18.02.2012 20:00 CET
4 : 0
(2:0)

Real Madrid - Racing Santander 4:0

Real Madrid nezaváhal ani ve dvacátém čtvrtém kole, kdy na domácím stadionu snadno přehrál Racing a po výsledku 4:0 minimálně do zítřka zvýšil svůj náskok na čele tabulky na třináct bodů. Bílý balet se do vedení dostal už v šesté minutě zásluhou Ronalda, další branky pak přidali Benzema, Di Maria a znovu Benzema.

Realu to přitom mohlo vyjít už v páté minutě, když Kaká z rohového kopu krásně našel hlavu nikým nehlídaného Ronalda, ten však zblízka hlavičkoval jen do tyče. O minutu později už se však domácí radovali, portugalský fotbalista se nenechal neproměněnou tutovkou rozhodit, počkal si na míč, který vrátil před bránu Kaká, a nezaváhal.

Ronaldo byl i nadále aktivní, v jedenácté minutě nebezpečně pálil zpoza šestnáctky, ovšem Toňa tentokrát nepřekonal. Střely ostatních hráčů byly pokaždé zblokovány nebo šly vedle, a tak měl hostující brankář práci jen při pokusech Ronalda, těsně před poločasem ho však ještě dvakrát dokázal vychytat.

V devětatřicáté minutě přišla důležitá chvíle zápasu, po druhé žluté kartě byl totiž vyloučen obránce Racingu Cisma a hosté tak dohrávali o desíti. I proto se do kabin šlo za stavu 2:0 pro Real, to když v jediné nastavené minutě rozehrál Xabi Alonso chytře standardní situaci přihrávkou na Benzemu, který následně pohotovým lobem přehodil Toňa a zvýšil.

Racing nebezpečný prakticky nebyl, když už se dostal k ohrožení Casillasovy svatyně, mířili jeho hráči mimo tři tyče. Sergio Ramos mohl navázat na svou trefu z před dvou týdnů, tentokrát ale ve své šanci selhal. V sedmdesáté třetí minutě to bylo už o tři branky, Xabi Alonso totiž našel na pravé straně střídajícího Di Mariu, ten si hodil míč na levačku a krásnou střelou na zadní tyč nedal Toňovi žádnou šanci.

Real ale stále neměl dost. Po obrovské hrubce Diopa a následné nezištné přihrávce Alonsa ještě Di Maria nedal, akce však pokračovala, Khedira vysunul vpřed Benzemu, jehož tečovaná rána skončila po břevnem. Real tak přehrál Racing 4:0 a i nadále vytváří dojem týmu, který už o titul nepřijde. Racing naopak čeká ještě pořádná porce starostí, momentálně se nachází na osmnácté příčce.

Autor: Michal Hruška