09.09.2017 13:00 CET
1 : 1
(1:1)

Real Madrid - Levante UD 1:1

Velká senzace a další nečekaná ztráta pro Real Madrid. Bílý balet nedokázal podruhé před vlastními diváky zvítězit a tentokrát jenom remizoval 1:1 s Levante. Šancí měl přitom dostatek, ale v brance se zaskvěl Fernández. Hosty ještě v nastavení zachránila branková konstrukce.

Už začátek byl pro Real, který stále postrádal potrestaného Cristiana Ronalda, hodně špatný. Po dlouhém vhazování špatně odhadl balón Carvajal, načež se dostal do Casillovi blízkosti Ivi a Santiago Bérnabeu ztichlo. Levante vedlo na půdě favorita 1:0. Svěřenci Zinedina Zidana měli pořád spoustu času s výsledkem něco udělat, koneckonců manko smazali už v prvním poločase. Ve 36. minutě rozehráli rohový kop, hlavičku Sergia Ramose brankář Fernández vyrazil a Lucas Vázquez bezprostřední dorážkou dal na 1:1. Navíc další šance na sebe nenechaly čekat, ale Levante jako zázrakem přežilo poločas za stavu 1:1. Už v prvním dějství museli oba trenéři sáhnout ke střídání. Levante se zranil Iván López, Realu pro změnu Karim Benzema, jehož nahradil Gareth Bale.

Asi málokdo pochyboval, že by si Real ve druhém dějství nezajistí vedení. Koneckonců držení míče a celkově převaha Realu byla značná. Ale gól ne a ne přijít. Baleova hlavička minula branku a Kroosovu ránu kryl Fernández. Závěr zápasu se neúprosně blížil a Real čím dál více svíral svého soupeře v kleštích. Po centru Isca opět těsně netrefil branku Bale a o minutu později vychytal Fernández skvělým zákrokem Marcela. Deprimovaný Marcelo situaci neunesl, udeřil protihráče a sudí jej vykázal z hrací plochy. Real tak nejenže nevedl, ale musel ještě dohrávat v početní nevýhodě. Na jeho tlaku se nic neměnilo a ve třetí minutě nastavení orazítkoval tyč Kroos. Real strhnout vedení na svojí stranu nedokázal a podruhé před vlastními diváky překvapivě ztratil.