08.02.2014 20:00 CET
4 : 2
(2:1)

Real s Balem v sestavě rozprášil Villarreal a je dočasně první

V absenci Cristiana Ronalda se do popředí ofenzivy Realu Madrid postavily jiné hvězdy a pomohly bílému baletu přesvědčivě zvítězit nad Villarrealem 4:2. Obzvláště vysoká očekávání spadla na drahou letní posilu Garetha Balea. Velšský reprezentant nezklamal a kromě úvodního gólu si připsal i jednu asistenci.

Po bezmála měsíční absenci netrvalo Baleovi zvyknout si znovu na základní sestavu ani šest minut. Právě v tu chvíli totiž využil chyby obránce Dorada, vyřítil se osamoceně na brankáře Asenja a mazácky jej přehodil. Když se pak v pětadvacáté minutě prohnal p pravé straně a poslal svou slabší nohou centr do šestnáctky, číhající Benzema na přední tyči i s pomocí lehké teče dokázal na míč dosáhnout a zvýšit vedení na rozdíl dvou branek.

Vše nasvědčovalo tomu, že domácí prožijí poklidný podvečer, který jemně hatí pouze předčasné střídání levého beka Marcela. Ovšem tři minuty před koncem první půle pronikl do šestnáctky Realu pravý obránce Mario a nechytatelnou ránou do horního růžku vlil Villarrealu před přestávkou krev do žil. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo, přestože se o to Ángel Di María snaživě pokoušel dalekonosnou dělovkou ze sedmadvaceti metrů. Asenjo však byl pozorný.

Krátce po změně stran se nejdříve madridští marně dožadovali penalty po souboji Dorada s Benzemou, kýženého navýšení vedení se ovšem dočkali až v 63. minutě. Prosadila se nová ofenzivní hvězda Realu Jesé, jenž v tomto kalendářním roce zaznamenal již pět branek a tři asistence, tedy stejný přínos jako Cristiano Ronaldo. Svůj nejčerstvější zásah přidal mladý Španěl po kombinaci Benzemy s Di Maríou, jenž Jesému poslal míč do běhu, aby jej jemně zasunul do pravého dolního rohu branky.

Villarreal ale neřekl své poslední slovo a zásluhou Giovaniho Dos Santose se ještě jednou přiblížil Realu na rozdíl jediné branky. Mexický tahoun žluté ponorky se trefil krásnou ranou z přímého kopu, což se na stadionu Santiaga Bernabeua povedlo naposledy Lioneli Messimu ještě v roce 2012. Poslední změnu skóre si ovšem stejně přivlastnili domácí. Znovu u toho byl Jesé, jenž posunul míč Benzemovi na hranici pokutového území a francouzský útočník povedenou střelou z prvního doteku zajistil čtvrthodinu před koncem svému celku poklidný závěr zápasu a výhru 4:2.

Autor: Martin Kantor / soccernet.com