronové systémy s tím, že to potřebují pro Izrael/válku v Zálivu.
https://x.com/lukasvalasek/status/2058945744766480415?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Co je na tom pravdy? Tohle nevim jak andrej vyresi teda
Však to bylo jasné už dlouho ne? Říkalo se to pár dní po tom, co se zjistilo, jak to s tím fondem ve skutečnosti je.
A jak? Nevyřeší. Bude nadávat na zlou EU, ale dotace Agrofertu bude vyplácet stát z rozpočtu.
Jediná šance je, že umře a nebo onemocní/zeslábne a nebude mít sílu držet impérium. Pak si se to mohlo zhroutit. Protože on nikomu nevěří a tak nikomu otěže nepředá.
https://x.com/caolanreports/status/2059044523406193113?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Pekne shrnuti situace na jihu
Paráda
Miesto toho aby riesili tento vojensky pruser, Vladimir sa sustreduje ako najviac poskodit Kyjev.
russaci zacinaju byt zahnany do kuta, putin vyzval zahranicnych diplomatov aby sa stiahli z Kyjeva. Okrem klasickeho bomardovania, tam snad nespravia nejaku prasarnu.
To bude spíše jen strašení. Možná zvýší úroveň bombardování, ale nic jiného nemůžou.
Putin zahnaný do kouta může škaredě kopat. Je to člověk, který neměl zábrany proměnit Groznyj v ruiny i s civilistama. Obávám se, že část Kyjeva může být něco podobného.
Putin je zahnaný do kouta už dlouho, akorát si myslí, že vyhrává pořád.
Neudělá nic, je vidět, že tyto utoky nejsou časté, protože už ty rakety prostě nemají a musí je vyrobit. Bombardováním civilistů se žádná válka nevyhrála, takže ač to zní hnusně, je to pro všechny to nejlepší, co může udělat, urychlí jenom svůj konec.
Jenže může kopat jen, jak mu dovolí Čína. Bez její podpory by na tom byl hůř. Čína nemá v zájmu to nějak eskalovat, takže kromě větší míry bombardování civilistů nemůže nic.
takhle se bojuje o svoji existenci
ne za pracky a televize.. slava ukrajine
tak jaka strana se ujme Feriho ? nebo snad zalozi svoji?
PRO nebo SPD.
Vzhledem k tomu jeho dripu, ve kterém vyšel bych se ani nedivil
Putin schvalil vojensku pomoc na ochranu ruskych obcanov zijucich v zahranici. russko si oficialne stazovalo na zaobchadzanie s ich obcanmi v pobalti. Dalsia vlna mobilizacie s instrukciami kde sa hlasit.
Ze by v Pekingu dostal Voloda zelenu zautocit na NATO?
Spíš jde o to, že Putin bude eskalovat do té doby než ho někdo zevnitř nebo zvenku neodstaví. Ten člověk nebude mít sám od sebe stopku. Když to bude jen na něm, tak půjde za jakoukoliv hranu.
Tvoří casus beli pro budoucnost.
Začal bych všechny rusáky v nebezpečí deportovat do Ruska. Ať jim tam můžou pomoct.
najlepsie je ze si dali do ustavy aby mohli napadnut cudziu krajinu kvoli ochrane obcanov a budu sa tym ohanat. krajina neobmedzenych moznosti.
Ona je to takova reakce na tohle..
…V polovině tohoto měsíce se 36 zemí, včetně Česka, zavázalo připojit k zvláštnímu tribunálu pro zločin ruské agrese proti Ukrajině,
Na vytvoření zvláštního tribunálu, který by soudil ruské vedení za zločin agrese proti Ukrajině po vzoru norimberského procesu s vedením nacistického Německa, letos v lednu Evropská unie poskytla prvních deset milionů eur. Tribunál doplní činnost Mezinárodního trestního soudu (ICC), který má pravomoc vyšetřovat na Ukrajině válečné zločiny, zločiny proti lidskosti a genocidu.
Tohle je jen reakce na tohle.. obe dve jsou na oko no… slud nebude rus ten svuj hnuj taky nepouzije..
Ale i kdyz nebude soud tak Ukrajinci si ty valecne zlocince najdou casem a dopadnou daleko hur nez u soudu
Toto mi nejako uniklo " Rusko a Tálibán podepsaly dohodu o vojensko-technické spolupráci"
Vrchol russkeho snazenia, da sa este klesnut?
Rusak regulerne trefil panelak v Rumunsku, dalsi dron spadl do pole v Rumunsku..
NATO to slovne odsoudi a tim to hasne
Poslad do russka raketu a vyhlasit ze zlyhala technika. Nesrat sa s tym.
Tak hlavne ma byt reakce normalne bombardovat odpalovaci zarizeni v Rusku jako odvetu
To je přímé vstoupení do války, což EU/NATO nechce.
My do té války vstoupit nechceme, jestli sis nevšiml.
Furt je to jaderná mocnost.
Tohle chápu a je to bohuzel vidět z každý naší připosraný reakce, ale nekde ta hranice byt sakra musí. Ok, asi to neni (s veškerou, ehm, uctou) nejakej posranej panelák v Rumunsku.. jenže ty vole.
A mimochodem, taky nemůžeme vědět, co by rusák udelal, kdybychom jim skutečně na oplátku jen vybombili ro odpalovací zařízení, kdyz to nikdy nezkusime. Ze by hned začali jadernou válku? To si fakt nemyslím, taky spoléhají jen na blafovaci kartu.
A zrcadlová reakce take neni jedině možné řešení, ze jo, bereš to hrozně krajně. EU, NATO, potažmo Pobaltí v nejaky koordinaci s UK ci Polskem by rozhodně byli schopni vymyslet celou škálu reakci, ktere by Rusko nemohlo považovat za přímý útok, a přesto by je hodne bolel a napříště si rozmysleli, co a jak budou odpalovat.
Ja samozřejmě nechci třetí světovou, nechci kurva ani pomyslet na to, co by mohlo byt, kdyby snad omylem nekdo to jedno spatny tlačítko zmáčknul..ale tahle prisposranost z toho, co by nam Rusko mohlo, je spatny, velice spatny.
A jedna důležitá věc se přehlíží, je to, ačkoliv pravděpodobně fakt omylem, útok na člena Aliance, jakkoli nijak koordinovane vojenský.
Jakoze necháme rusaka hrát si hned za našimi hranicemi na vojáka a kdyz mu to náhodou bude ulitat k nam, tak jen budeme blahosklonne nastavovat druhou tvář?
Ok, jestli ho vychylila ukrajinská pov, tak beru zpět.
Odpovím ti najednou na obě věci.
Hranicí je asi cílený útok na nás bych řekl, ne jedna zatoulaná raketa, která tam dopadla kdovíjak nebo pokud by se to zatoulávalo ve větším množství.
Potom by dávalo smysl mluvit o tom, že ustupujeme, ale tady se bavíme o jednom incidentu za 4 roky. Pak něco tuším ještě spadlo do Polska X měsíců zpátky do pole a nějaké "provokace" ve stylu narušení vzdušného prostoru.
Neříkám, že by začali jadernou válku, ale reálně kvůli jednomu paneláku se nechceme dostat do eskalační situace. My jim zaútočíme na jejich odpalovací zařízení. Jak myslíš, že by to pokračovalo...? Oni by zaútočili na naše. Pak my na jejich znova.
Další věcí je, že drtivou většinu zásob munice, které jsme měli a produkce, kterou máme posíláme na UA a nevytváříme až takové zásoby. Takže my nejsme v situaci, abychom do toho vstoupili aktivněji a třeba sestřelovali rakety nad UA, protože my jim veškerou non-essential protiraketovou munici posíláme automaticky.
Takže najít kroky, které by nás nevtáhly do toho konfliktu napřímo a zároveň by UA pomohli, je dost složité.
Zrovna pobaltí fakt nebude chtít fakt nic eskalovat tímto směrem, protože jsou v nejnevýhodnější pozici v rámci NATO.
Další eskalací budou z naší strany další sankce, další zbraně, munice a balíčky pomoci pro UA. V tuhle chvíli to vypadá, že je to extrémně efektivní, UA se efektivně brání, ukazuje progres strategicky, takticky i vojensky. Rusáci mají co dělat, aby jim to fungovalo tam, natož aby zaútočili ještě na NATO.
Realitou je, že byť je to kruté k UA, tak pro nás je nejlepší a nejbezpečnější posílat desítky miliard eur Ukrajině, k tomu jim posílat munici, kupovat a vyrábět zbraně a nechat tam rusáky vykrvácet finančně i lidsky.
Takže za mě rozhodně dává smysl jet dále v systému, který máme - zvyšovat produkci, zlepšovat armádu, spolupracovat s UA, získávat od nich technologie a zároveň jim pomoci to ustát a financovat jim jejich úsilí. V tuhle chvíli je to extrémně efektivní způsob, jak likvidujeme ruskou armádu a ekonomiku, aniž bychom byli zavlečeni do konfliktu.
O žádnou druhou tvář nejde, oni neútočili na nějakou vojenskou strukturu, nepodnikli žádný útok, nic takového. Prostě fail jedné rakety. A těch failů, kdy to bylo za 4 roky války za humny je absolutní minimum. A jak píšeš, navíc to ještě asi byla UA POV, co to vychýlila.
To není připosranost, je to chladná logika.
Začnu od začátku. Opravdu se chceme dostat do situace, kdy na nas podniknou cílený útok? Ok.
Dalsi tri odstavce shrnujou to samé a píšu to i v první reakci, samozřejmě, ze panelák v rumunsku to nebude. Byt to panelák na Slovensku, potažmo v cr, blizko u polsko-Českých hranic, uz by to hranice byla? Ano, tohle byla podle všeho odklonena raketa, jak píšu, takze v zásadě "nic extra," ale zas tak ojedinělý to neni, a pokud si myslíš, ze je to náhodný, ci snad omylem(myšleno všeobecně), tak se mylis. Je to součástí širší strategie rusaku, kam az můžou zajít. Taky nedávno zkoušeli, a pak obsadili Krym, ze jo.
A teda zrovna pobalti je prece nejaktivnější, co se odporu a zvýšení tlaku na rusaka týče. A jako jediní neco aktivně delaji jak směrem k Ukrajině, tak směrem o obraně vlastních hranic a výchově/výcviku vlastních obyvatel Ano, neříkají zajisté zautocme na moskvu, a souhlasim s tebou aspoň v jednom, ze posílání munice apod je celkově asi na maximu možného (jakkoli za těch skoro pet let hrube kulhala chvílemi jak kvalita, tak rychlost dodávek, takze ani tady to neni tak úplně, jak rikas).
Chladnou logiku samozřejmě podporuji, tak to proste chodí a nemám s tim problém. Ale hranice mezi chladnou logikou, přehnanou hysterii(kterou z tvého pohledu zastupuji ja) a az prilisnym ignorováním reálný hrozby, tvarici se jako vzdálené hybridní(kterou z mého pohledu zastupujes ty), je velice tenka.
A to ani nezminuju co se děje v baltskym a severnim mori apod. Ano, strategii mame nastavenou spravne, co se týče sankcí atd, ja to taky podporuji. Ale upřímně, čistě z tohoto pohledu, bez zapojení jakýchkoliv vojenských struktur, využíváme maximum? Ne, ani kurva náhodou.
