Sporting Gijón Španělsko - Sporting Gijón - Zprávy

Granada CF - Sporting Gijón 2:1

Důležité tři body si na své konto připsala Granada, nováček soutěže porazil na domácím stadionu Sporting 2:1 a vzdálil se sestupovému pásmu na rozdíl sedmi bodů. Skóre otevřel už ve třetí minutě Martins, o dva góly pak domácí vedli po trefě Siqueiry, Gijón pak už stihl jen snížit zásluhou zásahu Colungy ze samotného závěru zápasu.

Preview: Granada CF - Sporting Gijón

Ve 28. kole La Ligy se na stadionu Granady představí hráči Sportingu Gijón, kteří nutně potřebují body k tomu, aby se vymanili ze sestupové zóny. Zápas proti nováčkovi ligy je dobrou příležitostí, ale Granada již ukázala svoji sílu a nadále se pohybuje mimo dno tabulky, přesněji na 16. příčce.

Sporting Gijón - Sevilla FC 1:0

Překvapivý výsledek se zrodil v Gijónu, kde domácí Sporting porazil favorizovanou Sevillu na domácí půdě 1:0. O jediný gól utkání se postaral ve 32. minutě André Castro. Gijón si tak díky vítězství přilepšil v boji o záchranu na čtyřiadvacet bodů, ale je stále předposlední. Sevilla má pouze o devět bodů více, což svědčí o veliké vyrovnanosti španělské ligy ve středu tabulky.

Preview: Sporting Gijón - Sevilla FC

Ve 27. kole La Ligy se na hřišti Sportingu Gijón představí hráči Sevilly. Ani jednomu týmu se sezóna nedaří podle představ, přesto je na tom mnohem lépe Sevilla, která se pohybuje na 10. příčce, zatímco Sporting je až předposlední a s největší pravděpodobností ho čeká nemilý souboj o setrvání v La Lize i pro příští rok.

FC Barcelona - Sporting Gijón 3:1

Barcelona splnila povinnost a porazila Sporting Gijón 3:1. Avšak na výsledek se pořádně nadřela. Ještě v 79. minutě totiž svítil na Nou Campu nerozhodný stav, navíc Barca hrála bez vyloučeného stopera Piquého. Hrdinou zápasu se nakonec stal Keita, ten jedenáct minut před koncem rozhodl, třetí branku měl pak na svědomí Xavi.

Preview: FC Barcelona - Sporting Gijón

FC Barcelona, která ztrácí na vedoucí Real Madrid deset bodů, se pokusí něco ukrojit doma proti Sportingu Gijón. Není pochyb o tom, kdo je v zápase favoritem. Katalánský celek by si měl na Nou Campu s předposledním Gijónem hravě poradit.

Znovu nerozhodný výsledek! Santander remizoval s Gijónem

Vyrovnané utkání na Estadio Er Sardinero nakonec vítěze nepoznalo, Gijón se sice ujal těsně před odchodem do kabin vedení, konečnou dělbu bodů ale pak zajistil po obrátce Stuani. Oba celky tak zůstávají nadále v bezprostředním ohrožení.

Preview: Racing Santander - Sporting Gijón

V prvním hraném utkání 25. kola španělské Primera Division se v souboji o záchranu domácí Racing Santander doma postaví proti Sportingu Gijón. Oba dva celky jsou nyní na sestupových pozicích, přičemž hůře je na tom o tři body Gijón, který je předposlední. Díky domácímu prostředí bude Racing favoritem zápasu, ale Gijón si nemůže dovolit utkání prohrát, protože propast šesti bodů na záchranu by byla o poznání hrozivější.

Sporting Gijón - Atlético Madrid 1:1

Atlético si nepřestává komplikovat situaci v boji o evropské poháry, dnes veze pouze bod ze hřiště předposledního Sportingu. Oba góly padly ještě před přestávkou, nejprve si dal vlastní branku domácí Canella, už o čtvrt hodiny později ale vyrovnal Eguren.

Preview: Sporting Gijón - Atlético Madrid

Atlético Madrid se pod taktovkou trenéra Simeoneho stále prokousává tabulkou vzhůru a v dalším kole se představí na půdě trápícího se Gijónu. Domácí tým je v tabulce na předposlední pozici a po posledním debaklu převzal tým Javier Clemente. Atlético je na šesté pozici a v zápase bude jasným favoritem.

Gijón má ve španělské lize zachránit trenér Clemente

Sporting Gijón angažoval ve snaze udržet se ve španělské lize zkušeného trenéra Javiera Clementeho, který na lavičce nahrazuje Iňakiho Tejadu. Bývalý kouč španělské a srbské reprezentace se dohodl na smlouvě do konce sezony.

Valencia CF - Sporting Gijón 4:0

Hodně krutou porážku schytal Sporting, který odjíždí ze stadionu Mestalla ve Valencii po výsledku 0:4. Hosté přitom nepůsobili odevzdaným dojmem, hráli slušně a Valencii dlouho trápili, přesto nakonec odjíždějí s debaklem.

Preview: Valencia CF - Sporting Gijón

Ve 23. kole La Ligy se na půdě třetí Valencie představí hráči Sportingu Gijón, kteří se nachází pouhou jednu příčku nad úplným dnem ligy. Pro hosty tak půjde o velice těžké utkání, neboť nutně potřebují získat body, aby se vyhnuli sestupu.

Sporting Gijón - CA Osasuna 1:1

Předposlední Sporting Gijón nedokázal na domácí půdě vyzrát na trápící se Osasunu a pouze remizoval 1:1. Díky tomu si nevylepší svou stávající pozici a v dalších zápasech bude muset zabojovat více. Osasuna si také příliš nepolepší a zůstane na pozicích kolem středu tabulky. Domácí měli k vítězství blízko, ale hosté dokázali v 77. minutě srovnat zásluhou Lekiče na 1:1.

Preview: Sporting Gijón - CA Osasuna

V prvním nedělním zápase se předposlední Gijón postaví doma proti Osasuně, které se v posledních zápasech vůbec nedaří a od prosince se propadla z páté pozice až na desátou. I tak má před zápasem na svého soupeře náskok propastných devět bodů a je mírným favoritem tohoto zápasu. Gijón potřebuje zase body v boji o záchranu a pokusí se Osasunu porazit.