Sporting Gijón Španělsko - Sporting Gijón - Zprávy

Gijón propustil Preciada, nejdéle sloužícího kouče

Ve španělské lize skončil nejdéle sloužící trenér Manolo Preciado ze Sportingu Gijón. O místo přišel po pěti a půl letech. Předposlední tým tabulky zatím povede do bojů o záchranu v Primera División jeho asistent Iňaki Tejada.

Real Sociedad - Sporting Gijón 5:1

Velmi bohaté utkání na góly viděli diváci v San Sebastianu a domácí fandové mohli být po utkání spokojeni. Real Sociedad totiž doma rozstřílel Sporting Gijón vysoko 5:1 a posunul se tak v tabulce blíže klidným pozicím na dvanácté místo. Gijón zůstává s osmnácti body na předposledním místě a na tento nepovedený zápas bude chtít hodně rychle zapomenout.

Preview: Real Sociedad - Sporting Gijón

Souboj dvou celků ohrožených sestupem uvidí v San Sebastianu, kde domácí Real Sociedad přivítá Sporting Gijón. Před utkáním je na tom o něco lépe Sociedad, který má o tři body více a je na patnácté pozici. Gijón s osmnácti body je předposlední a v tomto důležitém zápase bude chtít na hřišti svého soupeře uspět.

Villarreal CF - Sporting Gijón 3:0

V dohrávce 20. kola La Ligy se utkal domácí Villarreal s celkem Sportingu Gijón. V souboji týmů ze sestupové zóny byla úspěšnější Žlutá ponorka, která si díky třem gólům z druhého poločasu zajistila tříbodový zisk. V 57. minutě se trefil Marco Rubén, o minutu na to Borja Valero a v závěru utkání přidal třetí gól Bruno.

Preview: Villarreal CF - Sporting Gijón

V posledním utkání 20. kola La Ligy se na domácím stadionu El Madrigal představí hráči Villarrealu, kteří přivítají fotbalisty Sportingu Gijónu. Půjde o velice zajímavé utkání, ve kterém se střetne předposlední tým s osmnáctým.

Sporting Gijón - Málaga CF 2:1

Překvapivý, avšak poměrně zasloužený výsledek se zrodil v Gijónu, kde domácí Sporting udolal po boji Málagu 2:1. Skóre otevřel na konci prvního poločasu Galvez, hosté tak ve snaze o vyrovnaní přidali a dvě minuty před koncem se dočkali zásluhou van Nistelrooye i gólu. Jenže v první minutě nastavení se trefil Trejo a rozhodl o tříbodovém zisku pro Sporting.

Preview: Sporting Gijón - Málaga CF

V 19. kole La Ligy se na hřišti Sportingu Gijón představí hráči z Málagy.Ti si před sezónou stanovili vysoké cíle a k jejich naplnění by se jim tři body za výhru rozhodně hodily. Ambiciózní klub se drží na 6. míste, ale na čtvrté, které teoreticky umožňuje Ligu mistrů, ztrácí pouhých 5 bodů. Body by ale přivítal i Sporting, který se nachází až na předposledním místě.

Real Betis - Sporting Gijón 2:0

V 18. kole La Ligy se na hřišti Realu Betis představili hráči Sportingu Gijónu, ale svými výkony se příliš neblýskli. Po brankách Roqueho Santa Cruze a Jorgeho Moliny totiž prohráli 2:0, a aby toho nebylo málo, obdrželi ještě dvě červené karty. Po 17 odehraných zápasech tam zůstává Sporting na předposlední příčce, zatímco Betis okupuje prostředek tabulky, tedy 10. místo.

Preview: Real Betis - Sporting Gijón

Spíše souboj o záchranu se očekává v duelu mezi Betisem a Sportingem Gijón. Betis se díky třem posledním povedeným zápasům vyšvihl na jedenáctou pozici a osmnáctou pozici má nyní náskok čtyř bodů. A třetí od konce je právě Gijón.

Sporting Gijón - Espanyol Barcelona 1:2

Espanyol pokračuje v krasojízdě, dobrou formu potvrdil i na horké půdě Sportingu, kde zvítězil 2:1. Na úvodní gól hostujícího týmu hned ze třetí minuty ještě dokázal Gijón po přestávce odpovědět, ovšem o osudu zápasu rozhodl šest minut před koncem Sergio García.

Preview: Sporting Gijón - Espanyol Barcelona

Dobře rozjetou sezonu má znovu barcelonský Espanyol, tentokrát ho ale čeká velmi těžký výjezd na hřiště Sportingu. Domácí jsou sice až osmnáctí, na stadionu El Molinón ale dokáží porazit každého. Oba týmy v minulém kole vyhrály, ovšem nacházejí se v úplně opačných situacích. Hostům se totiž při stávající formě boj o záchranu vyhne velkým obloukem, naopak Sporting s tuhým bojem až do konce může téměř najisto počítat.

Rayo Vallecano - Sporting Gijón 1:3

Situace v dolních patrech španělské ligy se neustále vyrovnává a nejinak tomu bylo také v případě tohoto zápasu. Lépe v tabulce postavené Rayo podlehlo na domácím hřišti Sportingu 1:3, hosté se tak dostali z pásma sestupu. Nováček soutěže se mu naopak po čtvrté porážce v řadě nebezpečně přibližuje...

Preview: Rayo Vallecano - Sporting Gijón

Trápící se Rayo bude chtít zastavit nepříznivou sérii porážek v souboji se Sportingem, který na tom ovšem není v poslední době o moc lépe. Domácí se sice stále drží na dobrém jedenáctém místě, jenže nevyhráli už čtyři zápasy v řadě. Sporting je dokonce až devatenáctý, ze dvou posledních duelů nemá ani bod a hrozivé skóre 0:7.

Sporting Gijón - Real Madrid 0:3

Z prvního místa bude do slavného El Clásica, které je na programu přesně za týden, definitivně vstupoval Real Madrid. Ten dnes zvládl těžký duel na půdě Sportingu, zvítězil 3:0 a minimálně na dvě hodiny zvýšil svůj náskok před druhou Barcelonou na šest bodů. O branky Bílého baletu se postarali Di Maria, Ronaldo a Marcelo.

Preview: Sporting Gijón - Real Madrid

V 15. kole La Ligy přijede na stadion Sportingu Gijón hvězdný Real Madrid, který vede španělskou ligu o tři body před druhou Barcelonou, která již hrála o zápas navíc. V případě výhry tak může Bílý balet ve vedení odskočit již o šest bodů.