15.09.2012 22:00 CET
1 : 0
(1:0)

Sevilla FC - Real Madrid 1:0

Real Madrid znovu prohrál, a jelikož Barca ani tentokráte nezaváhala, začíná vznikat mezi oběma celky propastný rozdíl. Bílý balet dnes nestačil na Sevillu, se kterou prohrál na tamním stadionu Ramona Sáncheze Pizjuána 1:0. O všem rozhodly první dvě minuty a nekompromisní zakončení Piotra Trochowského.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak opět potvrdili, že forma není na jejich straně. Ze čtyř odehraných kol vyhrál Real jen jednou a bude mít co dělat, aby Barcelonu dohnal. Pochopitelně, liga je stále na začátku, ovšem jak už to poslední sezony chodívá, právě dvojice Real - Barca příliš neztrácí.

Začátek zápasu byl pro madridské opravdu hororový. Již ve druhé minutě rozehrál Rakitič rohový kop a ve vápně nehlídaný Trochowski nekompromisní střelou pod břevno nedal Casillasovi žádnou šanci - 1:0.

Rychlou odpověď se na sebe snažil vzít Cristiano Ronaldo, jeho rána tradičně nepříjemně zaplavala, ale Palop byl dobře připravený. Ve 20. minutě měl Real první tisíciprocentní šanci, Özilovu kolmici nedokázal zužitkovat Higuaín, sám před Palopem selhal a míč poslal mimo branku. Hned za dvě minuty bylo rušno na protější straně, Jesús Navas měl dvě možnosti, buď zakončit sám nebo přihrát lépe postavenému Rakitičovi. Zvolil první variantu a zvolil špatně, neboť Casillas jeho střelu vyrazil.

První poločas další branku nepřinesl. Sevilla držela nadějné jednobrankové vedení, ale moc dobře věděla, že udržet to bude ve druhé půli velice obtížné. Real se prozatím vepředu trápil a druhý poločas měl ukázat, že tomu tak bude po zbytek celého utkání.

V 53. minutě se předvedla nová akvizice Realu, Chorvat Luka Modrič. Jeho nepříjemnou ránu z dvaceti metrů musel Palop likvidovat. Následně šla Sevilla do brejku a Negredo z dobré pozice nepochopitelně netrefil Casillasovu branku.

Šancí bylo ve druhém poločase jako máku a diváci v ochozech Ramona Sáncheze Pizjuána se rozhodně nenudili. Další tutovku spálil Higuaín a ještě větší pak Sergio Ramos, ten přímo odmítl vyrovnat! Pak už čas pro Real ubíhal rychle. V nastavení zkoušel vyrovnat z přímého kopu Ronaldo, ale ani jemu se zápas příliš nevydařil. Sevilla cenné vítězství uhájila a má skalp Realu Madrid.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com