Hele pokud sis toho nevšiml, tak na to nečekáme pasivně, ale celkem dost se investuje do zbrojení, vytváření obrany, náboru a výcviku nových vojáků, budování military complexu, získávání know how od UA a k tomu hromada dalších peněz, zbraní a munice teče na UA. To není pasivní čekání.
K druhému odstavci ti řeknu to samé, co k tomu prvnímu. Nečekáme pasivně, připravujeme se na to, kdyby se to stalo. A k tomu velmi aktivně oslabujeme rusáky na UA.
Pobaltí je nejaktivnější a nejnadšenější z podpory UA a zvýšení tlaku a posílení vlastní obranyschopnosti, ale pochybuju, že by byli nadšení z přímého útoku.
Vlastně bod 1 znova.
Já nemluvím o hysterii, jen říkám, že je nastavená nějaká strategie daná právě tou chladnou logikou.
Co se týče využívání na maximum, tak záleží, jak se díváš - bez eskalačních kroků bych řekl, že ano. Teoreticky bychom mohli rusákům zakázat vplout do Baltu, ale to by bylo dost obtížné a vymahatelné.
Já nevím, o jakých ústupcích mluvíš, můžeš být konkrétnější? Mě přijde, že první rok války šlo o to zjistit, jestli UA může přežít a udržet se a pak se postupně vytvářela strategie, jak jim v tom pomoci. A ta je v tuto chvíli najetá, funkční a držíme se té jedné linie, která funguje.
Co se týče dodávek, tak to je těžký, protože pokud nechceš direktivně budovat státní továrny na výrobu zbraní a munice, tak musíš spolupracovat s firmami a ty tam to není o tom vybudovat fabriku, ale i nakoupit stroje (to trvá), zajistit zásobování všemi surovinami, což taky trvá vytvořit logistiku a zásobování (od prachu, přes čipy, ocel a všechno ostatní, kdy svět nefunguje na zásobách, ale na tom, že plní objednávky), tudíž to, co začalo 2021, tak teprve začalo vyrábět pořádně 2025 třeba. A někdy ani to ne.
Píšu o tom výše více, zkopíruju to sem:
___
A jakou reakci bys čekal? Restrikce na střílení do ruska na Storm Shadow a podobné zbraně už byly tuším zrušeny, další věci už jsou prakticky nereálné - protiraketovou obranu jim dát nemůžeme, co jsme mohli, to jsme dali a i tak jsme v tomhle nechráněni (jako EU).
Ono to není tak, že máme plné sklady a můžeme jim posílat nekonečné množství věcí, aniž by to nějak výrazně oslabilo naši obranu (jako EU).
Většina zainteresovaných zemí poslala všechno, co nebylo "kriticky potřebné". A ten ramp up té výzbroje prostě trvá, často to máš od objednání munice/zbraní roky, než se dostaneš na řadu, protože před tebou je dalších 20 zemí, které si to objednaly.
A vybudování a rozjetí nějakých nových závodů taky trvá, navíc my (EU) musíme doplňovat zároveň munici a zbraně, které byly darované.
Ono se stačí kouknout na to, že za ty staré tanky, které jsme dali UA jako ČR dostaneme ty Leopardy (EDIT: ted koukám, že půlku nám už dodali, takže jen druhá půlka) z druhé roky teprve koncem tohoto roku a ty nové budou dodávány někdy mezi 2028-2031. A to bylo dohodnuté už někdy od 2024. Tj dodání opotřebených tanků z druhé ruky z Německa bude trvat 5-8 let.
I kdybysme nakrásně objednali masivně patrioty a další protiraketové systémy 4 roky zpátky na začátku války, tak bychom stále čekali nejspíš na dodání nebo by začínaly přicházet první kusy.
A to ještě Trump a USA blokují ty objednávky na protiraketové a antidronové systémy s tím, že to potřebují pro Izrael/válku v Zálivu.
A navíc uz muzes dost sledovat postupný ústupky vůči rusakum, a přitom si realne dovolujou čím dal vic.
Zrovna tebe z toho obvinit fakt nechci, velmi často s tebou souhlasím, ale prijde mi to trochu jako únava z války uz, přičemž aktivita a úmysly rusaku jsou stejny, ne-li horší nez kdy driv, a přístup vůči nim by tak by mel byt ještě tvrdší, nez za začátku války.
Ale uznávám, ze me opravdu neskutečně serou, a tak jsem asi zaujatej a jakejkoli ústupek ci prehlizeni vůči nim mi prijde..neadekvatni, sorry
Madvedev vyhlasuje koniec kludneho spanku obcanom EU, dron v Rumunsku bol len zaciatok. On to oficialne potvrdil ze to bol zamer a ze sa to bude opakova.
Jasne, Medvedev je ozraly curino a nikto ho neberie vazne ale je kecy musia niest nasledok. Hlavne ked budu podporene cinmi zo strany russka.
Nechapem preco EU nereagovala nato " bude sa to opakovat, tak vam pristane par rakiet v zemliankach"
Medveděv taky už 4 roky mluví o tom, že hodí atomovky na evropská města.
Jak píše talker i ty, medvedev je jen ozrala hlasna trouba, toho fakt netřeba brát vubec nijak. Respektive ano, pokud on tvrdí, ze to byl záměr, tak mame vsichni potvrzeno, ze to byl omyl a tečka, konec pribehu.
Ale jako hrube se mi to nelibi, no. Nejen on, de facto cela rusácká politická reprezentace huláká, jak jsou s námi ve válce, jak nas vybombarduji, jak jsme na řadě atd. Jiste, je to především představení pro domácí obecenstvo, ale mluvit takhle kdokoli jinej, tak budou první, kteří budou kvičet jak podsvinčata.
Na to ti odpovídám níže.
Tohle je cíleně nastaveno tak, aby Putin vypadalo jako racionální, pragmatický politik.
Co tím chci říct, Medveděv má jasně danou roli. Podobně jako spousta dalších, od politických komentátorů, přes politiky, influencery napojenými přímo na Kreml a organizovanými Kremlem.
A ta role je jednoduchá - udělat z Putina racionálního, středového, umírněného politika, který dělá to, co musí. Všichni ostatní ho ženou a chtějí mnohem radikálnější řešení, ale on před těmito extrémisty chrání a je "přehradou" před radikalismem a extrémisme, tudíž chceme, aby Putin byl u moci, protože všechny alternativy jsou výrazně horší.
Tj pro zahraniční publikum (NATO, okolní státy) kdo by ty atomovky na Evropu poslal, kdo by začal bombardovat evropská města, kdo by jel totální válku...
Stejně tak reprezentuje Medveděv a ostatní vůči vnitřnímu publiku stranu "buďte rádi za Putina, ten tam posílá na frontu jen dobrovolníky, kdybychom byli u moci my, tak by tam poslal vaše syny z Petrohradu a Moskvy a rozjel odvody vojáků a vyhlásil totální válku".
Tohle všechno zvyšuje popularitu Putina doma, chrání ho to před atentáty, převraty atd, protože nikdo nechce u moci alternativy Putina. Tím, že neexistují méně radikální názory, než má Putin, tak Putin tímto posouvá politický střed více k extrémismu. K tomu se může tvářit i pro zahraničí jako racionální politik, který nejede extrémismus a tváří se, jako že se to snaží limitovat.
V Rusku nemůžeš být více na středu než Putin. Můžeš být komunista, můžeš být fašistický válečný štváč, můžeš navrhovat genocidu, atomovky atd, aby ses odlišil, ale nemůžeš mluvit o konci války a o smíření s Evropou. To je cíleně takto nastaveno.
K tomu Medveděv byl dekádu a půl zpátky, kdy byl prezidentem, mnohem liberálnější a otevřenější západu, než byl Putin. Byl korunním princem režimu, symbolem nějakého hlubšího propojování.
Což se Putinovi nelíbilo, protože najednou byl pro zahraniční politika mnohem lepší partnerem, než byl on sám, proto byl odstavován od moci. A zároveň se postupně od konce svého prezidentství posouval k mnohem tvrdší linii, až se přesunul do pozice válečného štváče.
Pravděpodobně kdyby tohle neudělal, tak by už vypadl z okna v posledních letech nebo by byl dávno v base.
Takže poslouchat Medveděva a ty ostatní je nepodstatné, protože cílem jejich existence je být tímto extrémistou, kterého fakt u vesla nikdo nechce.
Brát vážně je nemusíme. Ale pořád je to představitel Ruska (i když jenom na papíře). Takže by měla Evropa tlačit na Putina. Ať se teda za něj omlouvá, nebo ho budeme brát vážně a budou tvrdší reakce. Prostě ať na to musí Putin a Rusko reagovat.
A co čekáš, že řekne?
Řekne "Medveděv není oficiálním mluvčím režimu, není členem vlády, máme tu demokracii a může si říkat, co chce. Naše oficiální pozice je jiná a buďte rádi, že mě tu máte".
On je naschvál v pozici, aby tam byla možnost popření a odmítnutí narativu.
Minimálně by na to musel reagovat a tím udělat "ústupky" západu. Medveděv není nějaký no name poslanec. Je to předseda vládní strany a místopředseda Rady bezpečnosti. Takže pokaždé když řekne/napíše nějakou píčovinu by mělo do Ruska přijít z Evropy vymezení proti tomu a ať se k tomu vyjádří vláda a prezident. Měli bychom hrát podle našich pravidel a ne se přizpůsobovat jejich.
Putin je hlavně v pozici, že je nechává řádit, protože to rusáci chtějí slyšet. On se nemůže tvrdě vyjádřit proti bombardování západu. Proto bych na ně tlačil. Ať to buď potvrdí a nebo vyloučí.
Tohle je asi jako když chceš po Zemanovi, aby se omluvil za Peroutku, po Babišovi, aby řekl pravdu o svém fondu, po Okamurovi, aby ukázal čísla, po Turkovi, aby se vyjádřil k svému fašismu.
Ti lidi to odmítnou a pojedou svůj narativ a ještě využijí toho, aby to hodili na druhou stranu, že je zlá. A ještě zaútočí na demokracii, na novináře, na své oponenty a vytvoří "siege mentality", kdy jsou na ně všichni zlí a jejich strana se musí stmelit.
My nejsme schopní donutit naše vlastní politiky, aby se vyjádřili otevřeně a přiznali chybu, jak chceš dotlačit autoritářského vládce cizí, nepřátelské země, aby uznal chybu a řekl pravdu?
Co si myslíš, že se stane, kdybys na Putina tlačil?
Putin by se vyjádřil ve stylu "Je to názor člověka, který není ve vládě, je to jeho soukromý názor. Náš oficiální názor je jiný, ale žijeme v demokratické zemi, kde pan Medveděv může říkat, co chce. Já jsem velmi rozumný člověk, válka na UA je opodstatněná. Žádná raketa do Rumunska nespadla, byla to falešná akce Ukrajiny".
A co mu na to řekneš? On ti bude tvrdit dokolečka tohle a je jim úplně u prdele, že víme, že lžou. Oni to ví, my to víme, všichni to ví.
