13.05.2012 20:00 CET
4 : 1
(2:0)

Real rozdrtil Mallorcu a protrhnul magickou hranici 100 bodů!

Bílý balet splnil povinnost a výhrou nad Mallorcou nejen potvrdil oprávněnost zisku titulu, ale rovnou si zakulatil své konto na 100 bodů, což se ještě nikomu jinému nepodařilo (!!!). José Mourinho tak i ve čtvrtém působišti v řadě oslavil zisk titulu.

Ráz utkání byl od prvního okamžiku naprosto jasně určený: Madridští hráli s míčem na kopačkách, jen co nevidět pak začaly také přicházet šance. Protrhnout houževnatou defenzivu ostrovního mužstva se podařilo až po devatenácti minutách hry, kdy si na Marcelův centr naběhl Cristiano Ronaldo a hlavou z bezprostřední blízkosti nedal Aouatemu sebemenší možnost zasáhnout - 1:0. Jenom čtyři minuty si RCD odpočinulo a přišel další zásah, jehož autorem byl Benzema - další ostrostřelec v domácím dresu. Real má v elitní pětici hned tři zástupce, přičemž francouzský reprezentant mezi nimi nemohl chybět.

Strážce mallorské branky poté ukázal hned několik vydařených zákroků, čímž alespoň do poločasu své spoluhráče uchránil od pohromy! To však po změně stran dlouho nevydrželo. Higuaín předal Özilovi a německý reprezentant s tureckými kořeny přesnou střelou k levé tyči zvýšil už na 3:0. Hosté se ovšem také dočkali sladké odměny za investované úsilí: Gonzalo Castro ranou na přední tyč obelstil Casillase - 3:1.

Radost na rtech ale svěřencům Joaquína Caparróse nevydržela. V 58. minutě oslovil Marcelo skvělým centrem ve vápně Özila, a ten ani na podruhé nezaváhal, mičuda si opět nechytatelně našel cestičku do levého rohu - 4:1. Na posledních dvacet minut dorazil na trávník i čerstvý Di María a vzápětí mohl zaokrouhlit brankový součet na pozoruhodného bůra, proti byl však Aouate! Realu hlad vydržel až do konce, branku ale již nepřidal.

Autor: Jiří Vojík / soccernet.com