05.04.2015 12:00 CET
9 : 1
(4:0)

Desetigólová kanonáda v Madridu, rovnou polovinu vystřílel Ronaldo

Krize? Jaká krize? Real Madrid na vlastním stadionu naprosto znemožnil hostující Granadu a po rekordní výhře 9:1 znovu přesunul tlak na stranu vedoucí Barcelony. Hrdinou zápasu se nestal nikdo jiný než Cristiano Ronaldo, jenž se v závěru první půle postaral o hattrick v rozmezí pouhých osmi minut a po změně stran ještě přidal další dvě trefy.

Vše odstartoval kritizovaný Gareth Bale, ovšem poté na sebe již naplno strhnul pozornost Ronaldo. Díky jeho gólům z 30., 36. a 38. minuty byl poločasový stav 4:0 ve prospěch domácích. Ani to Bílému baletu nestačilo a do druhé půle vystartoval snad ještě hladovější po dalších trefách. V rozmezí čtyř minut padly další tři branky, o něž se postarali Benzema s Ronaldem, a ve hře tak rázem byl i možný dvouciferný debakl.

Čtvrthodinu před koncem alespoň zkrášlil debakl Robert Ibaňez, ovšem vlastenec Diega Mainze a závěrečný zásah nezastavitelného Ronalda v poslední minutě ustanovily konečný stav na 9:1 pro Real. Ten se tak dostal k lídrovi z Barcelony na vzdálenost jednoho bodu, ovšem katalánský velkoklub má svůj zápas devětadvacátého kola na Celtě Vigo stále před sebou. Granada zůstává pevně zahrabaná v pásmu sestupu.

Hned v úvodu domácí favorit zahodil několik slibných šancí a už už se začínaly na tribunách ozývat občasné výkřiky či pískot, které vymazal poněkud ironicky obvyklý terč fanoušků Gareth Bale. Velšský reprezentant přemohl v souboji obránce Granady a následně pohodlně zavěsil do sítě svůj sedmnáctý gól sezony.

Pak se již ke slovu dostal Cristiano Ronaldo a nikoho jiného k němu již pořádně ani nepustil. Poprvé překonal brankáře Oiera po přihrávce Jamese Rodrígueze přízemní ranou, podruhé napálil do brány Oierem vyražený míč. Třetí a nejlepší z dosavadních tref pak přišla v osmatřicáté minutě, kdy Ronaldo napřáhl zpoza pokutového území a ranou do horního růžku brány upravil na poločasových 4:0. Přesně tímto výsledkem dopadl i první vzájemný zápas obou celků, tentokrát k tomu však Realu stačilo jen pětačtyřicet minut.

Po změně stran se odhodlal Ronaldovu šňůru gólů narušit Karim Benzema jednoduchou ranou na zadní tyči. Šestý gól přidal záhy Ronaldo hlavičkou po Baleově přihrávce a nedlouho poté se prosadil znovu Benzema ranou z ostrého úhlu do pravého dolního rohu branky. Francouzský útočník ještě nikdy ve španělské lize nevstřelil hattrick, který se nyní vyloženě nabízel, ovšem brzy po hodině hry jej Carlo Ancelotti stáhl ze hřiště.

V závěru sice snížil Ibaňez, ale ani jeho přesná rána z levé strany šestnáctky nezastavila madridskou kanonádu. Nejprve si osm minut před koncem srazil míč do vlastní sítě Mainz a poté Ronaldo dokonal granadské dílo zkázy svým pátým zásahem odpoledne, když ze standardní situace na zadní tyči sklepl do brány Modrićův centr. Těžko odhadovat, jak velkou roli měl v konečném důsledku návrat Jamese Rodrígueze, Real každopádně opět vypadal na tu samou gólovou mašinu, která válcovala Primera División v úvodu sezony.

Autor: Martin Kantor / espnfc.co.uk