24.03.2012 18:00 CET
0 : 2
(0:1)

RCD Mallorca - FC Barcelona 0:2

Sedmou ligovou výhru v řadě si na své konto připsala Barcelona a znovu tak dostala pod tlak vedoucí Real, který jeho zápas třicátého kola španělské nejvyšší soutěže teprve čeká. Odnesla to Mallorca, ta na oslabeného katalánského soupeře nestačila a po gólech Messiho a Piquého podlehla 0:2.

Lionel Messi o sobě dal poprvé výrazněji vědět už po pár minutách hry, kdy se šikovně protlačil do zakončení, izraelského gólmana Aouateho ovšem nepřekonal. V pětadvacáté minutě už hosté z Katalánska vedli, Messi pěkným centrem hledal ze standardní situace jednoho ze svých spoluhráčů, balón však nakonec nikdo netečoval a ten tak skončil až za překvapeným Aouatem.

Druhou branku Blaugranas mohl přidat o chvilku později Alexis, když si našel míč uvnitř pokutového území a pálil mimo dosah Aouateho, jenže jeho střelu na poslední chvíli zblokoval Nunes na roh, jelikož míč skočil na břevno a následně za branku. V samotném závěru prvního poločasu měli hosté ještě jednu šanci zásluhou opět Alexise, ten ale tentokrát branku netrefil.

I po přestávce Barca naprosto ovládala střed hřiště a nedovolila soupeři dostat se na dostřel, naopak sama mohla několikrát přidat pojišťující druhou trefu. V padesáté sedmé minutě přišla poměrně výrazná komplikace pro Barcu, po druhé žluté kartě byl totiž vyloučen záložník Thiago Álcantara a hosté tak dohrávali v deseti lidech. A hned v zápětí mohl z ojedinělé příležitosti vyrovnat Hemed, ovšem hlavou netrefil balón dobře a minul.

Barcelona byla i v oslabení lepším týmem a nenechala Mallorku dostat se do hry, rozhodnout navíc mohl Messi, ovšem zpoza šestnáctky přestřelil. Jedenáct minut před koncem normální hrací doby už to ale bylo 0:2, zpočátku nenápadná akce nabyla na nebezpečnosti až v době, kdy míč převzal Messi, ten následně pěknou střelou trefil tyč a pro dobíhajícího Gerarda Piquého už nezbyla složitá úloha.

Tello a Messi pak ještě mohli kosmeticky upravit rozhodnuté skóre, další branku už ale nepadla, a tak se Mallorca s Barcelonou rozešli po výsledku 0:2. Domácí zůstali prozatím třinácté s velkým náskokem na sestupové pozice, hosté zase zmenšili náskok Realu na tři body a čekají na jeho dohrávku.

Autor: Michal Hruška