A když jim budeš tvrdit opak, tak budou chtít poslat tým vlastních lidí, kteří v Rumunsku prozkoumají tu situaci, což ví, že samozřejmě nepovolíme a oni nás budou vinit z toho, že lžeme.
1. Je legitimní to chtít a i po těch našich politicích to chceme.
2. Jejich odmítnutí a lhaní je taky odpověď. Že to někteří jedinci nevidí už je jiný problém.
3. O to mi ale jde. Donutit Rusko/Putina říct, že Medveděv nic neznamená. Že je to prostě loutka, která nemá žádnou moc. My to víme, oni to vědí, ale ať to řeknou nahlas. Spousta lidí často argumentuje bombardováním atomovkami. Mít proti tomu argument, že Putin nechce by bylo dobré.
4. Řeknu. Ok, v rámci protiopatření budeme sestřelovat vše, co se dostane do našeho prostoru bez povolení. U hranic s Ukrajinou to budeme sestřelovat už nad Ukrajinou, abychom předešli nehodám.
Hele jak říkám, naši vlastní politici to zneužívají proti nám. Představa, že rusáci by to nedokázali použít proti nám taky (pro pátou kolonu nebo pro podporu domácího obyvatelstva) mi přijde naivní.
1 a 2 (a propojené 3) Pokud víme, že oni to použijí pro svojí propagandu (svoboda slova, demokracie, má právo říkat, co chce) jak doma, tak v zahraničí, tak nemá smysl tohle dělat. A oni by to 100% takto použili.
V tuhle chvíli je západem ignorován, nikdo se na něj nikoho neptá, v médiích prakticky nedostává prostor. Nic neznamená. Ukazujeme, že jeho názor je absolutně nepodstatný. Dávat váhu jeho slovům nemá smysl, protože ve chvíli, kdy to uděláš, tak jeho názory uslyší více lidí.
Ti jedinci, kteří to nevidí to neuvidí tak jako tak. Ti, kteří to vidí, tak to vidí a nepotřebují to potvrzovat. Tím se to stává absolutně irelevantní.
3. Ale on neřekne, že nic neznamená, on řekne, že to není oficiální pohled vlády, že je tam svoboda slova a že Medveděv je patriot a je znechucen tím, že západ vede proti rusku nespravedlivou válku. Nebo cokoliv jiného. On Medveděva neshodí.
4. To můžeš technicky udělat i bez toho, abys řešil Medveděva.
1. Jenže ta pátá kolona právě argumentuje i Medveděvem, že na nás hodí atomovky, když se nevzdáme. Takže donutit říct Putina (jejich modlu), že to není oficiální postoj, ničemu neuškodí.
Jenže oni mají tu propagandu postavenou i na tom, že na nás tu bombu hodí. Dělají to hlavně pro domácí publikum, které je naštvané z vývoje války (Jak je možné, že taková velmoc ještě nezvítězila?). Takže jim předvádějí svoji sílu máváním atomovkami. Jenže Putin ví, že je použít nemůže. Proto to hrození nechává na ostatních, aby to právě nevypadlo jako oficiální postoj.
Nejvíce ignorace Medvedeva vyhovuje Putinovi. Protože on dělá šaška pro domácí publikum a nebezpečnou hrozbu, kterou krotí Putin pro nás.
4. Medveděv řekl, že na Rumunsko zaútočili. To by se nemělo přejít tím, že je to ruský ožrala, který reálně nemá moc. Sestřelovat cokoliv ruského v našem vzdušném prostoru mělo být od začátku invaze.
Ale opět, on nic takového neřekne, pochválí ho jako vlastence, patriota, který je rozzlobený na útok západu na rusko a který se snaží chránit zájmy rusů doma i v zahraničí a všech mírumilovných lidí. Kdyby Západ nepodporoval Ukrajinu, tak už máme dávno mír a dalo se zabránit této tragédii a kdo ví, jestli to nebyla ukrajinská raketa, pošleme tam tým expertů, kteří to prozkoumají...
Nebo 50 jiných verzí, které budou fungovat nejlépe pro jejich publikum, na které budou cílit a v domácích mediích se objeví úplně něco jiného nebo se to tam neobjeví vůbec.
A fakt nevím, jak ti taková citace pomůže, kdy pochválí Medveděva jako vlastence, označí to jako důkaz demokracie a svobodu slova, zpochybní, že to byla jejich raketa, ale byl to false flag a naznačí, že jsou ochotní to konstruktivně zkoumat a "pomoci" a že bez útoku Západu mohl být dávno mír.
"Nejvíce ignorace Medvedeva vyhovuje Putinovi. Protože on dělá šaška pro domácí publikum a nebezpečnou hrozbu, kterou krotí Putin pro nás."
Ano a Putin se díky tomu oficiálně ukáže jako někdo, kdo krotí ty extrémisty. a je tou nejlepší variantou, která může vládnout Rusku.
A pátá kolona si furt pojede svoje sračky, s tím nic neuděláš.
___
4. to můžeme dělat i s ignorováním Medveděva.
Já chápu, co chceš a odkud jdeš, ale přijde mi prostě extrémně naivní si myslet, že by to šlo nějak použít. Naopak by to dodalo ještě Medveděvovi nějaký status, který sleduje západ a očekává se reakce západu na jeho sračky a zbytek se použije jako populistická propaganda.
Můžeme označovat v médiích a nahlas Medveděva za šílence, za člověka, co nemá status, kdo lže, ale ve výsledku mu tím dáš jen více prostoru těmi reakcemi, protože se ty reakce začnou očekávat.
Čím více se ignoruje, tím méně prostoru v západních mediích dostává, tím je vzteklejší a tím větší kraviny plácá a sám se demaskuje.
Jenže Putin určitě nebude chtít vykreslovat Medveděva jako vlastence, který chrání zájmy Ruska. Protože pak by on vypadal jako slaboch, který to nedokáže. Ten musí jemně balancovat mezi domácí image a zahraniční image.
S Putinem u moci válka neskončí. Protože by to byla jeho prohra. Takže nejlepší by bylo tlačit na snížení jeho podpory. Jasně on to bude blokovat propagandou, ale ta není všemocná.
Hele slovíčkaříš tu se mnou o random verzi, co jsem si vymyslel během pár minut. Putin má kolos marketérů, kteří mu pečlivě připraví to, co potřebuje a bude to vypadat tak, jak to vypadat má, aby to pro ně fungovalo.
Můžeš do té mé verze přidat "příliš zapálený patriot". Nebo udělat 50 jiných verzí, které budou lepší.
Druhou věcí je, že on má kompletní kontrolu ruských médií. Oni kontrolují, co je na sítích, mají tajnou policii, která kontroluje sociální sítě a za kritiku armády se chodí sedět.
A opět - důsledkem by bylo, že by najednou začala západní média dávat více prostoru Medveděvovým myšlenkám, což je přesně to, co asi nechceš.
Takže ne, stále je to neskutečně naivní. Chápu odkud jdeš, ale je to naivní.
Nejde o slovíčkaření, ale že tam prostě je prostor zaútočit na Putinovu podporu. Protože ta bude rozhodující. Rusáci budou žrát kořínky a Čína je bude pořád zásobovat. Ale jakmile ztratí víru v cara, tak přijde změna. Putin už tu pozici nemá tak pevnou jako dříve. Takže bych využil každou možnost, která by ho mohla oslabit.
Je tam prostor? Jak říkám, pokud by na to reagoval (a klidně se mohl rozhodnout, že na to reagovat nebude), tak na to bude reagovat s tím, že mu to připraví armáda PR lidí, kteří si to vyzkoumají tak, aby to naopak využil on.
Tohle je pečlivě vymyšlené PR ze strany totalitního režimu, ne nějaký náhodný ožrala, který plácá nesmysly. On má notičky, co má říkat, aby toho využili. Je dost možné, že oni tu reakci od nás zoufale chtějí, aby následně dostával Medveděv větší prostor.
Ve chvíli, kdy Medveděva ignorujeme, jeho role ztrácí sílu. Nemá dosah k těm lidem. Není v médiích, neštěkne po něm ani pes. Nedávej mu tu pozornost.
V Iránu vidíme, že tam byly masivní protesty, které pobili. Putina ti nesvrhne populace, toho může svrhnout akorát armáda.
Ale to PR je, že Medveděv háže atomovky, aby Putin nemusel.
Armáda ho svrhne jen, když se ho budou bát, že je začne likvidovat kvůli převratu. Což by mohlo nastat, když mu začne slábnout podpora.
Hele točíme se v kruhu. Jak říkám, z mého pohledu oni na to pošlou armádu PR lidí, kteří mu vytvoří skvělou odpověď (nebo to vyloženě vyignoruje) a pojedou vesele dál.
Protože mají zároveň kompletní kontrolu nad médii a internetem, tak se to k domácí společnosti stejně nedostane, takže to bude irelevantní i pro tu podporu a případné změny.
A i kdyby ho nakrásně armáda svrhla, tak kdo převezme moc? Armáda. Ta nebude asi budovat demokracii, ale nastoupí o 20 let mladší plukovník KGB, který si zkonsoliduje moc, ty struktury převezme a pojede ve stejném stylu.
Ve výsledku Rusko bude tak jako tak sousedem EU a bude tak jako tak nepřátelský. Jak říká Čenda, měli bychom se poučit z historie a nedoufat ve zlepšení, ale mít vytvořené mechanismy, jak vyřešit problémy. Což Evropa dělá.
Neměl by jeden z těch mechanismů být i útok ve hybridní válce? A ne se jenom bránit?
Opět to cyklíme.
Hybridní válkou je oficiální stížnost, ke které se má Putin vyjádřit? Vyhoštění nějakých diplomatů...?
Putin se za něj nikdy neomluví, přinejlepším mu napíšou něco PR, co vůbec nebude vidět interně v Rusku.
Hybridní válku pravděpodobně vedeme, jen to není prostě vidět, protože pokud by to bylo vidět, tak by toho využili rusáci, aby odhalili tu hybridní válku veřejně a označili to za útok evropy na ně, aby podpořili vlastenectví a siege mentality.
Ale vždyť ty dva stejný argumenty tady cyklis ty, jednak ze uz prakticky nelze delat vic(jde) bez jaderný reakce ruska(pouze odhad) a druhak ze medvedev je jen nějaká nedůležitá loutka(to sice je) bez formální funkce(tech ma hned nekolik). Nebavíme se o solovjovovi atd. Řešíme jednoho z nejvyšších oficiálních představitelů nepřátelské země, která mimochodem uz davno tvrdí, ze proti ni celej západ válku vede.
Ignoruješ evidentní a opet, ne, tohle neni chladný pragmatismus. Tohle je jem priposrany naslapovani a hledání hranice ne mezi adekvátní odpovědí a jadernou válkou, ale mezi uspokojením domácí scény a domnelym popuzenim jednoho starce.
Jak muzes vedet, co by se stalo? Historie je prece plná absolutně nepredvidatelnych okolností. Přesně tohle tvrzení, ze přesně vime, co by se stalo, kdybychom se začali chovat trochu sebevědomě, mi přijde nepochopitelný.
