20.09.2017 22:00 CET
0 : 1
(0:0)

Real Madrid - Real Betis 0:1

Takto si Cristiano Ronaldo ligový návrat rozhodně nepředstavoval. Real Madrid totiž na domácí půdě ani napotřetí v La Lize nedokázal zvítězit a po dvou remízách si nyní proti Realu Betis připsal šokující porážku 0:1. Navzdory plejádě šancí ze strany Bílého baletu přetrvával po celých devadesát minut bezbrankový stav, přičemž v závěrečném nastavení umocnil už tak znatelnou frustraci publika na stadionu Santiaga Bérnabeua Antonio Sanabria, jenž přesnou hlavičkou zařídil hostům všechny body.

Real po 73 zápasech vůbec poprvé za vedení Zinedina Zidana nedokázal v soutěžním zápase vstřelit ani jeden gól a pokračuje ve výsledkové nemohoucnosti na úvod nové sezony. Úvodní minuty přitom ničemu takovému nenasvědčovaly, neboť hladový Ronaldo po dvou zásazích z Ligy mistrů hned zpočátku nebezpečně pronikal k brance po pasu Modriće a jeho ránu musela na poslední chvíli zablokovat obrana Betisu. Po dalším pokusu portugalské superstar již musel brankář Antonio Adán poprvé v zápase zasahovat.

Přestože měli jasně více ze hry domácí, také Andalusané dokázali zahrozit, obzvláště po chybách soupeře. Když ve středu pole přišel o míč Casemiro, bylo zapotřebí výtečného zákroku Daniho Carvajala na brankové čáře, aby Sanabriovi zabránil v průlomu skóre. Právě španělský bek byl záhy dalším provinilcem, který nepřesným vhazováním namazal Fabiánu Ruizi Peňovi, a Keylor Navas v brance Realu měl co dělat, aby jeho povedenou střelu do horního růžku bravurně vytěsnil na roh. Když pak Adán vyrazil ránu Isca, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Také po změně stran se pokračovalo v zajetých kolejích, kdy se Real tlačil bezhlavě kupředu a stále narážel na nemohoucnost v zakončení. V jednapadesáté minutě naservíroval Ronaldovi povedeným přízemním centrem gólovou příležitost Gareth Bale, jenže domácímu forvardovi se zakončení hrubě nevydařilo. Na opačné straně si obdobně vedl osamocený Guerrero, který v slibné pozici přestřelil.

Pár minut nato dělily Real od gólu pouhé decimetry, když Carvajal z ostrého úhlu poslal Ronaldův centr z voleje jen do tyče. Totéž se opakovalo i čtvrthodinu před koncem, když Bale na přední tyči fantastickou patičkou tečoval ostrý centr Vázqueze, jenže výtečný Adán zvládl míč vyrazit do své pravé tyčky a odražený míč stihla obrana Betisu zavčasu odpálit do bezpečí.

Zdálo se tak, že si Real navzdory bilanci sedmadvaceti střel připíše třetí domácí remízu za sebou, avšak hosté měli jiné plány. Trenér Quique Setién ofenzivnímí střídáními Boudebouze s Joaquínem dával jasně najevo ofenzivní choutky, které se do čím dál otevřenější obrany Realu projevily jako správná volba. Ve čtvrté minutě nastavení totiž po Tellově přímočarém průniku a výtečném centru Barragána hlavičkoval zblízka osamocený Sanabria a ukázkovým zakončením stanovil konečné skóre 1:0 pro Betis.

Autor: Martin Kantor / espn.com