16.12.2012 19:00 CET
2 : 2
(1:1)

Real Madrid - Espanyol Barcelona 2:2

Velký šok zažili fotbalisté Realu Madrid, s prozatím sestupujícím Espanyolem Barcelona pouze remizovali 2:2. Real tak opět ztratil cenné body na vedoucí Barcelonu a v tuto chvíli činí jeho ztráta na třetím místě už třináct bodů, navíc na druhé Atlético mu stále chybí čtyři body. Espanyol se letos trápí, nyní se ale možná odpíchne k lepším výkonům. V tuto chvíli je devatenáctý s dvanácti body.

Jeho ztráta na příčky zaručující záchranu je však minimální, proto ještě rozhodně nemusí plašit a má před sebou více jak polovinu sezóny. Utkání nebylo příliš bohaté na vyložené šance, oba týmy ale byly hodně produktivní. Po půlhodině hry způsobili hosté první šok, když se dostali do vedení. Ovšem Real v nastavení srovnal a tři minuty po přestávce otočil skóre zápasu. Espanyol však dvě minuty před koncem vyrovnal na konečných 2:2.

V úvodní dvacetiminutovce měli sice domácí míč na kopačkách, jejich soupeř však dobře bránil a nakonec využil brejkové situace. Ještě předtím měl Real jedinou vážnější příležitost, když těsně za vápnem napřáhl Luka Modrič, ale jeho pokus skončil pouze na tyči. V 31. minutě na druhé straně z ničeho nic udeřil Espanyol. Aktivní Sergio García šel sám na Casillase, a i když ho poprvé na poslední chvíli odzbrojil vracející se obránce, napodruhé se to už nepovedlo.

Po krásné kolmici ho sice stíhali Pepe i Ramos, avšak García zachoval chladnou hlavu a poslal míč přímo k tyči. Nicméně Real poté přidal plyn a tlačil, po několika náznacích šancí se přeci jen dočkal vyrovnání v první nastavené minutě úvodního dějství. Po krásném centru Khediry si do vápna naběhl Cristiano Ronaldo a zblízka poslal balón do odkryté branky. Real začal aktivně také po změně stran a v 48. minutě otočil stav zápasu.

Po přihrávce Pepeho z levé strany dokázal Ronaldo vymyslet geniální přihrávku do vápna na Fábia Coentrãa a ten ranou přímo k tyči pokořil brankáře Francisca Casillu - 2:1. Ihned na to mohl zvýšit náskok Realu střídající Ángel Di María, ale jeho pokus vyrazil konečky prstů na rohový kop Casilla. Real kontroloval hru i nadále, jenže dvě minuty před koncem z ničeho nic inkasoval a už odpovědět nedokázal. Po rohovém kopu a sérii hlaviček nakonec míč procpal se štěstím do branky Juan Ángel Albín a postaral se o velkou senzaci.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com