Já nemluvím o jaderné reakci a o tom, co jde více dělat - já mluvím o postupné eskalaci. Pokud sis nevšiml, tak naše kroky tu eskalaci nevytvářejí. Ty říkáš, že je historie plná nepředvídatelných okolností. Ano, a ve chvíli, kdy máš 30 vlád, které hledají řešení, tak s tím musíš počítat a promyslet to. Nemáme jednu vládu, co může něco nařídit.
Medveděv je prostě loutka, která má za úkol dělat z Putina rozumného člověka. To je jeho role. Reagovat na něj a tím potvrzovat, že jeho slova mají smysl je za mě zbytečné.
Hele jde o úhel pohledu. Za mě to je chladný pragmatismus/realismus a tvoje reakce je prostě emocionální chaos a nasranost, což do politiky prostě nepatří.
Ty nechceš sebevědomí. Chceš emocionální, nepromyšlené reakce. Být racionální a nereagovat emocionálně není připosraně, je to naopak ukázka síly. Ale chápu, chtěl bys Trumpa. To bychom najednou byli silní a sebevědomí. Sice je to dement, ale dělá impulsivní a stupidní rozhodnutí, všichni ho nenávidí, ale je silnej, protože řve do médií a dělá random nepromyšlené kroky!
Asi toho fakt nechme, přestává mě bavit ta tvá neustálá "připosranost" a "sebevědomí" a o úhlu pohledu na tom, co je "sebevědomé" je asi fakt zbytečné. To fakt nemá cenu, když 2/3 tvého argumentu jsou emocionálně zabarvené a opakují se neustále dokola, kdy chceš něco definovat připosraným nebo sebevědomým napříč 10 příspěvky a to je jediné, o čem se chceš bavit.
Trošku mi ženeš do extrému, jako by nebyla jiná moznost odpovědi, nez plná jaderná válka, to zaprvé. A zadruhé ignoruješ to, v čem ma kilo velkou pravdu a ty ne, on fakt neni no name osoba a nehovoří to o víkendu na chatě pro kámoše. On se vyjadřuje ze své funkce a jakozto součást vyssich bezpečnostich orgánů státu. Myslíš, ze kdyby dejme tomu Řehka, potažmo jeho obdoba např. z Francie ci Německa, řekla tak a jdeme shodit atomovku na Moskvu? Umíš si představit, co by z toho ty mrdky od Ruska po nase kolaboranty udělali?
A samozřejmě, jen pro jistotu dodávám, ja a předpokládám ze i kilo si uvedomujeme, ze drtiva vetsina funkcí v Rusku jsou jen prázdný schránky. Jak ve svy formální podobě, tak v osobním zastoupení jednotlivých troglodytů. Ale to neznamená, ze se budeme tvářit, jako ze si můžou delat a rikat co chteji. To je součástí tý priposranosti, o ktery jsem mluvil.
Je to jeden z mnoha střípků, a ne uplne malej, proc si s nama tak rad kazdej vytira prdel. A znovu podotýkám, jeste zdaleka nebyl vyuzit potenciál jak strukturálních sankci, tak na konkrétní osoby. Vždyť se uz i od spousty ustoupilo.
Ja chapu tvůj pohled, ale nelibi se mi. A ani nesouhlasím, ze by to byla chladná logika. Kdybychom používali chladnou logiku dříve, tak se ta situace sem ani nemusela dostat. Ustupovali jsme, nabízeli mu různý sportovní akce, nevsimali si jasných a zrejmych důkazů o jeho zamerech, byli podelany az za usuma, abxchom se nemotali do domacich věcí, zatimco on plánovaně, slouhodobe a zcela zamerne vedl jiz v te dobe tezkou hybridní valku. A my mezitim doufali v...co vlastne? Jako uprimne, slabost a priposranost evropských vůdců a nejednota evropy na tom ma nemalou vinu. Chladná logika vypadá uplne jinak.
Hele ty mi reaguješ asi i na to, co jsem psal výše, tak to zkusím nějak pochopit a dát dohromady, protože tohle jsou 2 diskuze. K tomu jsem asi na část z toho už odpověděl výše.
Obdobou Řehky je Gerasimov, který se takto nevyjadřuje, protože to prostě není jeho náplň práce. Gerasimov je voják, který nedělá politický marketing/trolling.
Obdobou Medveděva je spíš Klaus. Dříve uznávaný politik, který sklouzl do úplné demence, má svůj institut, v současnosti je napojený na vládu, ale EU si nás nepředvolává kvůli kdejaké sračce, kterou řekne, protože chce zoufale zůstat relevantní.
Případně pokud bys chtěl aktivního politika, tak třeba Turek. Taky si nás kvůli jeho dementním kecům EU nepředvolává. Nebo Okamuru. Rajchla. Podobné šmejdy, kteří melou sračky. Naopak jim EU ani NATO nedává žádnou pozornost a je to cílené, protože by to znamenalo ještě více prostoru pro ně.
Podobně jako nereagujeme na tyhle šmejdy (jako Evropa) kromě páté kolony a "konzervativců", tak nereagujeme ani na Medveděva, protože přesně tohle chce.
A zase, jaká připosranost? Prostě ignorujeme dementa, jehož rolí je vyprovokovat nás k reakci a slovní válce. Proč bys chtěl sklouznout do nějaké pořvávací války s ním? Jeho role je být trol, být tím, kdo nás bude strašit, rozlobí nás, vyděsí nás atd. Ve chvíli, kdy je ignorován, tak se mu dostává mnohem menší pozoronosti.
Fakt chceš, aby se na něj začalo reagovat a tím se dostal do médií ještě více?
A ano, jsme v mizerné situaci. Protože Putin, protože Trump, protože Irán, protože XY. Nečekalo se, že to přijde takhle. A s tím se něco dělá, budujeme military complex, zvyšujeme výrobu zbraní, ale nejsme v situaci, kdy můžeme dělat úplně ramena.
A ano, byla tam chyba. Byla tam chyba politiků, kteří si mysleli, že se jim podaří z rusů udělat Evropany a že když je ekonomicky propojíme s EU natolik, aby je to hodně bolelo, tak nic takového neudělají. A chvíli to vypadalo, že se nám přiblíží, především kolem 2010 to vypadalo, že bychom mohli najít společnou řeč (kupodivu s Medveděvem u moci jako prezidentem). To byl fail a za něj platíme. Teď už si to Evropa nemyslí a zbrojí, nějak nevím, co chceš více.
Máme vyhlásit válku Rusku a vlítnout tam a obsadit Moskvu, zároveň trade war s USA a ještě poslat jednotky do Iránu odminovávat Hormuz...?
V současnosti prostě Evropa byla extrémně propojená se světem a bude trvat to vyřešit. Nadávat a brečet o chybách 10 či 20 let zpátky s dnešním nadhledem je prostě nesmyslné.
No, ten předposlední odstavec je přesně to, co píšu výše, ze opravdu vlitnout do Moskvy neni jediné řešení.
Zase ale mas určitě pravdu v tom, ze takovýmu individuu nechceme dávat prostor, to chapu a beru. Ale to přirovnání mi teda úplně nesedi, my vůči EU snad nejsme ani náhodou v obdobný situaci jako Evropa vůči Rusku, ze jo. A Klaus určitě neni jeho obdoba, vsak to ti přesně píšeme s kilem. Klaus je bývalý prezident, ktery, ačkoliv ma rozhodně bohuzel jistý vliv, at uz cestou toho svého debilního institutu, potažmo diky vlastnímu, ted to řeknu hodně blbě, kouzlu osobnosti, kterýmu nekteri stale podlehaji. I kdyz ty demence tech figurek je velice obdobna, to zas jo
Ja nechci plakat nad chybami dvacet let zpatky, ale aby se z toho ti, co tam jsou dnes, dostatečně poučili. Přičemž ok, trochu se Evropa uvědomila, ale proboha jeste aby ne, kdyz ji rusak klepe na dveře. Rozumím tomu, ze nemuzu po celý západní Evropě chtít stejny přístup, jako po Polsku a Pobalti..
A taky rozumim tomu, ze po mně budes chtit širokej výpis možností, o kterých tady furt mluvím, ale určitě si nemyslím, ze jedine možnosti jsou ty, co děláme ted, a útok na moskvu, jak říkáš. Mezi tím snad jeste neco existovat musi, nemyslíš?
Tady je ale opět asymetrie té války. My vůči Rusku jsme v jiné situaci, než Rusko vůči nám.
Rusáci tohle chtějí a zoufale potřebují, protože v té válce jsou. Oni potřebují eskalace, ideálně slovní, s EU a NATO, aby povzbudili populaci k vlastenecké válce. Oni chtějí naši reakci, žadoní o to. To je důvod existence Medveděva.
My ne. Nejsme v situaci, kdy chceme do války, pro nás je současná situace ideální (v rámci možností) - můžeme zbrojit, můžeme se připravit, zatímco náš protivník a nepřítel se vyčerpává.
A nepoučili? Ty děláš, jako bychom seděli na zadku a nic nedělali. Přitom tu jsou masivní investice a podpora UA, největší investice do armády snad od půlky minulého století. A to nemluvím o podpoře UA, všech těch dotacích, půjčkách, investicích, poslaných zbraních, střelivu, palivu a všem ostatním
Pokud je tohle pro tebe "nepoučili", tak fakt nevím.
Další věcí je, že my fungujeme na základě demokracie. Nemůžeš dělat úplně něco, co půjde do extrému, protože prostě v tu chvíli to vyhraje ve Francii Le Pen, v Německu AfD, v UK ten dement, co je vytáhl z EU a u nás Okamura s Turkem.
Takže musíme být trošičku strategičtí, nebo tu situaci ještě zhoršíme.
A nepotřebuju od tebe výpis možností, my spíš máme diametrálně odlišný pohled na tu současnou realitu a geopolitickou aktivitu Evropy.
Ta současná strategie z mého pohledu jasně ukazuje jak poučení, tak i aktivitu a nenechání si srát na hlavu. Nereagujeme na každou eskalaci, ale postupně a vytrvale zvyšujeme obranyschopnost a zároveň vyčerpáváme protivníka. To je za mě velmi pozitivní.
Ty to zase vidíš jako připosranost, nechat si srát na hlavu, nepoučení a hromadu dalších invektiv, takže my se prostě očividně nepotkáme.
Teď nevim, jestli to s tou asymetrii myslis vazne, vsak to bylo myšlený úplně jinak, a to jak principielně, tak fakticky...ale to je fuk.
Já vidim, co děláme, a jsem za to rad. Jenue to povazuji za minimalni potadovanou reakci, ktera si nezada tolik adorace, ale jeste vetsi ppanovani a synergii vsech kroků. A zatímco ty si myslíš, ze je to maximum možného, ja tam vidim poměrně značný rezervy. Třeba v te pomoci. Vsak se probůh celou dobu rika, jak jsou pomalý, nedostatečný, kvalita některých dodávek byla naprosto tristní, váhání o užití střel apod, sankce na puli cesty, vždyť toho bylo spousta a většina vojenských i jiných expertů uz dnes s jistotou tvrdí, ze prave vseobecne váhání bylo to, co dostalo situaci Ukrajiny tam kde je(pochopitelně nesnizuju vinu agresora ani netvrdim, ze Ukrajina udělala vsechno spravne, to ani nejde).
