09.05.2015 20:00 CET
2 : 2
(0:2)

Real Madrid - Valencia CF 2:2

Real Madrid nakonec jen remizoval s Valencií a šance na mistrovský titul se mu vzdaluje. Vedoucí FC Barcelona má v tuto chvíli pohodlný náskok čtyř bodů právě na druhý Real Madrid. Utkání se pro domácí tým nevyvíjelo vůbec dobře a po 30 minutách Real prohrával o dvě branky. Své zásahy se nechal až do druhé půle, kdy se prosadili Pepe a Isco.

Real Madrid má před sebou náročnou odvetu na domácím hřišti v Lize mistrů, když jej přijede navštívit Juventus Turín. První zápas týmu trenéra Ancelottiho příliš nevyšel a doma bude muset otáčet nepříznivé skóre. Ještě předtím se ale musel koncentrovat na zápas s nebezpečnou Valencií. Trenér Ancelotti se snažil postavit to nejlepší, co měl k dispozici. Od úvodu zápasu nastoupili hráči jako James, Isco, Hernández nebo Ronaldo. Hostující Valencia se spolehla na hráče jako Alcácer, Feghouli nebo Piatti.

V prvních pár minutách jsme se dočkali spíše nepřesné podívané. O první střelu zápasu se postaral hostující útočník Paco Alcácer. Mířil ale hodně vedle. Alcácer byl hodně aktivní a v desáté minutě si naběhl za nepozornou obranu Bílého baletu. Jenže svým oblouček přehodil nejen Casillase ale i bránu. Real se málem dostal do vedení po standardní situaci Garetha Balea. Někdejší hvězda anglického Tottenhamu však nastřelila jen břevno hostující brány!

O tři minuty později se po rohovém kopu Jamese dostal k hlavičce Cristiano Ronaldo a také po jeho zakončení zaznělo břevno. Trestala Valancia. Po rychlém útoku poslal nadějný obránce Gaia centr do vápna, kde si míč vzal Paco Alcácer a dotlačil je za Casillase - 1:0. O chvíli později dostala hra domácího týmu další ránu. Záložník Toni Kroos se totiž zranil a musel být vystřídán. Jakoby špatných zpráv nebylo málo, hosté zdvojnásobili své vedení.

Po centru Pareja si o vápna zaběhl Javi Fuego, jehož přesná hlavička zapadla k tyči - 2:0. Po třiceti minutách pálil z dálky Gareth Bale, ale brankář Diego Alvés byl včas na místě. Pět minut před koncem první půle si Gareth Bale vyměnil míč s Javierem Hernándezem ale Chicharitova střela mířila do pravé tyče.

Real Madrid mohl dát branku těsně před odchodem do šaten, když v nastaveném čase první půle srazil ve vápně pronikajícího Balea Gaia. Jenže Cristiano Ronaldo nepotvrdil pověst skvělého zakončovatele a brankář Diego Alvés jeho ránu bravurně vyrazil. Portugalská hvězda se nedokázala dostat ani k dorážce.

Trenér Ancelotti uznal, že krajní obránci hrají poměrně špatný zápas a do druhé půle poslal na hřiště Carvajala a Marcela. O chvíli později vyslal na brankáře Alvese zajímavou ránu Chicharito, jenže Alvés byl pozorný a ránu zachytil. Real Madrid se však dočkal kontaktní branky deset minut po změně stran.

Na rohový kop Jamese si naběhl obránce Pepe, který využil svých zkušeností a prostřelil brankáře Diega Alvése - 2:1. Real Madrid se v tu chvíli stal mnohem aktivnějším týmem. Levačkou zakončoval Chicharito, dvakrát pálil také Ronaldo. Patnáct minut před koncem utkání musel brankář Diego Alvés skvěle zasahovat proti hlavičce obránce Sergia Ramose. Toho prověřil také obránce Carvajal střelou zpoza vápna.

Pět minut před koncem zápasu Real Madrid přiživil své naděje na tři body. Za vápnem se k míči dostal mladý záložník Isco, který si míč připravil na střelu a poslal ji přímo k levé tyči - 2:2. Víc už ale Real Madrid nestihl. V závěru zápasu měl sice místy až drtivý tlak, avšak na brankáře Diega Alvése si nepřišel.

Autor: Ondřej Pražák / insidespanishfootball.com, onlajny.com