Racing Santander Španělsko - Racing Santander - Zprávy

Další články

Hráči Santanderu na protest proti vedení pohrozili bojkotem

Hráči třetiligového týmu Racing Santander pohrozili bojkotem čtvrteční odvety čtvrtfinále Španělského poháru proti Realu Sociedad. Požadují odstoupení celého vedení včetně prezidenta Ángela Lavína kvůli několik měsícům zpožděným výplatám.

Španělské kluby dostaly pokutu

Španělský antimonopolní úřad udělil čtveřici klubů Real Madrid, Barcelona, Sevilla, Racing Santander a také televizní společnosti Mediapro pokutu v celkové výši 15 milionů eur (411 milionů korun). Provinily se tím, že podepsaly čtyřletou smlouvu na televizní práva, ačkoli jsou povoleny pouze tříleté kontrakty.

Osasuna si s chutí zastřílela v Santanderu. Poháry ji ale minuly

Racing Santander nedokázal ani v posledním kole s Osasunou strhnout nevlídné označení "velkého otloukánka" a s Primera División se tak loučí nejenom vysokou porážkou, ale zejména jen pouhými sedmadvaceti body.

Preview: Racing Santander - CA Osasuna

Santander čeká minimálně na rok poslední zápas nejvyšší španělské soutěže. Racing je už několik týdnů odepsaný na poslední, dvacáté příčce a v závěrečném utkání bude čelit Osasuně, která naopak bude hrát o evropské poháry.

Zaragoza udolala Racing a stále sní o záchraně

Až do posledního kola bude souboj o záchranu zajímavý a nesmírně dramatický. Po třetí výhře v řadě v podání Zaragozy se tento klub dostal už pouze o skóre za své rivaly, takže pokud bodově zvládne i závěrečné klání sezony, bude moci slavit záchranu. O dnešním vítězství nad jistě sestupujícím Racingem rozhodla trefa Lafity dvanáct minut před koncem.

Preview: Real Zaragoza - Racing Santander

V předposledním kole La Ligy se na jednom trávníku představí hned dva týmy, které jsou mometálně na sestupových příčkách. Real Zaragoza totiž na svém stadionu La Romareda přivítá Racing Santander. Zatímco hosté ale mají již lístek do druhé ligy potvrzený, domácí ještě budou bojovat o záchranu.

Getafe CF - Racing Santander 1:1

V dohrávaném 20. kole, které bylo vloženo skoro až na konec sezóny, skončil první zápas remízou. Getafe s Racingem Santander totiž vstřelily po jednom gólu, a tak si oba týmy připsaly jeden bod. Domácí poslal v 59. minutě do vedení útočník Miku, který dokázal proměnit penaltu, ale o šest minut později hosté srovnali skóre zápasu, když se trefil Pape Diop.

V souboji o čest přivítá Getafe sestoupivší Racing

Asi jediný zápas tohoto vloženého kola španělské ligy, ve kterém už prakticky o nic nejde, uvidí v přesné sváteční poledne madridský stadion Coliseum Alfonso Perez. Domácí Getafe je už dávno zachráněno, z dvanáctého místa ovšem nemůže i přes velkou vyrovnanost ligy počítat s účastí v příštím ročníku evropských pohárů. To Racing je beznadějně poslední a od této pozice se už na devětadevadesát procent neodlepí, sesun o ligu níže už je přitom definitivní.

Real Sociedad - Racing Santander 3:0

Primera División zná svého prvního sestupujícího. Racing Santander prohrál na hřišti Realu Sociedad 0:3 a tři kola před koncem bude na nesestupové pozice ztrácet minimálně jedenáct bodů. O osudu dnešního zápasu i budoucnosti Racingu rozhodl dvěma góly Griezmann, třetí hřebíček do rakve přidal Agirretxe.

Preview: Real Sociedad - Racing Santander

V dalším sobotním duelu 36. kola Primera Division se domácí Real Sociedad na svém stadionu postaví proti Racingu Santander. Hosté ztrácejí čtyři kola před koncem na záchranu jedenáct bodů a téměř stoprocentně tak jsou odsouzeni k sestupu do druhé ligy. Sociedad je naopak devět bodů nad propastí a k jistotě záchrany bude chtít v domácím duelu proti outsiderovi vyhrát.

Racing Santander - Athletic Bilbao 0:1

Téměř jistým sestupujícím do druhé ligy už je Racing Santander. Ten v rámci 35. kola na domácí půdě podlehl Athleticu těsně 0:1 a na záchranu nyní čtyři kola před koncem ztrácí jedenáct bodů, což není reálná situace na záchranu. Athletic se posunul na pohárovou pozici. Jediný gól v utkání vstřelil ve 12. minutě Gaizka Toquero.

Preview: Racing Santander - Athletic Bilbao

Ve velmi nepříjemné situaci se nachází Racing Santander, který už je pravděpodobně odsouzen k sestupové záhubě. Pět kol před koncem totiž ztrácí na záchrannou sedmnáctou pozici deset bodů, což bude pravděpodobně nedosažitelný cíl. V rámci 35. kola se navíc doma postaví proti Athleticu, který je na sedmém místě a je v utkání jasným favoritem.

Villarreal CF - Racing Santander 1:1

Situaci ve spodní části ligové tabulky si poměrně významně zkomplikoval Villarreal, jenž nedokázal na stadionu El Madrigal udolat poslední Racing, když o vítězství přišel až ve čtvrté minutě nastavení. Dlouho to přitom pro domácí vypadalo dobře, Žlutou ponorku totiž poslal do vedení Hernán Perez, jenže v závěru zůstal úplně osamocen v šestnáctce Acosta a srovnal.

Preview: Villarreal CF - Racing Santander

Možná už i s trenérem Cerverou cestuje Racing k utkání a hřišti Villarrealu, utkává se tak sedmnáctý tým tabulky s dvacátým. Hosté už však mají jen teoretické šance na záchranu, Žlutá ponorka naopak po úchvatném vítězství nad Málagou může cítit pohodu a znovu se vzdálit sestupu.