Zatímco ja jsem mozna přehnaně skeptický a náročný, ty jsi zas děsně na obláčku a optimisticky a plný chvály, nebo jak to rict. Rozdíl je hlavně v tom, ze zatímco ja svou (mozna) přehnanou skepsi nemam problem přiznat, ty svou evidentní adoraci bezchybnosti nepriznavas a říkáš, ze se udělalo maximum mozneho. V tom se nepotkáme, to mas pravdu.
Ale ok, beru tvuj pohled, ale radeji uz to tady ukončíme, mě uz silene začínají vysírat tyhle vlákna optimalizovaný pro mobily, to je fakt mordor na psaní i cteni
Myslím. Informační válka je jiná z naší strany, než bude z jejich.
Já to neberu jako adoraci, nepřijdu si na obláčku ani optimistický. Jak říkám, je to pragmatismus, je to cynický realismus. Prostě máme bariéry v rámci EU, NATO, demokratického systému, kdy budeme mít volby. A hlavně v rámci logistiky, kdy prostě "více nemáme". Vybudovat ty kapacity trvá prostě dlouho, objednáš patrioty a dostaneš je za půl dekády přinejlepším. A s tím se prostě těžko pracuje.
Rozhodně souhlasím, že první (půl-)rok byly ty dodávky pomalé, malé, reakce Německa byla naprostý výsměch s posláním helem, omezení těch systémů, ale to není prostě realita současnosti, ty se opět bavíš o té úvodní fázi, kdy se nevědělo, jak to dopadne a jestli UA rovnou nepadne. Ale bavím se tu spíš o posledních 2 letech třeba, kdy mi ta reakce přijde výrazně více než minimum, zvlášť poslední rok(a půl) kdy se na to Amíci kompletně vysrali.
Dá se dělat více? Určitě. Na druhou stranu si myslím, že ne až tak o moc, aniž bychom nabourali ty limity (ať už ty demokratické nebo logistické). Vždyť i Zelensky to pochopil a přestal brečet ohledně EU a podlézat Trumpovi.
Predstavitel russka tu potvrdil zamer zautocit na EU dronmi a chce v tom pokracovat. Na sa Putin vyjadri ako to teda bolo myslene. Ak by Putim mlcal a nepovedal ze Medvedev trepe, tak by to mozeme povazovat za suhlas a nabuduce mozeme zautocit na russko.
Vzpomen si na Turka a sestrel ruske stihacky, varování , bude se to opakovat tak prijdou nasledky… prisly
Ale v tomhle je ted NATO diky trumpovi v nejslabší situaci, ono by fakt stacilo zasahnout odpalovaci zarizeni na okupovanem uzemi..
Nebo kdyby Turek vic utahl Bospor , nebo najit jine mechanismy
Jinak ještě dodám - to ustupování a únava, jasně.
Ale furt se schválil brutální balíček financí pro UA letos, stále se buduje armáda, investuje se, všechno.
Není to tak, že by Evropa řekla "hele dáme jim UA a budeme mít klid", tak to vůbec nevypadá, právě naopak, EU dává UA více, než před kdy dříve, aby nahradila USA.
Ano, prosazuje to Trump a jeho poskoci a pátá kolona z USA, ale to prosazují celou dobu, jen díky tomu dementovi co je prezidentem USA je o tom prostě více slyšet.
Ups, napsal jsem to pod tebe místo pod čendu.
https://www.jpost.com/diaspora/antisemitism/article-897400
https://www.nytimes.com/2026/05/24/world/europe/ukraine-melnyk-nationalist-collaborator.html
Chce to vzít v potaz kontext a úhel pohledu...
Ono se na to musíš koukat z pohledu toho, že pro UA byli ultimátním zlem rusáci/sověti. Holodomor, gulagy, pochody smrti, přesídlování obyvatelstva, porušťování, unášení dětí, vyvlastňování... Všechna tahle zvěrstva.
A ve chvíli, kdy máš ultimátní zlo, které zabije miliony tvých lidí, tak se klidně spojíš s nacisty.
Platí staré "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel".
___
V současnosti, kdy jsou napadeni stejným nepřítelem, který opět vraždí civilní obyvatelstvo, unáší děti, přesídluje obyvatelstvo, porušťuje, proti kterému Melnyk, Bandera a ostatní bojovali, tak prostě je budou vyzdvihovat jako bojovníky proti sovětům.
Nevyzdvihují je za spolupráci s nacisty, ale za odpor proti rusákům.
A co jim tenkrát udělali Poláci, Češi, Židé,...?
Tohle přesně jsem čekal.
Dal jsem ti argumenty, ty jsi je vyignoroval kompletně a jedeš si svoje.
Nemá smysl tě řešit v tomhle směru, dokud se nenaučíš komunikovat na vyšší úrovni než pologramotný MAGA murican.
Nemluvil bych o oslavování, ale o tom, že Sověti byli na straně "demokratických" států. Přitom to byla prakticky stejná špína jako Hitler, která měla na svědomí taky miliony civilistů.
Jasně se na tom ukazuje "nepřítel mého nepřítele je můj přítel".
Já to říkám dlouhodobě, v alternativní historii, kde se dostal Hitler k moci o pár let později (třeba 1938) a tím se posunula timeline jejich agrese, tak Sověti zaútočí první a najednou je Hitler na straně spojenců.
Finsko, Rumunsko, Pobaltí, Ukrajina, Tataři,... Bylo to proto, že byli všichni nadšení nacisti, nebo protože jejich sousedem (či overlordem) byli sověti a jejich rudý teror, kteří brutálně potlačovali jakékoliv choutky nejen po vlastním státu, ale národu, jazyku a čemkoliv, co nebylo sovětské a vyvražďovali populaci...?
Prostě měli na výběr ze Stalina, kterého znali a který vyvražďoval jejich populaci nebo Hitlera, který to (zatím) nedělal.
Ale Ukrajinci prostě byli tvrdí nacisti, Kepy to tu tvrdí s pevným přesvědčením.
A čo Slováci? Veď my sme platili nemcom dokonca love za každého žida ktorého odviezli do tábora...
Tomu říkám dobře utracené peníze.
Melnyk byl představitel menšiny menšiny. Většina tzv. Ukrajinců bojovala na straně Sovětského svazu. A nakonec to byl právě Stalin, kdo splnil sen tzv. ukrajinských nacionalistů, ať už banderovců nebo melnykovců, když k tzv. Ukrajině připojil Halič a Volyň a odsunul Poláky. To je samozřejmě pouze část útlaku, který tzv. Ukrajinci v Sovětském svazu zažívali. Asi jako Češi v Rakousku-Uhersku...
A Finsko bylo svrchovaný stát, který se účastnil války mezi dvěma velmocemi, nejdříve na jedné straně a poté na druhé, přičemž ani s jednou neměl společný strategický, natož ideologický cíl. Jeho ozbrojené síly obsluhovaly úsek fronty. Naproti tomu tzv. ukrajinští nacionalisté prováděli genocidu (ve jménu tzv. ukrajinského nacionalismu). To přece nelze srovnávat.
Miliony civilistů mají na svědomí i tzv. demokratické státy. Ostatně „terror bombing“ je jejich vynález a jejich primární metoda vedení války již více než 80 let.
Wau, to je ale picovina
Omylem pár bomb a dronů na Moskvu by nebylo?
aktivace clanku pet gde ?
Medvedev teraz ma teda dost silacke reci. nedavno som videl video, ze 3 svetova uz davno zacalo, len sa este vsade nebojuje zbranami a raketami. som zvedavy na dalsi vyvoj teda
https://x.com/nexta_tv/status/2060383161847050608/photo/1
Tenhle ožrala už ani neví na jaké bydlí planetě.
Medvedev, Zacharovova a vsichni ti sasci z dumy , ty nemuzes brat vazne
obi tohle maji v popisu prace, placat nesmysly , provokovat, ukazovat nadsili rusu a vyhrozovat a strašit… vse pro ruske publikum
Ja bych byl nejradsi kdyby je zapadni media absolutne ignorovali s nenapsali o nich ani clanek.. to by byl pro ty kaspary nejvetsi trest
Bohuzel senzace v titulku se prodava nejlip
Já bych řekl, že i pro světové. Možná především pro světové.
Aby Putin vypadal jako ten rozumný a centristický člověk, se kterým se dá bavit a všechny alternativy jsou mnohem horší a nebezpečnější.
Tj nikdo se ho neodvážil oddělat, protože by to znamenalo konec světa a jadernou válku.
Presne tak, ignorovat tieto blbosti ktore vypustaju
Lenze, nie je to jednoduche. russka rozviedka a propaganda je vsade pritomna. Vsade v Europe najdes rozne nastrcene bunky, organizacie ale aj politikov ktore riadi russko. Nie len cyber aktivita trolych fariem, influencerov. Identifikovat, rozobrat a pozatvarat vsetky tieto individua ktore sa tu zapredali.
Kurvy ruske
jak by napsali na FB: "UK seje vitr, tak sklizi bouri"
Co s tím má británie?
to se musis zeptat jich
"Nyní se sundávají rukavice a začíná se válčit."
Ty utoky rusaka
Není to ani dva týdny, co jsi zde oslavoval útok na vysokoškolské koleje v Rusku.
https://www.eurofotbal.cz/liga-narodu-2020-2021/reportaz/ukrajina-spanelsko-604278/?forum=1#post17033857
Nevím, představ se.
Ignore pls. to platí pro všechny
Dobře, už na tebe nebudeme reagovat.
NacBol
Kdo to je?
ty
Myslis ten internat vedle ktereho operovali rusaci a jejich operetori s drony ? Takovy hamas styl
A ty údajně oběti divek a jejich parte kdy nektere opravdu umreli ale v roce 2014, 2022 atd … ale jo o tahle dementni propaganda funguje na spoustu spdaku na fejsbuku natoz tak na dementy v rusku bez moznosti si informaci overit
Fanoušci tzv. Izraele a ospravedlňování útoků na civilisty. Jmenuj ikoničtější dvojici.
https://x.com/tendar/status/2062091521478799455?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Petrohradske ekonomicke forum kde je rusko jako dronova velmoc dostalo prehlidku i ukrajinskych dronu.
OT: Sex s holkou - Když už nemohla, že je vše namožené, tak ta péče o ní byla dostatečná?
už ji to nebavilo

Tak po čase dávám zase tip na audiokniho od ČRo. Autokracie s.r.o. od skvělé Anne Applebaum.
https://www.mujrozhlas.cz/rapi/view/serial/d70afb43-d57c-3e48-be04-69f13c69b3be
Vypadá to, že vzhledem k tomu, že je po primárkách v USA, tak se Trumpovi staví někteří republikáni na odpor.
Pár dní zpátky omezení "war powers", kdy přešli na druhou stranu 4, dnes další o pomoci Ukrajině, kdy přešlo na druhou stranu 18:
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-proti-trumpovi-se-postavilo-18-republikanu-snemovna-reprezentantu-schvalila-pomoc-ukrajine-40581715#
Mimochodem trumpovci tvrdí, že to komplikuje Trumpovu snahu o mír. Kdy naposledy Trump mluvil o UA, před pů rokem? Rokem?
