17.03.2013 21:00 CET
3 : 1
(2:0)

Katalánci potvrdili roli favorita, Rayo odjíždí s prázdnou

Sen o titulu je pro katalánský velkoklub zase o něco blíže, dnes večer totiž svěřenci Jordiho Roury porazili Rayo Vallecano. To sice dokázalo smazat Pintovi čisté konto, na bodový zisk to ale nestačilo. O tři branky domácích se postarali David Villa a dvě trefy vykouzlil Argentinec Lionel Messi.

Již v osmnácti zápasech v řadě argentinský kouzelník zaznamenal gól. Dnes dokonce udeřil dvakrát, čímž notně napomohl Barceloně k výhře na Rayem. Již v osmé minutě se málem ochozy radovaly, Messi ale nastřelil břevno Rubénovy brány. První vážná komplikace pro asistenta Rouru přišla po dvaceti minutách, když se zranil Adriano a musel střídat. Nahradil jej Brazilec Dani Alvés.

Jakékoli chmury zahnal David Villa, který jen dvě minuty po avizovaném střídání poprvé rozjásal tribuny. Po menším zaváhání hostující obrany Blaugranas ihned trestali - protiútok tažený Messim skončil u kopaček Davida Villy a renomovaný útočník poslal domácí tým do vedení.

Barcelona rozhodně nezpomalovala tempo hry. Pět minut před přestávkou bylo na Camp Nou ještě veseleji, protože svou extratřídu ukázal opět Lionel Messi. Spolupráce s Davidem Villou mu evidentně svědčila, neboť po nahrávce svého spoluhráče prvotřídně zakončil.

Alexis Sánchez - jméno v nynějších dnech často skloňované například v souvislosti s možným návratem do Itálie. Ani dnes se Chilan nepředvedl v oslnivé formě, po změně stran mohl do téměř prázdné brány přidat třetí zásah, ale míč napálil mimo. Jak se to dělá mu musel ukázat jeho slavnější kolega. Po pasu Davida Villy obešel Messi protihráče Arbillu, který si musel připadat jako ve školce, a poté přeloboval i brankáře Rubéna - 3:0.

Ani Rayo se ale nehodlalo vzdát a po dlouhé době se dostalo k míči. Na centr Pitiho si naběhl střídající veterán Raul Tamudo, který využil zaváhání domácí obrany a skóroval.

Messi toužil po hattricku a dělal pro něj vše co mohl. To samé ale dělal brankář Rubén, který výborným zákrokem zkazil Argentinci radost. Hostující strážce tří tyčí musel kontrolovat také bombu Daniho Alvése z větší vzdálenosti, i to se mu ale povedlo.

Barcelona se spokojila s výhrou o dvě branky, Rayo nedokázalo ze svých šancí proměnit víc než jednu. Proti favorizovanému celku ale rozhodně nepředvedla špatný výkon. Přesto nyní sídlí na deváté pozici. Blaugranas se mohou radovat, protože opět odskočili svým pronásledovatelům na více než pohodlný náskok.

Autor: Ondřej Pražák / soccernet.com, onlajny.cz