14.01.2012 20:00 CET
1 : 2
(1:0)

RCD Mallorca - Real Madrid 1:2

Real Madrid zvládl velmi obtížný a důležitý duel na půdě Mallorcy, zvítězil 2:1 a znovu odskočil druhé Barceloně na rozdíl osmi bodů. Domácí po trefě Hemeda ze závěru prvního poločasu vedli a příznivé skóre drželi až do dvaasedmdesáté minuty, kdy vyrovnal Higuain. Následný tlak Realu ještě přetavil v rozhodující branku Callejón, Bílý balet tak slaví další tři body. Utkání se neobešlo bez několika sporných situací.

Domácí vstoupili do zápasu proti favoritovi skvěle, v první půli byli nebezpečnějším mužstvem a vypracovali si územní převahu. V deváté minutě utekl po pravé straně Pereira, našel v šestnáctce Hemeda a ten zakončoval chytrou patičkou, ovšem netrefil míč ideálně a minul. V osmadvacáté minutě přešla Mallorca do rychlého protiútoku, Casadeus přiťukl balón Hemedovi, ten se pustil do sprinterského souboj s Ramosem, jenže v rozhodující chvíli poslal míč levačkou mimo tři tyče.

Ve třicáté deváté minutě se domácí zaslouženě dostali do vedení 1:0, šlo přitom o nacvičený signál z rohového kopu. Gonzalo Castro si u rohového praporku vyměnil přihrávku s Pereirou, krásně odcentroval a Tomer Hemed hlavou otevřel skóre utkání. Příležitosti Ronalda a Benzemy skončily jen v rukavicích pozorného Aouateho, hlavičku Ramise zase zkrotil Casillas. Minutu před poločasovou pauzou mohl po centru Xabiho Alonsa vyrovnat Ramos, hlavou ale trefil jen tyč a dobíhající Pepe na dorážku nedosáhl.

Druhé dějství otevřely pokusy Hemeda a Benzemy, v obou případech ale brankáři vůbec nemusel zasahovat. Mallorca se dostala pod velký tlak a hrozila jen z rychlých protiútoků. Po jednom z nich mohl úplně sám na Casillase postupoval Hemed, jenže mu byl odpískán ofsajd, a to i přesto, že se v době přihrávky ještě pohyboval na vlastní polovině. Po hodině hry měl další šanci Benzema, proti skvělému Aouatemu si však i tentokrát vylámal zuby.

Hostující trenér Mourinho postupně posiloval ofenzivu, na trávník přišli Higuain i Kaká. Ve dvaasedmdesáté minutě protlačil se štěstím Özil přihrávku na Higuaina a argentinský kanonýr tečovanou střelou vyrovnal. Hned v zápětí mohl strhnout vedení na stranu Realu Ronaldo, jeho nádherná dělovka ale jen zatřásla břevnem.

Rozhodující moment přišel šest minut před koncem. Ramis se nechal předskočit Higuainem, ten ale ještě zblízka Aouateho nepřekonal, stejně jako v dorážce Benzema. Míč se však odrazil ke Callejónovi, ten se opřel do balónu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Real si už v závěru vítězství pohlídal, zdolal Mallorku 2:1 a před zítřejší dohrávkou Barcelony má v čele tabulky už osmibodový náskok.

Autor: Michal Hruška