Předseda Sněmovní komise pro zahraniční věci Brian Mast též demokraty zkritizoval, že návrhem o přikázání projednání návrhu obešli běžný proces a oslabili varianty dostupné Trumpovi k urovnání konfliktu.
Do roku 2025 to byla Bidenova válka a od roku 2025 je to Trumpova válka. On snad přestal podporovat tzv. Ukrajinu? Ne, pouze při tom začal mnohem otevřeněji v*******t s Evropou... Ale evropští lepšodezoláti jsou rádi, že mohou financovat jeho válku, že?
Co ty jsi za retarda a odkud jsi se sem připlazil?
Já sem občas chodím podívat se, co si myslí lepšodezoláti, respektive co jim říká televize, aby si mysleli.
OK, super, vítej.
uz mel hodne nicku, porad ho mazali, tak si vytvoril tenhle ucet
Rusaci se stahuji z kinburnu a hori uplne vsude na jihu. A bude hur
jen houšť
Dávejte odkazy lidi.
Lepší by bylo "UA
"
https://x.com/mhmck/status/2064003179193217419?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Je jim tam vedro
Stejný „zdroj“ 24. 12. 2022 psal, že Ozbrojené síly tzv. Ukrajiny jsou na prahu znovuokupace Kinburnské kosy...
https://xcancel.com/mhmck/status/1606726349531582469
Smazaný uživatel je tu znova, tentokrát jako Havel
Kocáb toho Smazaného zoufalce a bolševického nácka znal už před lety
Toho se nezbavíme. Splachovací a permanentně se vracející typ.
Pražský výběr a skladba Snaživec:
"Znal jsem jednoho takovýho chlápka
Co moudrosti moc nepobral
A studu ani kapka a lhal
A přesně jak se říká
Rozum mdlý vůle chabá
...
A ještě jednu vlastnost měl
Že byl splachovací
Jedněmi dveřmi ho vykážou
Už druhými se vrací"
A něco k tématu?
Budeš si muset založit další účet.
Což zabere přibližně půl minuty, no.
Kazde misto ma sveho obecniho blazna. My mame tohoto noumu, no tak tu holt bude psat sracky, hlavne at tu s nim nikdo nezasira diskuzi
Já ale nejsem ten, kdo ztratil kontakt s realitou. To jste vy lepšodezoláti.
xcancel.com
Xitter nepoužívám. A vy lepšodezoláti byste také neměli, protože očividně věříte všemu, co tam vidíte.
ja taky ne a ty si delas co chces, je mi to u prdele
Je ti to u p****e? Aha, tak proto na mě pořád reaguješ...
Není to pravda, ale mohla by být.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vytahli-je-ze-skladu-a-ukrajinci-je-spalili-rusko-prislo-o-unikatni-obri-letouny/r~aaa2913fa3e9685cd46aac2539ff7c43/
Taky dobrá práce.
https://www.facebook.com/share/r/1EABUvyvVz/
Tady máte něco.
Jinak vytáhnu znova Peruna, protože to je naprosto geniální zpracování, cca na hodinu.
https://www.youtube.com/watch?v=_Nb869vNCIw
TLDR - Ukrajina se mnohem více zaměřuje na náklaďáky, vlaky, lodě než na IFV nebo tanky a tím dost likviduje možnost zásobování, především na jihu.
V roce 2024 průměrně likvidovala UA cca 1000-2000 náklaďáků (potvrzených) měsíčně. Loni to bylo už 3000-4000. Letos se na to zaměřují ještě více a za květen 9000. A to jsou často náklaďáky plné zásob a munice, které míří na frontu.
Není to zadnej hyper odkaz, uznávám, ale jen potvrzuje to, co píšeš a je již delší dobu patrný. A krásný. Ukrajina dela Rusku v týlu opravdu velký potíže, dela to dobře, systematicky a úspěšně.
A to jak strategicky i vojensky, co se primyho dopadu na frontu, potažmo na celou frontu, tak ekonomického do budoucna, protože ty zásobníky atd, to je solidní destrukce, a s tim spojený i hrubý infrastrukturni škody. Sklady, rafinerie, veškerý pozemní komunikace, mňam. A přestože to rusak nějakým způsobem za pochodu samozřejmě látá jak může, tak to nestačí a jeste se jim to bude dlouho vracet.
*potažmo na celou válku kua
Uvidíme, no.
V tuhle chvíli to vypadá, že UA dělá hromadu věcí, se kterými si rusáci neví rady a takticky a strategicky je masivně přehrávají. Ono to je propojené s tím minulým videem od Peruna, kde řeší protiraketovou obranu.
https://www.youtube.com/watch?v=5DTLE0fwiIg
Třeba to, že kolem Moskvy je vyskládaných cca 80 Panzierů (vyrábějí cca 30 ročně) a pravděpodobně tam přesunují další kvůli tomu nedávnému úspěšnému útoku, kdy ty drony a rakety prošly skrz.
Dalších 30 je kolem Putinovi vily uprostřed ničeho, kde není žádný strategický cíl (kromě té vily). Další desítky budou kolem Petrohradu.
Takže klidně je možné že Rusáci mají třeba 200-300 systémů protiraketové obrany někde úplně mimo bojiště, kam UA sem tam pošle nějaký dron jen aby tam přesunuli něco dalšího a pak jim to zoufale chybí na frontové linii.
Zároveň ty, které jsou poblíž linií jsou ničené v mnohem vyšším množství (potvrzené ztráty cca 25 za poslední 2 měsíce).
V podstatě Ukrajina donutila Rusko volit mezi špatným a jeste horším. A tam, kde se to zrovna odkryje, tak tam muze hned udeřit.
Rafinerie?
18. 5. 2024: Ukrainian drone attacks in early 2024 disrupted 14% of Russia's oil refining capacity and led to an increase in domestic fuel prices.
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2024/05/18/7456422/
2. 10. 2025: Citing data from Seala, a Russian energy markets analysis agency, the Russian business daily RBC reported that nearly 40 percent of the country’s refining capacity remains idle, mainly due to repairs after attacks.
https://www.washingtonpost.com/world/2025/10/02/russia-oil-refining-attacks-shortage/
8. 6. 2026: President Volodymyr Zelensky said that nearly 40% of Russia's "primary oil refining capacity" was disabled in May because of such strikes.
https://www.bbc.com/news/articles/cn75l36vdd8o
He? Jakoze je to špatně, protože to zvyšuje ceny ropy nebo jak si to mam vyložit?
ignoruj ho, jinak bude otravovat furt. Je to ten samý dement, jen má třetí nick ted za 3 dny. Zítra bude mít čtvrtej.
Jsem dohodnutý s adminy, že ho budou banovat neustále, ted řešíme IP ban
.
Jaaj, dikec, az ted jsem si všiml toho nicku.
Neřeš.
Hm, drsná hláška... To jsi vymyslel sám, nebo jsi to také slyšel od nějakého jútubera?
Nikdy nedovol pravdě, aby narušila tvou lepšodezolátskou alternativní realitu.
hezky pěkně, umlčte toho potrata
Čekám na to.
Proč by poškození ropné rafinerie, tedy snížení poptávky po ropě, mělo zvýšit cenu ropy? A vy lepšodezoláti se divíte, že se vám vysmívám... Máš si to vyložit tak, že je to tzv. ukrajinská propaganda.
Američtí generálové zjistili, že lepšodezoláti věří všemu, co tvrdí američtí generálové.
Ban
Oboje (a ještě ti přihodím 2-3 bonusové body
).
Rusáci za poslední rok snižují využití obrněných vozidel a tanků na frontě a spíš používají pěchotu samotnou. Tím pádem ta produkce, která je schopná likvidovat tyhle obrněnce může být použitá jinak. Více na bunkry, velitelská stanoviště, protiraketové zbraně, dělostřelecké systémy a právě na logistiku. A čím více logisticky likvidují náklaďáky, vlaky, lodě atd, tím méně prostředků mají rusáci na útok.
(Vysvětleno více in-depth cca 29 minut)
Další věcí pak je, že dříve primárně vyráběla UA drony na krátký dosah. Tj v rámci fronty +- pár kilometrů. Ať už kvůli rušičkám, dosahu, kapacitě baterií,... To bylo dáno jak limity toho vývoje, tak i potřebou, kdy šlo o pohyblivou frontu, kdy ta priorita byla zastavit postup a likvidovat to, co je téměř na dohled.
Ty drony se postupně zlepšují, zvyšuje se dosah, navýšila se produkce, takže najednou to není jen o tom lovit náklaďáky co jsou poblíž fronty, ale jsou tam mnohem častější údery 10, 20 nebo 30km od fronty. V rámci 30-50km od fronty bylo před pár měsíci pár útoků za měsíc na logistiku (2 v únoru), minulý měsíc jich bylo 150.
A čím hlouběji jsou schopní útočit (ty útoky na Moskvu, rafinerie, továrny, letadla cca před rokem atd atd), tím více musí rusáci rozprostřít a přemístit své protiletecké zbraně. Tj zatímco před rokem třeba měli třeba 70% systémů podél fronty (čistý odhad), teď museli přesunout třeba dalších 10-20% na obranu rafinerií, elektráren, továren, Moskvy, na Krym...
A zároveň se jim podařilo i zničit dalších 25 AA systémů za poslední 2 měsíce, což vytváří celkem brutální díry v kombinaci s tím, že část musí posouvat na obranu "nevojenských" cílů.
Takže to je takový komplexní balíček důvodů.
Ještě dodám jednu věc - doteď se rusáci snažili řešit drony primárně na té linii, protože tam byla drtivá většina UA dronů dlouhodobě. Tj klece, rušičky a podobné věci přímo na místě a obrana jednotlivých věcí (tanků, bunkrů) byly něco, na co se zaměřovali ve vývoji a masivní výrobě.
Jenže to je proti těm dronům na střední a dlouhé vzdálenosti k ničemu, protože nemůžeš mít klec a rušičku na každém autě a vlaku mezi linií a 50km hluboko. A k tomu to nefunguje tak efektivně, protože ty nové drony už mají to finální navádění automatické (tj uzamkne se to na cíl a dotáhne útok, i když tam je rušička).
Přičemž letos UA plánuje vyrobit 7.000.000 dronů. Pro porovnání rusáci vyrábí méně než 1000 raket SAM (surface-air missiles) ročně a ten vývoj protidronových dronů začali teprve nedávno a vyjíždí prototypy. A k tomu mají problém sehnat ty kvalitní čipy a technologie a musí pracovat s horšími.
A k tomu jak jsem psal, tak ty drony jim ničí jejich AA systémy, takže jsou v situaci, kde byla UA 2-3 roky zpátky se Shahedy - tj buď to budou zkoušet sestřelit kulomety a pravděpodobně jim to bude likvidovat spoustu věcí (logistika) nebo na to budou používat rakety, jejichž produkci mají ve stovkách kusů ročně.
A jak píšu - UA produkuje miliony dronů ročně.
(Jenom ještě poznámka - těch 7 milionů dronů ročně obsahuje všechno, kdy většina z nich bude na frontu proti pěchotě, průzkumné atd, další masivní část budou právě lovci dronů proti Shahedům a jen "malá část" jsou ty, které útočí na logistiku desítky kilometrů hluboko, případně na Moskvu, rafinerie a podobně.
