3 : 0 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.87 - 3.07 - 2.86

Levante nadělilo tři branky oslabenému Getafe

Jorge de Frutos (© AFP)

Levante na první pohled zcela jasně přehrálo Getafe a překvapivě ukořistilo tři body. Do sítě hostujícího brankáře Davida Sorii nasázelo tři branky a bralo tři body. Hosté mu to ale hodně usnadnili, protože dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

Levante začalo utkání v nejlepším možném módu. Sotva uplynuly čtyři minuty, už se domácí dostali do velké šance. Povedlo se jim získat míč na polovině hřiště, hosté měli obranu hodně vytaženou, takže Levante stačilo posunout míč na nabíhajícího Rogera Martího. Ten si balon převzal do sprintu a z hranice vápna povedenou ranou překonal brankáře Soriu!

A bylo hůř. O dvě minuty později se sudí vrátil k situaci před gólem, v níž obránce Getafe Chema zasáhl protihráče nohou do hrudi a udělil mu rovnou červenou kartu. Podobná taktika jako u první branky se Levante začala vyplácet, takže v sedmnácté minutě ji domácí zopakovali se stejným úspěchem. Clerc vyslal dlouhým nákopem do šance Daniho Gómeze, který se pohyboval na hraně ofsajdu. Míč si zpracoval a po delším běhu jej posunul do sítě!

Levante v těchto chvílích drtilo oslabeného soka. Po pětadvaceti minutách navíc sudí Medié odpískal ve prospěch domácích penaltu za ruku ve vápně. Nakonec ale svůj výrok po konzultaci s VARem změnil. Zlomené Getafe se zmohlo jen na pár protiútoků, ale nebezpečný z nich nebyl ani jeden.

Deset minut po změně stran se navíc domácí prosadili potřetí. Goméz vybojoval na útočné polovině míč pro Rogera Martího, který nahrál doprava na Jorgeho de Frutose. Ten zavěsil krásnou ranou pod břevno. A aby toho nebylo málo, tak Getafe v 77. minutě šlo do devíti. Dakonam totiž šlápl zbytečně na protihráče a po druhé žluté kartě se musel pakovat ze hřiště.
Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com