Servette Ženeva Švýcarsko - Servette Ženeva - Zprávy

Servette se opírá o dobrou formu, AS venku občas tápe

AS Řím v minulém kole prohrálo se Slavií a přišlo o první místo ve skupině, které si bude chtít vzít zpět. K tomu ale potřebuje pomoc posledního Sheriffu a také vítězství na půdě Servette. Domácí mužstvo se nicméně pyšní velmi dobrou formou, Vlky proto nečeká nic jednoduchého.

Servette vykřesalo zbytky nadějí na postup. Nečekaný obrat nad Šeriffem dokonal pozdní penaltou Bedia

Servette si ve čtvrtém kole Evropské ligy na vlastním hřišti připsalo první výhru ve skupině G, když porazilo Tiraspol 2:1. Utkání se pro švýcarský celek dlouho nevyvíjelo dobře, po vlastním gólu Yoana Severina z úvodu klání totiž prohrával. Díky skvělému závěru však nakonec bral tři body, neboť po vyrovnání z 84. minuty dokonal obrat z penalty Chris Bedia. Domácí tak udrželi alespoň teoretickou šanci na postup, naopak Šeriffu patří beznadějné poslední místo tabulky.

Servette doufá v první výhru proti poslednímu Sheriffu

Skupina G, do níž byla nalosovaná i pražská Slavia, má jednoho jasného lídra, a naopak dva týmy stále čekající na první výhru. A právě na jejich další souboj teď dojde. Ve čtvrtek se mužstva Servette i Sheriffu pokusí poprvé ve skupině vyhrát.

Souboj pronásledovatelů Slavie skončil smírně. Šeriff proti Servette zachraňoval bod ke konci

Šeriff Tiraspol remizoval ve třetím kole skupiny G Evropské ligy před vlastními fanoušky se Servette 1:1. Skóre duelu otevřel v závěru první půle Enzo Crivelli, jenž se dostal ke šťastnému zakončení před odkrytou bránou. Tým z Podněstří však dokázal po změně stran odpovědět zásluhou Davida Ankeyeho, jenž rozhodl o dělbě bodů. Smírný výsledek ovšem postupovému snu ani jeden tým nikterak nepřiblížil.

Sheriff doma přivítá Servette

O první body budou v Tiraspolu bojovat domácí Sheriff a švýcarské Servette. Případný vítěz se udrží ve hře o postup a zvýší své šance alespoň na jarní účast v Konferenční lize.

"Slávistická" skupina nabrala jasný směr. Servette odneslo apetit hladových "Vlků"

AS Řím ve druhém kole skupiny G Evropské ligy porazil Servette 4:0 a vytvořil si společně s pražskou Slavií, která v souběžně hraném utkání rovněž jasně zvítězila, náskok šesti bodů na zbylé pronásledovatele. Dobrý vstup do zápasu zajistil týmu z Apeninského poloostrova ve 21. minutě Romelu Lukaku, jenž se s pěti trefami v sedmi vystoupeních v novém angažmá rychle stal střeleckým tahounem "Vlků". S hubeným vítězstvím se legendární italský mančaft nehodlal spokojit a ve druhém poločase již rozjel svůj brankostroj naplno. Dvěma góly se po změně stran prezentoval Andrea Belotti.

Římané potřebují navázat na poslední výhru proti trápícímu se Servette

AS Řím je velkým favoritem skupiny, která zajímavá i většinu českých fanoušků kvůli přítomnosti pražské Slavie. A zatím svoji roli plní dobře, protože v prvním duelu vyhrál. Ještě než změří síly právě se Slavií, přivítá doma poslední Servette, které čeká na první body.

Slavia zahájila skupinu Evropské ligy bez servítek. Vzpomínky na Ženevu si zpříjemnila sešívaná ikona

Slavisté porazili v prvním kole základní skupiny G Evropské ligy Servette 2:0. Vítěznou branku vstřelil ve 32. minutě Lukáš Masopust, který se v této pohárové soutěži trefil vůbec poprvé. Sešívaní tak ze švýcarské metropole odjeli s lepším pocitem než před 15 lety jejich vedoucí mužstva Stanislav Vlček, jenž byl v reprezentačním dresu svědkem památného obratu Turků, který poslal Čechy z Eura 2008 domů.

Slavia je lepší než naši soupeři v kvalifikaci Ligy mistrů, varuje Weiler

Trenér Servette René Weiler považuje Slavii, s níž jeho svěřenci ve čtvrtek rozehrají hlavní fázi Evropské ligy, za možná ještě těžšího soupeře než protivníky v kvalifikaci Ligy mistrů Genk a Rangers.

Slávisté v Ženevě proti Servette rozehrají skupinu Evropské ligy

Slávisté ve čtvrtek vstoupí zápasem v Ženevě proti Servette do hlavní fáze Evropské ligy. Pražané chtějí v souboji úřadujících vicemistrů svých zemí potvrdit roli mírného favorita i lepší aktuální formu a v úvodním utkání skupiny G bodovat.