Každopádně i "malá část" budou stovky tisíc ročně.
Ty čísla jsou docela masakr. Jestli rusáci brzo nevymyslí proti tomu nějaké opatření, tak navzdory Trumpovi, by se mohla válka v blízké době vyřešit. Ideálně pak vzít Ukrajinu do NATO místo USA.
Tak vyřešit vyřešit asi ne, ale mohl by tam být nějaký lokální průser pro rusáky, kdy se budou muset výrazně stáhnout z nějaké oblasti.
Jako se včera „stáhli“ z Kinburnské kosy, že?
https://www.youtube.com/shorts/kb43e8LHcHw
Je to možný? Vzhledem k těm číslům jim logicky musí ta logistika haprovat a civilní auta nebudou tak snadný cíl.
Není to možné. Už před rokem museli používat osly. Kde by asi tak vzali auta?
https://www.kyivpost.com/post/46881
https://youtu.be/_Nb869vNCIw?si=xm6AMOXHcxJYgNgh&t=1764
Tady o tom mluví, máš tam i záběry. Používají kdejaký trash co najdou ve stepi a často i nějaká civilní auta.
Takže podle tebe má Rusko přibližně 300 až 600 systémů protivzdušné obrany, ale vyrábí pouze „stovky“ střel ročně (v pátém roce války)?
Zvláštní reakce na komentář, který přesně takový teror, pouze z opačné strany, oslavuje...
A jako 9000 kamionu denne? To je brutalni, to je(ano, chci se pochlubit jak umím počítat
) 300 denne, to je šílený. Hlavně co se nasazeni a bojeschopnosti týče. By clovek řekl, ze ten Maďar snad nikdy nespí.
Perfektní prace, jeho jednotka jeste jednou bude v historii doufam docenena.
*9000 měsíčně kua už, píšu jak kojot, soráč
Tak hlavně to nejsou jen náklaďáky, ale i ty vojenské vlaky, koleje, všechno.
Najdu někde 300 geolokalizovaných videí z dnešního dne, respektive 50 000 geolokalizovaných videí z letošního roku? Nebo je to číslo ověřené pouze dobrým slovem tzv. Maďara?
OT: Bude někde diskuze k MS ve fotbale? Myslím taková obecná, kde se bude řešit vše, co se Mundialu týká. Větší detaily pád pod konkrétním článkem k danému zápasu nebo události.
*pád=pak
No idea. Jdeme si zanadávat na FIFA a USA?
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-donald-trump-iran-valka-ostrov-charg-ropa.A260611_144359_zahranicni_kha
No, tak to abychom si pořídili popcorn a 3D brejle, pac to asi bude něco. A srovnávat to s Venezuelou, hmm..
Ake velmi pravděpodobně je to zas jen další štěkot senilního baseta s cílem vytvořit tlak na Írán.
Trump je dement, který mele sračky, tam nemá vůbec důvod řešit to, co chce nebo nechce.
Půlka z toho jsou manipulace trhu a druhá půlka jeho delusion.
Nebo mu zas došli karty při vyjednávání a tak zkouší blufovat.
Jestli budou mít USA ještě někdy normálního prezidenta, tak bude mít hromadu práce.
Je to klasický bluff pro vyjednávání.
Zaprvné by to znamenalo hromadu mrtvých američanů, protože ten ostrov bude podminovaný více, než cokoliv, co je na UA, zadruhé by to znamenalo odvetné útoky na ropnou a plynovou infrastrukturu v zálivu, takže mu to nepovolí arabové a za čtvrté Trump chce z té války pryč za každou cenu, ne se opevňovat na nějakém ostrůvku na dostřel dělostřelectvem z pevniny, kdy bude mít čtvrt roku před midterms záběry mrtvých amerických vojáků a dovážení rakví se zbytky do USA.
Navíc je to Trump, tohle říká už asi popáté. Pak mu jeho vojenský štáb vysvětlí, že je dement a on přejde zase k tomu, že deal je na dosah.
Zatřetí, ne začtvrté
nedavno sa vyjadril zevraj 220 ci kolko lodi s ropu "uniesli", ze on vybavil
Lets go
Jinak takové akce se planují půl roku dopředu, takže pochybuji že by do toho šel, kdyby bylo ze strany Iránu nějaké reálné riziko. Ukrajinci předali státům zálivu know-how, takže Šahídy utřou
Spíše to vypadá, že tzv. Ukrajina předala know-how tzv. Jordánsku, které ráno oznámilo sestřelení 20 z 12 iránských střel.
Trump je absolutně nejslabší prezident USA v historii. Je to daleko horsi nez jsem ocekaval.
Nikdy bych neveril ze to napisu, ale nedivim se Iranu ze s nim nevyjednava a slovo USA nebere vážně
Neudela vubec nic
je to senilni pedofil co neudrzi stolici.
Alespoň Herbage má radost, že americké korporáty by mohly ukrást další suroviny jiným zemím.
https://x.com/alifarhat79/status/2065094573332865342?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Mně je to buřt, ale obsadit jim ten ostrov by byla prdel. Asi jako únos Madura. Yes, we can
To by moc prdel nebyla.
Taky jsem tušil, ze vycouvá a je to jen jeho klasickej "4D nátlak" na jednání, ale ze otoci driv, nez se to stihne pořádně probrat na EF, jsem nečekal
Někdo, myslim Talker nebo kdo, tu nedávno útok na Charg rozebíral vcelku přesně, si myslim. Ve zkratce, pokud by se us army skutečně povedlo cely ostrov obsadit, co by Íránu bránilo to tam totálně rozmrdat? Infrastrukturu postavi znova. Pokud jsou schopni vydolovat a zprovoznit vcelku dost rozmrdaný jaderný základny 80m pod zemí, zavaleny betonem, sutinami, srackami a ja nevim čím, tak postavit novej charg nebude nemožný. Ne jednoduchý, ne levný, ale určitě ne nemožný.
Takže to/se posere. Tak neříkej nic.
Podávají se tacos.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/trump-odvolal-utoky-na-iran-zduvodnil-to-pokrokem-v-jednanich-/2837436
https://x.com/front_ukrainian/status/2065032012092588477?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Ukrainian Defense Forces struck a column of approximately 50 .Russian trucks carrying fuel and ammunition near Armiansk on the night of June 11. Part of the equipment was destroyed.
This was reported by the commander of the 1st Separate Assault Regiment, Dmytro “Perun” Filatov.
Party na Krymu soon
„Approximately 50“, ale na videu je jeden...
A raději se nebudu ptát, jak se tzv. Ukrajinci, kteří skoro čtyři roky nikam nepostoupili, dostanou na Krym.
Trump otocil
bombardování nebude , dohoda by se mohla podepsat v Evrope
Komik
klaun bohuzel prezident usa
South Park season 29 ma vyst tento rok. Dufam ze budu mat odvahu a budu sa venovat Trumpovi. To by bol zaruceny uspech
Těžko se dělá parodie na parodii.
Oni to i říkali, že se jim do Trumpa už moc nechce, protože cokoliv udělají, tak to bude méně vtipné než realita.
to je vlastne pravda
ale ked nato niekto ma, tak tvorcovia SP
Když se ho budou snažit překonat, tak už to bude trapně na sílu a on to stejně během týdne trumfne.
https://x.com/verulinkam/status/2065075076962169323?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Aktualizace stavu tech dvou ceskych retardu na sibiri. Vaclav asi fakt bude delat “ridice”
S dnesnim spawnratem ruskych nakladaku si myslim, ze skonci rychle i kdyz bude pouze ridit
Dal se k dvacetimiňuťákům.
krysi maso na rozni
Přijímáme sázky, Trump říká, že to zítra podepíšou a hned bude otevřený Hormuz.
Co za to Irán dostane a kdy se otevře Hormuz?
nakoniec to dopadne ako stale, nic sa nezmeni. A este Iran napise ze ziadne jednania neprebiehaju
Hormuz se bude otvirat v pondeli do zapasu Iranu, az vsichni zjisti, ze Trump neni schopny domluvit ani vyhru na MS
https://x.com/iaponomarenko/status/2066048984406225227?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Dalsi ukrajinske sankce. Zatim teda i na jihu ukrajiny rusaci nevi, co s tim, na krym se da dostat jenom pontony, ktere jsou taky niceny, takze je tu moznost, ze se bude v budoucnu opakovat chersonske goodwíl gesture
A benzin na pridel je jiz i v Moskve, bude hur
https://x.com/clement_molin/status/2065861525617664112?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Pak Vaclav kdyby cetl zpravy, tak se podle me nehrne ani na toho ridice
jenom vizualne potvrzeno 10 kamionu denne. Jsem zvedav kdy a jestli vubec rusaci udelaji nejake protiopatreni
Tady pan z „Ternopilu“ (města připojeného k tzv. Ukrajině v roce 1945 soudruhem Stalinem, přestože tzv. Ukrajinci před druhou světovou válkou tvořili méně než pětinu populace) také nečte zprávy a neví, že tzv. Ukrajina vítězí...
https://xcancel.com/HavryshkoMarta/status/2065491788660433379#m
Tak ono to bude asi klasický bait and switch.
Řeknou mu, že bude jezdit do Moskvy z Petrohradu. Tak to podepíše a je najednou přesměrován jako řidič někam poblíž hranic a ani se nenajedeš, jsi last-mile delivery řidič na frontu.
No presne tak to bude, hlavne uz nemusi ani na frontu, je videt ze staci byt na ukrajine a podle me je otazka casu, kdy bude podobne vypadat i rostovska prigozinova dalnice
Dobré zprávy! Podle ministra války by cizinci měli tvořit až 50% šturmoviků Ozbrojených sil tzv. Ukrajiny. Kdo se přihlásí?
https://www.pravda.com.ua/news/2026/06/12/8039039/
"1. The permanent and immediate halt of war on all fronts, including Lebanon.
2. A U.S. commitment not to interfere in Iran’s internal affairs and to respect the sovereignty of the Islamic Republic of Iran.
3. The complete lifting of the naval blockade within 30 days.
4. A U.S. commitment to withdraw its forces from the areas surrounding Iran.
5. The reopening of the Strait of Hormuz within 30 days under Iranian “arrangements”.
6. The suspension of oil sanctions, petrochemical products and derivatives, and Iran’s full access to the financial proceeds from them.
7. The requirement for the US & its allies to present reconstruction plans for Iran worth at least $300 billion.
8. Sixty days of negotiations to reach a final agreement based on nuclear issues and the complete lifting of primary and secondary U.S. sanctions, as well as UN Security Council resolutions and resolutions of the IAEA Board of Governors.
9. Iran’s reiteration of its commitment under the NPT not to produce nuclear weapons.
10. During the negotiation period, the U.S. has committed not to add to its forces in the region and not to impose any new sanctions.
11. The release of $24 billion of Iran’s frozen funds during the 60-day period of final negotiations. Half of this amount must be made available to Iran before the negotiations begin.
12. The formation of a supervisory mechanism to implement the agreement.
13. The final agreement will be approved through a UN Security Council resolution.
14. Final negotiations will not begin before half of Iran’s frozen funds are released, Iran’s oil sanctions are suspended, and the naval blockade is lifted. The final agreement will be limited only to the fate of enriched materials and enrichment, sanctions relief, and the program for rebuilding Iran’s economy. Discussions about Iran’s missile program and support for Resistance groups have been definitively removed from the agenda."
Pokud by tohle byla pravda, tak Irán dostane hromadu ústupků ještě předtím, než se vůbec začne řešit problém jaderných zbraní.
Zrušení sankcí, uvolnění zmrazených prostředků, blokáda, 300 miliard na obnovu Iránu a všechno ostatní za... otevření Hormuzu a za to, že se s nimi Irán bude bavit.
Rikal Donald, ze bude v neděli dohoda nabo kapitulace?
Masakr.
Genius Donald
podminky horsi pro zapas nez pred valkou.. iran win
A donald to bude prezentovat jako svije vitezstvi
Tohle by snad ani Írán nemohl podepsat. Protože to vypadá pro ně tak dobře, že by tam musel být nějaký háček.
Rusacke utoky na zadhranare dnes
a jejich lhani… na radiozurnalu uz se s nima dnes neparali a rekli ze rusko lze jako vzdy, ze jsou dukazy ze to byl rusky dron a rus opet lze
I am currently focused on Ukraine. We have had good discussions with Zelenskyy and Putin. Both leaders seem open to dialogue — Trump
Prosim at iran zacne zase delat bordel a ten tupec se muze soustredit jak to posrat jeste vic a byt co nejdal od ukrajiny.
na druhu stranu, Zelensky uz teraz ma karty
To je vůl. Rozpoutá válku s Íránem, aby se zapomnělo na jeho vyjednávací blamáž s Ukrajinou a Ruskem. A teď chce zase začít vyjednávat, aby se zapomnělo na jeho vyjednávací blamáž s Íránem.
O to Grónsko fakt časem napadne.
At napadne Kubu prosim a trva to aspon do konce roku.
Naše Česko bude asi pod jeho rozlišovací možnosti. Navíc Kuba jako béčko Babiše bude na jeho straně.
To může být taky průser, no. Zrovna když se Ukrajině solidně daří, tak se do toho začne montovat Trump.
Zas dostane Zelensky šanci to všechno Trumpovi vrátit. I s úroky.
Ví, že Trump je pomstychtivý zmrd, který reaguje na lichotky a řiťolezectví, nějak bych nedoufal v to, že Zelensky bude fungovat v jiném režimu než předtím, bohužel.
Teď mají oba dva úplně jiné postavení. Z Trumpa nic nedostane škodit jim taky moc nemůže. Zvlášť když budou volby a Republikáni potřebují něco pro voliče.
Navíc Trumpa je dost hloupý, takže by ho mohl urážet sarkastickými lichotkami.
https://youtu.be/0Cj6m1kjgI4?si=HPgBQl9QacaeC-vU&t=114
Tvl přímá otázka "dostanou fond 300 miliard dolarů?".
Odpověď Vance: "My to platit nebudeme"
Chudáci Mexičani, zas budou za Amíky něco platit
Tohle poslal Donald 3 měsíce zpátky:
Donald J. Trump
@realDonaldTrump
There will be no deal with Iran except UNCONDITIONAL SURRENDER! After that, and the selection of a GREAT & ACCEPTABLE Leader(s), we, and many of our wonderful and very brave allies and partners, will work tirelessly to bring Iran back from the brink of destruction, making it economically bigger, better, and stronger than ever before. IRAN WILL HAVE A GREAT FUTURE. “MAKE IRAN GREAT AGAIN (MIGA!).” Thank you for your attention to this matter! President DONALD J. TRUMP
___
UNCONDITIONAL SURRENDER bychom už od USA měli.
Teď očekávám rezignaci Trumpa a jeho kabinetu a zvolení GREAT & ACCEPTABLE Leader(s) pro USA.
Nejdříve popře, že to napsal a označí ostatní za lháře. Pak řekne, že to napsal jinak. Potom se vymluví, že spojenci se málo snažili. Nakonec prohlásí, že to splnil a Írán je teď nejvíc nejlepší ve své historii.
Je to uz od kvetna ale az ted se bude stat inu moskvy
a v Moskve tak si teprve tupy rus který podporuje valku uvědomí jaká opravdu situace je
https://x.com/maria_drutska/status/2067173628353872168?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Oh no…
stane se
The US and G7 countries will begin producing long-range missiles and air defense systems in Ukraine
The landmark agreement will allow Western weapons to be manufactured in Ukraine under license, according to Le Parisien.
For Kyiv, this means not just new deliveries, but the development of a large-scale domestic defense industry based on Western technologies.
Meanwhile, German Chancellor Friedrich Merz said that G7 partners will increase military and financial support for Ukraine while stepping up pressure on Moscow. According to him, for the first time since Donald Trump returned to power, the West has managed to reach a unified position on key security issues.
Jestli dostanou licenci na rakety do patriotu, tak vyreseno, vyrobi si vse sami mnohem rychleji nez kdokoli na zapade. Skoda ze tohle se neresilo a nebyla vule uz driv
Že by Trump konečně po čtyřech letech války zjistil, že válku neukončí lezením do Putinova análu během 24 hodin?
Každopádně je otázka, o co půjde a jaké systémy.
Do prvniho telefonatu s vladimirem. Mu popreje zase k narozeninam nebo podobne a bude
Ukrajinci chteli patrioty hlavne, a na to potrebuji trumpa, takze asi beh na dlouhou trat, i kdyz z toho muzou benefitovat uplne vsichni.
https://x.com/osinttechnical/status/2067464916055814326?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Moskva zase hori, pekny vybuch
https://x.com/fbeyeee/status/2067466384494170188?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Tady vse na jednom miste, dnes/zitra maji byt deste, tak rusaci nemusi ani do tuapse, ropa bude prset i v moskve
Létající talíř nad Moskvou
Speciální Vesmírná Operace
Někdo tu pár dní zpátky psal o frontách na benzín.
It supplies around 40% of the Moscow metropolitan area's petrol needs and 50% of its diesel fuel as well as aviation fuel for military purposes.
Si za chvíli budou moct rusáci hrát na Flinstonovi.
extréééém
poslední dny, týdny, to tam nádherně lítá. To je skoro až neuvěřitelný. Já nevim dva? roky zpátky by si člověk nepomyslel, že bude Moskva v plamenech a teď je to denní chleba. Otázka zní. Budou-li Ukrajinci konzistentní a bude tam den co den něco lítat, donutí to RuSSko jednat? Slava Ukrajině pičo!
Doufejme ze nedonuti, a vysledkem bude zase goodwill gesture stazeni z ukrajiny.
Oni nemusí být konzistentní, stačí jednou za čas ukázat, že můžou ohrozit Moskvu a okolí a něco jim tam odpálit.
To donutí rusáky stáhnout ještě více PVO systémů k Moskvě a k Petrohradu a o to větší to bude průser pro jejich logistiku, jednotky a všechno ostatní poblíž fronty, kdy by snad mohl přijít nějaký menší kolaps fronty.
Krasa
myslim ze benzinky v moskve zavrou
Kreml je čistě propagandistický cíl, tohle je bolí 100x víc a neopravěj to lusknutím prstu
Jasný, já jen chci mrtvého Putina a všechny ty mrdky kolem něj.
Pokud je Putin v Kremlu, tak je v bunkru, který by přežil, i kdybys na něj hodil atomovku, stejně jako všechny ty mrdky kolem něj.
Odneslo by to pár pěšáků a možná nějaký major.
Putin sa uz davno nezdrziava v Kremli. od jeho sidla pri Moskve sa premava cez dalsie sidla, ale v Kremli vraj uz casto nie je
Putina potom odstraní oni sami pekne po rusacku
Odveda za kostol v Kyjeve
Ukrajinci nato idu sakra mazane. Moskva bez benzinu, Putin ma zarobene na demostracie.
https://www.facebook.com/reel/996313583017518
to je neuveritelne co to je za kokota toto
Víte co je největší prdel?
Ono to vypadá, že létající talíř nad moskvou způsobila jejich PVO
https://x.com/clashreport/status/2067702680739291440
Tady by měl být přímo odpal, obsluha si neuvědomila, že tepelné navádění nemusí být výhodné, když vedle hoří rafinérka a je to největší zdroj tepla
https://www.reddit.com/r/UkraineRussiaReport/s/7sMCy4o2wH
To už mají to nové navádění na nacisty.
Tady dalsi video
https://x.com/dngcze/status/2067853488256635359?s=20
Sry vidim, ze je to v komentu vys
Tento odkaz asi ti sami profici
https://x.com/dngcze/status/2067853488256635359?s=20
ten sofer bielej dodavky mal solidny zazitok
https://x.com/nexta_tv/status/2067863953238089734
Jasne ze to 5 kolona spochybni (AI), pekne vidiet ze to nebol dron ale raketa.
Som zvedavy kam to az zajde. Ukrajina (po pravu) nenecha bez odvety svistva ktore tam russaci pachaju (naposledy kostol a pod). Russak zase nestrpi ze mu hori Moskva, cakam nejaku mega ku*varnu od sovietov.
Je to AI?
To jsem posílal o něco výše. A klidně je to možné, že to udělala jejich protivzdušná.
Rozdíl je, že Ukrajina je "zvyklá", vytvořili si systémy, decentralizovali to a k tomu mají obrovské zázemí v EU. Rusáci ne, všechno je fair game a oni nemají moc jak to řešit.
Takže i kdyby byla nějaká megasvinárna, tak tím nic moc nezmění, kdežto ty UA útoky dělají obrovský bordel jim.
Update: Former Ukrainian presidents renounce Polish Order of White Eagle in solidarity with Zelensky.
Leonid Kuchma, Viktor Yuschenko, and Petro Poroshenko all chose to surrender their titles after the honor was revoked from President Zelensky.
Nawrocki je fakt genius, muze si ted ty svoje cetky vystavit v obyvaku
https://x.com/iaponomarenko/status/2069018683133800955?s=46&t=nvS9tDol9WHw_h2fqvXiLw
Meanwhile, the "Sborka" semiconductor plant in Voronezh, Russia, manufactured components for Kh-101 cruise missiles, the Iskander-K missile system, and the Pantsir-S1 air defense system.
It appears that it won't be manufacturing them anymore.
Leto zatim zacina famozne
toto nebude dobre PR pre Ukrajinu
https://www.telegraph.co.uk/books/non-fiction/nord-stream-conspiracy-bojan-pancevski-review/?WT.mc_id=tmgoff_fb_photo_stream-conspiracy-bojan-pancevski-review%2F
JE tam napsáno "conspiracy". Minulý týden jsem zase četl, že to udělala ukrajinská modelka.
Ahoj! Přestal jsem sledovat tenhle stream diskuzí v létě 2023, dalo to docela práci dohledat to až sem... víte co je na tom smutný? O tři roky, statisíce mrtvých, biliony dolarů zničených a spálených, kilometrů půdy zamořených později... se pořád děje to samý. Strašný, co? Je mi jasný kdo je agresor a válečný zločinec, je mi jasný kdo je napadený a brání se... ale je mi z toho fakt smutno. Válka je hrozné zlo
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele